Teknoloji 24 Mart 2024

Apple’dan AirTag güncellemesinde 2000 yıllık hata!

Spread the love <3

Apple bazen hayat kurtaran son zamanlarda ise başına dert açan AirTag takip cihazına 2.0.73 güncellemesini yolladı. Ancak AirTag güncelleme formatında yapılan bir tarih hatası güncellemenin tüm dünyaya aynı anda gönderilmesine neden oldu.

Apple AirTag güncellemesi 2.0.73 ile 2000 yıllık tarih hatası yaptı

Teknoloji devi ekosistemde yer alan tüm cihazlara güncelleme gönderirken bunu partilere bölüp göndermeyi tercih ediyor. Burada amaç ise Apple sunucularına fazla yük binmemesi. Ancak son yapılan AirTag güncellemesi tarih hatası nedeniyle tüm dünyaya aynı anda gitti.

Bir yazılımcı keşfettiği bu hatayı X platformunda açıkladı. Buna göre Apple normalde güncellemeleri ay/gün/2024 şeklinde bir formatta dağıtıyor. Ancak son AirTag güncellemesi ay/gün/24 şeklinde bir formatta dağıttı.

AirTag 2.0.73 güncellemesi ile yaşanan tarih hatsı durumunu ortaya çıkaran iSoftware Updates X hesabına göre bu durum Apple sunucularının güncellemenin tam 2000 yıl önce gönderilmesi gerektiği gibi bir kafa karışıklığı yaratmışa benziyor.


Apple’dan AirTag güncellemesinde 2000 yıllık hata!

Apple Watch’tan bir kötü haber daha geldi!

Apple Watch için microLED hayali kısa sürdü. Apple’ın şirket içi microLED ekran teknolojisini iptal ettiği söyleniyor.

Bu anlamda Apple, tüm dünyada yer alan AirTag takip cihazlarına aynı anda 2.0.73 güncellemesi yolladı. Güncellemede yapılan bu hatanın küçük boyutlu bir cihaz ve güncellemede yaşanması ise sunucuların bu durumdan etkilenmesini engellemiş görünüyor.

Apple’dan AirTag güncellemesinde 2000 yıllık hata!
Apple’dan AirTag güncellemesinde 2000 yıllık hata! 7

Apple AirTag takip cihazınız varsa güncellemek için biraz uğraşmanız gerekiyor. iPhone’unuzda Bul uygulamanızı açın ve sırayla>Öğeler sekmesi>Listeden AirTag’inizi seçin ve cihazın adına dokunun. Güncelleme sistemde yer alıyorsa tek yapmanız gereken AirTag takip cihazını iPhone’a yaklaştırmak.

AirTag 2.0.73 güncellemesi ise dört gün önce karşımıza çıktı. Şu an için güncellemenin nasıl bir değişim yarattığı henüz ortaya çıkmadı. Ancak güncellemenin bir tür hata güncellemesi olma ihtimali yüksek.

Apple AirTag takip cihazı, sadece iPhone cihazlarla uyumlu çalışıyor olsa da rakiplerine göre en çok tercih edilen cihaz oldu. Ancak son zamanlarda Apple’ın başı AirTag suçlamaları ile dertte. Buna göre suçluların da kurbanlarını AirTag ile avladığı ortaya çıktı. Apple dava açılmasını engellemeye çalışsa da şu anda bu sebeple açılan bir dava ile başı dertte.

Hiç Apple AirTag benzeri bir takip cihazı kullandınız mı? Sizce gerçekten de bu tür cihazlar işe yarıyor mu? Yorumlarınızı bekliyoruz.


source

You may also like...

Mar
02
2024
Sending bugs back in time

Sending bugs back in time

Spread the love <3

Spread the love <3 January 19, 2024 Ben and Ryan are joined by Ryan’s former colleague and current backend engineer...

Nis
07
2024
0
Fundamentos do SQL - Curso de SQL - Aula 1

Fundamentos do SQL – Curso de SQL – Aula 1

Spread the love <3

Spread the love <3CLIQUE AQUI PARA SABER MAIS SOBRE O CURSO COMPLETO SQL IMPRESSIONADOR: …

Mar
19
2024
0
SCIN: A new resource for representative dermatology images

SCIN: A new resource for representative dermatology images

Spread the love <3

Spread the love <3 Posted by Pooja Rao, Research Scientist, Google Research Health datasets play a crucial role in research...

Mar
23
2024
0
Apple vs US antitrust lawsuit: Everything we know so far on the DOJ’s iPhone case

Apple vs US antitrust lawsuit: Everything we know so far on the DOJ’s iPhone case

Spread the love <3

Spread the love <3 The DOJ is accusing Apple of operating like a monopoly, and the implications of the case...

Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?