Teknoloji 8 Haziran 2024

Apple yapay zekayı başka bir isimle tanıtabilir!

Apple, pazartesi günü yapacağı WWDC 2024’te (dünya geliştiriciler konfransı) yeni işletim sistemlerini tanıtacak. Bunlar arasında en çok beklenen işletim sistemleri ise yapay zeka desteği ile karşımıza çıkacak olan iOS, macOS, iPadOS oluyor. Yeni gelen raporlara ise şirketin, pazartesi günü tanıtılacak olan AI kısaltmasını Apple Intelligence yani Apple Zeka olarak adlandıracak.

Tahminlerinin yüksek doğruluğu ile bilinen Mark Gurman, pazartesi günü yapılacak olan WWDC’de tanıtılması beklenen iOS 18’in yapay zekası hakkında bir kaç özelliğe değindi. Gurman’ın raporunda belirttiğine göre şirket, tüm yapay zeka özelliklerini AI adı altında toparlayacak. Lakin AI kısalatmasının açılımı artificial intelligence değil, Apple intelligence olacak. Şirketin kendi yapay zekasında ana hedef üretkenlik ve günlük görevler olacak. Türkçesi Apple Zeka olan yeni yapay zeka kullanıcılara üretkenlik gerektiren işlerde yardım ederken günlük görevleride daha basitleştirecek.

Apple yapay zekayı başka bir isimle tanıtabilir! 14

Yeni özellik gelen uygulamalardan birisi Fotoğraflar uygulaması. Google’ın Fotoğraflar uygulamasındaki gibi akıllı silgi ve düzenleme aracına sahip olacak. Sadece bununla sınırlı kalmıyor. Raporlarda kod editörü Xcode’u kullananlar içinde iyi haberler var. Xcode’da yapay zeka güncellemesi alacak yalnız bu özelliğin gelecek sene kullanıcılara sunulması bekleniyor. Zaten var olan bir özellik daha akıllı olacak ve klavye yazdığınız kelimeye ve cümleye göre emojiler önerecek. Apple bazı özellikler için üçüncü taraf hizmetler kullanabilir. Bu da kullanıcıların aklına verilerin üçüncü taraflarla paylaşılıp paylaşılmayacağını getiriyor.
Apple WWDC 2024: Yapay zeka, iOS 18 ve dahası!

Apple WWDC 2024 ile neler tanıtılacak? iOS 18/iPadOS 18’e ek olarak Siri’de kapsamlı güncelleme bekleniyor. İşte detaylar.

Verilerin üçüncü taraflarla paylaşılma iddiası hakkında henüz başka bir sızıntı yok. Ayrıca Mark Gurman’ın raporu iOS 18’in bazı araçlarına OpenAI’ın dahil olduğunu doğruluyor. Yani bu rapora göre Apple’ın OpenAI ile anlaşması kesin olarak doğrulandı.

Peki siz WWDC’de tanıtılacak olan işletim sistemleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

May
20
2024
0
Galaxy S23 FE’de Galaxy AI nasıl çalışıyor?

Galaxy S23 FE’de Galaxy AI nasıl çalışıyor?

Samsung Galaxy S23 serisine gelen OneUI 6.1 güncellemesi ve bu güncelleme ile eklenen yeni yapay zeka özellikleriyle birlikte güçlendi. Bu...

Spread the love <3

Yapay zekalı podcast geliyor!

Yapay zeka bazlı arama motoru şirketi Perplexity, radikal projelerle gündem olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde tam 70 milyon dolarlık bir...

Spread the love <3
May
21
2024
0
NYC-Dublin real-time video portal reopens with some fixes to prevent inappropriate behavior

NYC-Dublin real-time video portal reopens with some fixes to prevent inappropriate behavior

When putting a video portal in a public park in the middle of New York City, some inappropriate behavior will...

Spread the love <3
Nis
20
2024
0
Alfa Romeo Milano yeni ismi ile tekrar gündemde!

Alfa Romeo Milano yeni ismi ile tekrar gündemde!

Geçen yıl en yeni elektrikli modeli Milano ile adını duyuran Alfa Romeo, geçtiğimiz günlerde ilk tanıtımını gerçekleştirmişti. Şimdi ise yeni...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?