Teknoloji 30 Mart 2024

5.5G destekleyen vivo modelleri ortaya çıktı!

5G teknolojisine yeni yeni alışmış olmamıza rağmen, yeni bir ağ standardı ile karşı karşıyayız. 5G-Advanced yani 5GA adıyla da anılan bu yeni bağlantı ilk olarak Çin’de yaygınlaşmaya başlayacak. Bu anlamda önce Oppo Find X7 ikilisi sonra da Xiaomi 14 Ultra modeli bu desteği açıkladı. Şimdi ise vivo bir güncelleme ile iki modeline OTA güncellemesi ile 5.5G desteği sunma peşinde. İşte 5.5G desteği alacak vivo modelleri.

Akıllı telefon üreticileri OTA yani otomatik yazılım güncellemesi sistemleri kullanıyor. Bu anlamda vivo 5.5G desteği için bir OTA güncellemesi yayınlayacak. Çin’de ülkenin en büyük telekom şirketlerinin 5.5G bağlantısını yıl sonuna kadar tüm şehirlere sunma çabası, Çin’li üreticileri de harekete geçirdi.

5.5G destekleyen vivo modelleri ortaya çıktı!
5.5G destekleyen vivo modelleri ortaya çıktı! 11

Bu anlamda vivo X100 serisi ve vivo X Fold 3 serisi yani toplam dört model için 5.5G desteği güncellemesi gelecek. Bu anlamda 5G desteğine sahip tüm modellere 5.5G desteği de yavaş yavaş gelecek. Türkiye’de de devam eden 5G çalışmaları 5.5G üzerinde devam ediyor.


5.5G destekleyen vivo modelleri ortaya çıktı!

vivo’dan Türkiye’de bir ilk! Pil sağlığı garantisi geldi

Pil sağlığı, kullanıcıları yeni bir telefon arayışına itebiliyor. vivo V30 ile gelen pil sağlığı garantisi ise her şeyi değiştirebilir.

Paylaşılan vivo X100 Pro görseli de modelin 3619,19 Mbps indirme hızına ve 160,75 Mbps yükleme hızına ulaştığını gösteriyor. Peki 5.5G nedir ve 5G’ye göre nasıl avantajlara sahip?

5G teknolojisi ile artan indirme ve internet hızları 5.5G ile daha da yukarı çıkıyor. Buna göre 5.5G teknolojisi 5G’den 10 kat hızlı veri aktarımı sunacak. Buna göre 5.5G 10 Gbps’ye kadar indirme ve 1 Gbps’ye kadar yükleme hızlarına sahip. Tabii ki bunlar en maksimum seviyeler. Buna karşın şu an sahip olduğumuz internet hızlarına göre oldukça yüksek seviyede. Bu anlamda 5.5G, 5G’ye göre yüzde 300 daha hızlı olmayı vaat ediyor.

5.5G destekleyen modeller ayrıca yapay zeka ile güçlendirilen ağ optimizasyonu gibi avantajlara da sahip olacak. Daha fazla cihazın ağa bağlanmasını sağlama, daha az güç tüketimi ve daha geniş bir kapsama alanı da 5.5G ağının diğer özellikleri. Özellikle yapay zeka destekli ağ optimizasyonu telefon ve internetin çekmeme sorununa da çözüm sunacağa benziyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
05
2024
12
Togg açık ara lider! İşte en çok satılan elektrikli otomobiller!

Togg açık ara lider! İşte en çok satılan elektrikli otomobiller!

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği, her ay başında olduğu gibi bir önceki ayın otomobil satış verilerini açıkladı. Geçtiğimiz 10 yıla...

Spread the love <3
Nis
06
2024
0
En çok telefon satan marka belli oldu! (Samsung vs Apple)

En çok telefon satan marka belli oldu! (Samsung vs Apple)

Samsung, 2024 yılında dünyanın en çok satan akıllı telefon üreticisi olma unvanını yeniden kazandı. Birincilik koltuğunu geçtiğimiz yıl Apple’a kaptıran...

Spread the love <3
Nis
06
2024
0
YouTube’dan ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI’a uyarı!

YouTube’dan ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI’a uyarı!

Yapay zeka dünyasının gündeminden düşmeyen OpenAI, geçtiğimiz aylarda metinden video üreten Sora aracını duyurdu. Bir hayli dikkat çekmeyi başaran bu...

Spread the love <3

Bu hava yolu şirketi uçuşta Apple Vision Pro veriyor!

Seçkin yolcuları eğlendirmek ve onlara ilham vermek amacıyla Apple’ın Vision Pro akıllı gözlüklerini sunan bir hava yolu şirketi olduğunu söylesek...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?