Teknoloji 3 Nisan 2024

Artık daha hafif: DJI Avata 2 tanıtıldı!

Spread the love <3

Hem havacılık hem de fotoğraf tutkunlarını ilgilendiren bir haberimiz var sırada. Tasarladığı drone modelleri ile adından sıkça söz ettiren DJI, merakla beklenen yeni modeli Avata 2’yi tanıttı. Üstelik bununla sınırlı kalmayan marka Goggles 3 modelini de görücüye çıkarttı. O halde lafı fazla uzatmadan DJI Avata 2 ve Goggles 3 teknik özellikleri ve detaylarını sizinle paylaşalım…

Havacılık ve fotoğraf tutkunlarının ortak noktası nedir sizce? Bu sorunun yanıtı kesinlikle drone modelleri. DJI ile hayatımıza iyiden iyiye giren drone kültürü hem fotoğrafçılar için hem de havacılık tutkunları için birer hobi haline geldi. DJI ise büyük bombayı patlattı diyebiliriz.

Artık daha hafif: DJI Avata 2 tanıtıldı!
Artık daha hafif: DJI Avata 2 tanıtıldı! 12

Normalde 11 Nisan’da piyasaya sürülmesi beklenen DJI Avata 2 ve Goggles 3 gözlüklerini resmen piyasaya sürdü. Vakit kaybetmeden modelleri tanıtmaya başlayalım. Avata 2 geniş sahneleri yakalamak için 155 derecelik geniş bir görüş alanı sunan, 48 Megapiksel çözünürlüklü F/2,8 CMOS sensöre sahip bir drone.


Artık daha hafif: DJI Avata 2 tanıtıldı!

Kendi kendini inşa ediyor! İşte ucuz enerji sağlayacak rüzgar türbini

Ucuz enerji konusunda devrim yaratacak yeni bir teknoloji olan WindSpider vinçleri sayesinde kendi kendini inşa eden rüzgar türbini geliyor.

Özellikle akıcı aksiyon çekimlerinde hayat kurtaran 60 ila 120 FPS kare hızlarını destekleyen model 2,7K ve 4K kalitede videolar çekmenize olanak sağlıyor. Ağır çekim modunda daha rahat düzenlemeler yapılabilmesi için 1080p kayıt imkanı sunan model bunun yanında 240 FPS tazelemeye kadar da izin veriyor.

DJI’ın sevilen RockSteady 3.0+, HorizonSteady ve HorizonBalancing stabilizasyon teknolojilerini de içerisinde barındıran model “sıfır sarsıntı” sloganını her ortamda duyuruyor. Avata 2 yalnızca 458 gram ağırlığında ve 180 x 216 x 82 mm ölçülere sahip. Bu da cihazı istediğiniz yerde rahatça kullanabilmenize olanak tanıyor.

Artık daha hafif: DJI Avata 2 tanıtıldı!
Artık daha hafif: DJI Avata 2 tanıtıldı! 13

Goggles 3 ise kelimenin tam anlamıyla “gelecekten geliyor” sıfatını karşılıyor. Drone ile uçuş yaptığınız süre boyunca sanki bir uçak simülasyonundaymış gibi önünüzü ve çekim açılarınızı takip etmenizi sağlayan model oldukça ilgi çekici.

100 Hz yenileme hızına sahip 1920 x 1080 çözünürlüklü ekran görüntüyü net bir şekilde görmenize imkan sağlıyor. Ayrıca DJI’ın OcuSync 4.0 teknolojisi sayesinde uçuş esnasında drone ile bağlantınızın kopması gibi durumların önüne geçiyor. Goggles 3, 420 gram ağırlığında ve 2450 mAh bataryaya sahip.

source

You may also like...

Mar
17
2024
5 yıl gecikmenin ardından! F-35 5. nesil…

5 yıl gecikmenin ardından! F-35 5. nesil…

Spread the love <3

Spread the love <3 Dünya havacılık gündeminde konuşulan uçak sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Gündemden düşmeyen F-35, radarlarla olan ilişkisi...

Mar
20
2024
0
Kangaroo killed in shelling on Russian zoo

Kangaroo killed in shelling on Russian zoo

Spread the love <3

Spread the love <3 A kangaroo at a zoo in western Russia has been killed in shelling, the zoo has...

Greenland women to sue Denmark over historical involuntary birth control

Spread the love <3

Spread the love <3 A group of indigenous women in Greenland are suing Denmark over an involuntary birth control campaign...

Nis
05
2024
0
Israel to open routes for humanitarian aid into Gaza - after Joe Biden ultimatum

Israel to open routes for humanitarian aid into Gaza – after Joe Biden ultimatum

Spread the love <3

Spread the love <3 Israel has announced it is opening new routes for humanitarian deliveries into Gaza after a warning...

Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?