Teknoloji 3 Haziran 2024

ASUS, COMPUTEX 2024’te yapay zeka sunucularını tanıttı!

ASUS, Computex 2024 fuarında üretken yapay zekadan yenilikçi depolama çözümlerine kadar geniş bir yelpazede yapay zeka sunucusu sergiledi. Etkinliğin öne çıkan ürünü ise NVIDIA GB200 NVL72 sistemine sahip yeni ASUS ESC AI POD oldu. Ayrıca NVIDIA MGX tabanlı ESC NM1-E1, ESC NM2-E1 ve ESR1-511N-M1 gibi sunucular ile NVIDIA HGX H200 ve Blackwell GPU’lu çözümler de sergilendi.

ASUS yeni sunucularını COMPUTEX 2024’te sergiledi!

ASUS, hibrit sunuculardan uç bilişim dağıtımlarına kadar uçtan uca çözümler ve yazılım hizmetleri sunmaya odaklanıyor. Bu etkinlikte de sunucu altyapısı, depolama, veri merkezi mimarisi ve güvenli yazılım platformlarındaki uzmanlığını sergileyerek, yapay zekanın farklı sektörlerde yaygın olarak benimsenmesini hedefliyor.

ASUS, COMPUTEX 2024’te yapay zeka sunucularını tanıttı! 20

Etkinliğin yıldızı ASUS ESC AI POD, yüksek performans ve verimlilik sunan yapay zeka sunucuları geliştirme konusundaki uzmanlığını NVIDIA ile işbirliği yaparak bir adım öteye taşıyor. NVIDIA Blackwell destekli ölçeklenebilir, büyük форм-faktörlü sistem ESC AI POD, trilyonlarca parametreli büyük dil modelleri (LLM) için eğitim ve gerçek zamanlı çıkarım işlemlerinde hızlı ve doğrudan iletişimi destekliyor.
MSI da COMPUTEX’te yapay zeka trenine atladı! Neler tanıtılacak?

MSI, COMPUTEX 2024’te yapay zeka destekli ürünleriyle bilişim dünyasının geleceğine ışık tutmaya hazırlanıyor.

En yeni NVIDIA GB200 Grace Blackwell Superchip ve beşinci nesil NVIDIA NVLink teknolojisiyle gelen sistem, hem sıvı-hava hem de sıvı-sıvı soğutma çözümleriyle uyumlu çalışarak optimum yapay zeka işlem performansı sunuyor.

ASUS Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Açık Platform BG Eş Başkanı Paul Ju, “Yapay zeka işlemciliğinde dünya lideri NVIDIA ile yaptığımız işbirliği, uzmanlığımızı destekliyor. Birlikte, benzersiz bir sinerji yakalayarak, üstün performans ve verimliliğe sahip yapay zeka sunucuları geliştirmemizi sağlıyoruz.” dedi.

ASUS, COMPUTEX 2024’te yapay zeka sunucularını tanıttı! 21

Üretken yapay zeka uygulamalarının yükselişini desteklemek için ASUS, NVIDIA MGX mimarisini temel alan eksiksiz bir sunucu serisi sundu. Bunlar arasında, 2U ESC NM1-E1 ve ESC NM2-E1 (NVIDIA GB200 NVL2 sunucular) ve 1U ESR1-511N-M1 yer alıyor.

NVIDIA GH200 Grace Hopper Superchip’in gücünden yararlanan ASUS NVIDIA MGX tabanlı ürünler, kesintisiz ve hızlı veri aktarımları, derin öğrenme (DL) eğitimi ve çıkarımı, veri analitiği ve yüksek performanslı bilgi işlem sağlayarak büyük ölçekli yapay zekâ ve HPC uygulamalarına hizmet etmek üzere tasarlandı.

Yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) ve yapay zekâ için tasarlanan ASUS’un en yeni HGX sunucuları arasında, 5. Nesil Intel Xeon Scalable işlemciler ve NVIDIA Blackwell Tensor Core GPU’lar tarafından desteklenen ESC N8 ve AMD EPYC 9004 ve NVIDIA Blackwell GPU’lar tarafından desteklenen ESC N8A bulunuyor.

Bu sunucular, optimum performans ve daha düşük güç tüketimi için gelişmiş bir termal çözümden faydalanıyor. Yapay zeka ve veri bilimi alanındaki gelişmeler için tasarlanan bu güçlü NVIDIA HGX sunucuları, yoğun işlem gerektiren görevlerde maksimum verimlilik için bir GPU’ya bir NIC yapılandırması sunuyor.

ASUS, rakiplerinden sıyrılarak, üst düzey donanım sağlamanın ötesine geçen ve işletmelerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış kapsamlı yazılım çözümleri sunan özel veri merkezi çözümleri geliştirme konusunda uzmanlaşmıştır.

Sistem doğrulamadan uzaktan dağıtıma kadar her şeyi kapsayan hizmetleri, yapay zeka geliştirmeyi hızlandırmak için önemli olan sorunsuz operasyonlar sağlıyor. Ayrıca, entegre NVIDIA BlueField-3 SuperNIC’ler ve DPU’lar ile ASUS yapay zeka sunucu çözümleri, üretken yapay zeka altyapıları için en iyi ağ yeteneklerini sağlamak üzere NVIDIA Spectrum-X Ethernet ağ platformunu destekliyor.

Shiftdelete.net

source

Spread the love <3

You may also like...

May
20
2024
0
Search and rescue efforts under way after helicopter carrying Iran&#039;s president crashes

Search and rescue efforts under way after helicopter carrying Iran's president crashes

A helicopter carrying Iran’s president has crashed during bad weather, Iranian state media has said. President Ebrahim Raisi was travelling...

Spread the love <3
Mar
05
2024
14
Microsoft, Bosch ile iş birliğine gidiyor!

Microsoft, Bosch ile iş birliğine gidiyor!

Yapay zeka yatırımlarıyla gündemden düşmeyen Microsoft, bu sefer de Bosch ile uzun dönemli bir iş birliği anlaşmasına imza attı. Anlaşmaya...

Spread the love <3
May
20
2024
0
Taiwan&#039;s new president has a clear message as he continues difficult balancing act with China

Taiwan's new president has a clear message as he continues difficult balancing act with China

The inauguration of Taiwan’s new president, Lai Ching-te, is more about handing over the baton than any dramatic change in...

Spread the love <3
May
25
2024
0
Last day to vote for TC Disrupt 2024 Audience Choice program

Last day to vote for TC Disrupt 2024 Audience Choice program

Attention, tech enthusiasts and startup supporters! The final countdown is here: Today is the last day to cast your vote...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?