HAKKIMDA

HACI ALİ KARA
ELT & WEB DEVELOPER
Kocaeli, Türkiye

Merhaba, ben Ali Kara. Özel Kocaeli Güneş Okullarında eğitim veren 6 senelik bir İngilizce öğretmeniyim. Hala okulumuzda İngilizce öğretimine devam ediyorum. Öğrencilerim ile hem çevrimiçi (zoom üzerinden) hem de yüzyüze biraraya geliyorum. Güneş okulları olarak öğrencilerimizin yabancı dil öğrenimine önem veriyoruz. Bu sebeple bir çok etkinlik ve proje ile dil öğrenimini destekliyoruz.

Öğretmenlik dışında 2014 yılında hobi olarak kod yazmaya başladım. Başta eğitim içerikleri olmak üzere birçok web projelerinde görev aldım. Etüt sistemi, Öğretmen platformu, Randevu sistemi, Online ödeme sistemi, alışveriş otomasyonları gibi çeşitli projeler geliştirdim. Yapay zeka desteği ile halihazırda farklı içerikler oluşturuyorum.

About me (English)

I am an English language teacher with over 5 years’ experience working mainly in Turkey / Kocaeli. I love being in the classroom as well as teaching online and I take advantage of every teaching context to give my students the best opportunity to thrive.

Apart from teaching, I also have experience creating web site projects like gunesokullari.k12.tr (school promotional

site), nakispiko.com (e-commerce CMS), ders.kocaeligunes.com (LMS),

balsuzen.com (hostel promotion), and sumersporkurek.com (rowing sports club).

Deneyimlerim

Outside Sales Representative

YDS Publishing, Mayıs 2016 – Aralık 2016 (8 ay)

 

Potansiyel müşterilere satış yapmak ve mevcut müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için ürün ve hizmetleri tanıtmak. Satış hedeflerini belirlemek ve satış stratejileri geliştirmek. Müşterilerin ihtiyaçlarını anlamak ve doğru ürün ve hizmetleri sunmak için araştırma yapmak. Satış görüşmeleri yapmak, müşterileri ziyaret etmek ve ürünleri tanıtmak için seyahat etmek. Satış sonrası hizmetleri sağlamak ve müşteri memnuniyetini sağlamak için gerektiğinde teknik destek sunmak. Satış verilerini kaydetmek ve raporlamak. Satış rakiplerinin faaliyetlerini takip etmek ve pazar trendlerini takip etmek.

English Language Teacher

Özel Kocaeli Güneş Okulları, Temmuz 2018 – Present (4 yıl 8 ay)

 

Öğrencilere İngilizce dilinin gramer kurallarını, kelime hazinelerini, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini öğretmek. Ders programlarını hazırlamak, ders materyallerini seçmek ve öğrenci performansını takip etmek. Sınıfta öğrencilerle iletişim kurmak ve derslerde etkili bir şekilde öğretim yapmak. Öğrencilerin dil öğrenme sürecini desteklemek ve onlara rehberlik etmek. Öğrencilerin öğrenme düzeylerine göre farklı öğretim stratejileri kullanmak. Dil laboratuvarları, konuşma kulüpleri veya okuma grupları gibi ek öğrenme fırsatları sunmak. Sınavlar, ödevler ve performans ölçümleri gibi öğrenci değerlendirme araçlarını kullanarak öğrencilerin başarılarını ölçmek ve raporlamak.

Eğitim

Kocaeli Üniversitesi

Lisans Derecesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı · (2012 – 2017)

 

İngilizce Dilbilgisi: Dilbilgisi kurallarını öğrenme, cümle yapıları, kelime türleri ve zaman yapıları gibi temel dilbilgisi konularını inceleme. İngilizce Okuma ve Yazma: İngilizce okuma ve yazma becerilerinin geliştirilmesi için, farklı yazı türlerinin analizi ve örnekleri üzerine çalışma. İngiliz Edebiyatı Tarihi: İngiliz edebiyatının tarihi boyunca önemli yazarları, eserleri ve akımları tanıma. Dünya Edebiyatı: İngiliz edebiyatı dışındaki farklı ülkelerin edebiyatlarını ve yazarlarını tanıma. Eleştirel Düşünme: Edebiyat eserlerini analiz ederek eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesi Dil Çalışmaları: İngilizce dilindeki anlam farklılıkları, dil değişimi, dil politikaları gibi dilbilimsel konuların ele alınması. İngilizce Konuşma ve Sunum: İngilizce konuşma becerilerinin geliştirilmesi, etkili sunumlar yapabilme ve tartışma becerilerinin kazanılması. Çeviri Çalışmaları: İngilizceden başka dillere çeviri yaparak, kültürler arası farklılıkların anlaşılması ve çeviri becerilerinin geliştirilmesi.

Sertifikalar

Eğitim ile Alakalı Sertifikalarım (Certifications)

 • Cambridge Days Turkey 2021
 • Hybrid English Teaching: Challanges and Solutions
 • Pedagojik Formasyon Programı Sertifikası

 

Web Tasarım ve Diğer Sertifikalarım (Certifications)

 • Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı
 • ERP ile Muhasebe ve Finans Uygulamaları
 • Microsoft Certified Solutions Expert(MCSE)
 • Uygulumalı Girişimcilik Eğitimi
 • Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE)
 • Administering Windows Server 2012
 • Microsoft Installing and Configuring Windows Server
 • Uygulumalı Girişimcilik Eğitimi
 • Web ve Grafik Tasarımcısı
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?