Teknoloji 28 Mart 2024

Apple WWDC 2024’ten neler bekleniyor?

Apple WWDC 2024’ten neler bekleniyor?

Apple’ın yeni ürünlerini tanıtmak için her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Worldwide Developer Conference (WWDC) için tarih verildi. 10-14 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek WWDC 2024, birçok yeniliğe sahne olacak. İçeriğimizde tanıtılması beklenen ürünlere bir göz atıyoruz.

Apple dün yaptığı açıklama ile WWDC 2024 programının tarihini açıkladı. Bugüne dek önemli kaynaklar, yeni güncellemelerin yanı sıra Apple tarafında bir ilk olacak yapay zekanın etkinlikte tanıtılacağını belirtiyor. Apple Park’ta düzenlenecek etkinlikte iOS 18, iPadOS 18, macOS 15 ve watchOS 11 gibi işletim sistemleri tanıtılacak.

Apple WWDC 2024’ten neler bekleniyor?
Apple WWDC 2024’ten neler bekleniyor? 12

Öte yandan etkinlikle birlikte Apple, yapay zeka dünyasına adım atacak. Son dönemde birçok teknoloji şirketi yapay zeka alanında dikkat çekici ürünler ortaya çıkardı. Bu alanda rakiplerine nazaran geç kalan Apple, yapay zeka destekli iPhone’lar için kolları sıvadı.

Apple WWDC 2024’ten neler bekleniyor?
Apple WWDC 2024’ten neler bekleniyor? 13

Yeni güncellemeler ile birlikte Apple, mobil ve bilgisayar serilerine yapay zeka desteği sunacak. Apple, bu desteğin ne denli olacağı hakkında bir detay paylaşmıyor. Öte yandan önemli kaynaklara göre iOS 18, şimdiye kadarki en büyük güncellemelerden birisi olacak.

Android‘e kolay geçiş

Son dönemde Android dünyasıyla arasındaki mesafeyi kısaltan Apple, çok beklenen özelliği nihayet sunacak. RCS (Rich Communication Services) desteği ile iOS 18 uyumlu cihazlar, Android cihazlarla daha gelişmiş bir iletişim sağlayacak.

Uyarlanabilir ses kısayolları

Bu özellik kısaca ifade etmek gerekirse sözlü ifadeyi bir erişilebilirlik ayarıyla eşleştirir. Kullanıcılar, Uyarlanabilir Ses Kısayollarını kullanarak VoiceOver, Ses Kontrolü, Yakınlaştırma gibi özelliklere geçiş yapabilirler.

Canlı konuşmada “Kategoriler” bölümü

Canlı Konuşma özelliği, şu anda Apple cihazlarda bulunuyor. Yeni güncellemeyle bu kısma “Kategoriler” eklenecek. Bununla birlikte kullanıcılar cümleleri kendi seçtikleri kategorilere göre düzenleyebilecek

Özel yazı tipi boyutları destekleme

Apple, hali hazırda bulunan Metin Boyutu için uygulama desteğini genişletmeye hazırlanıyor Böylece kullanıcılar, destekleyen uygulamaya özel bir yazı tipi atayabilecek. Özellik, “Erişilebilirlik” ayarları bölmesinin “Görüntü” bölümünde yer alacak.

iOS 18 destekleyecek cihazlar

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
18
2024
0
Woman arrested after taking corpse to sign bank loan

Woman arrested after taking corpse to sign bank loan

A woman has been arrested in Brazil after she brought a 68-year-old man who had been dead for hours into...

Spread the love <3

Boy, 15, arrested over suspected antisemitic stabbing of Jewish man

A 15-year-old boy has been arrested on suspicion of stabbing a Jewish man in the Swiss city of Zurich. Police...

Spread the love <3
Mar
20
2024
0
&#039;Huge step forward&#039;: Irish politicians to recommend introduction of assisted dying

'Huge step forward': Irish politicians to recommend introduction of assisted dying

A parliamentary committee will today recommend the Irish government legislate to introduce assisted dying and euthanasia for those with only...

Spread the love <3
Mar
14
2024
8
Huawei’den yüzde 90 az güç tüketen OceanStor Arctic!

Huawei’den yüzde 90 az güç tüketen OceanStor Arctic!

Teknoloji geliştikçe ve dosya boyutları da büyüdükçe depolama alanında olan ihtiyaç daha da artıyor. Eskilerde 16GB’lık depolama ürünleri bile o...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?