Teknoloji 6 Haziran 2024

Beklemeye değer! MSI, oyun ve iş monitörlerini tanıttı

MSI, COMPUTEX 2024’te oyuncular ve profesyoneller için gelişmiş özelliklere sahip yeni monitörlerini tanıttı. Şirket, yapay zeka destekli dünyanın ilk oyun monitörü MEG 321URX QD-OLED monitörünün yanı sıra, çift modlu MPG 321CUPF ve çoklu monitör kurulumları için PRO MP252 E2 modellerini de duyurdu. Ek olarak, MSI Cubi NUC serisi mini PC modelleri de COMPUTEX 2024 Sürdürülebilir Teknoloji Ödülü’nü aldı.

Shiftdelete.net

MSI, MEG 321URX QD-OLED modeliyle oyun monitörlerinde yapay zeka desteğini bir adım ileri taşıyor. 4K UHD Quantum Dot OLED panel, gerçekçi renkler, yüksek kontrast oranı ve neredeyse anında tepki süresiyle üst düzey bir görüntü kalitesi sunuyor.

Oyunculara rakiplerine karşı önemli bir avantaj sağlayan yapay zeka destekli özellikler ise monitörün en dikkat çekici yenilikleri arasında yer alıyor. MSI’ın AI Skysight teknolojisi oyun içi mini haritayı gerçek zamanlı olarak analiz ederek düşmanların ve diğer önemli unsurların konumlarını tespit ediyor. Bu bilgiler de oyuncuya sezgisel bir arayüzle aktarılıyor.

Ayrıca yapay zeka destekli sağlık, keskinlik, ruh hali ve cephane takibi gibi özellikler de her zaman oyun içi karakterin durumuyla ilgili anlık bilgi sağlıyor. Bu monitörün bir diğer dikkat çekici özelliğinin de oyunculara kendi ihtiyaçlarına ve oyun stillerine göre özelleştirebilecekleri bir yapay zeka modeli oluşturma imkanı sunması olduğunu belirtelim.
MSI’dan oyuncuları sevindiren haber! Claw 8 AI+, SUPRIM FUZION ve dahası tanıtıldı!

COMPUTEX 2024 fuarı bugün başladı ve MSI yapay zeka destekli ürün ve teknolojileriyle fuarın en dikkat çeken isimleri arasında yerini aldı.

MSI MPG 321CUPF, çift modlu tasarımıyla oyunculara hem görüntü kalitesi hem de hız konusunda en iyisini sunuyor. Zira kullanıcılar tek bir monitörde 4K UHD (3840×2160) çözünürlükte 160Hz yenileme hızıyla veya FHD (1920×1080) çözünürlüğe geçiş yaparak 320Hz yenileme hızıyla oyun oynayabiliyor.

Böylece hikaye odaklı, açık dünya gibi görselliğin ön planda olduğu oyunları yüksek çözünürlük ve detayda deneyimlemek istediklerinde 4K@160Hz modunu, FPS ve yarış oyunları gibi hızın önem taşıdığı oyunlarda ise FHD@320Hz modunu seçerek daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabiliyorlar.

MSI PRO MP252 E2 özellikle çoklu monitör kurulumları için tasarlanan şık bir monitör. Dört tarafı çerçevesiz tasarımı sayesinde birden fazla monitörü yan yana kullanıldığında neredeyse tek ekranmış gibi kesintisiz bir görüntü deneyimi sunuyor.

Bu özellik tasarım ve video düzenleme gibi çalışma alanı gerektiren işlerde avantaj sağlıyor. 120Hz yenileme hızı ile standart monitörlere göre daha akıcı bir görüntü sağlayan PRO MP252 E2, göz koruma özellikleriyle de uzun süreli kullanımlarda göz yorgunluğunu düşürüyor.

MSI Cubi NUC serisi mini PC’ler COMPUTEX 2024’te kazanmış oldukları Sürdürülebilir Teknoloji Ödülü ile hem güçlü performans hem de çevreye duyarlılık konusunda öne çıkıyor. Kompakt tasarımlarıyla dikkat çeken bu cihazlar geri dönüştürülmüş malzemelerden üretiliyor ve düşük enerji tüketimiyle dikkat çekiyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
18
2024
0
Apple’da endişe başladı! Samsung, hedef tanımıyor

Apple’da endişe başladı! Samsung, hedef tanımıyor

Samsung, Galaxy serisi ile akıllı telefon pazarında etkin bir rol oynuyor. Her sene on milyonlarca cihaz satışıyla dikkat çeken şirket,...

Spread the love <3
May
04
2024
0
Vodafone’dan yapay zeka eğitimi!

Vodafone’dan yapay zeka eğitimi!

Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği, Türkiye’nin dijital geleceğine katkı sağlamak amacıyla Yapay Zeka Yıldızları adında yeni bir eğitim projesi başlattı....

Spread the love <3
Nis
25
2024
0
Yeni Tesla Model 3 Performance fiyatı ve özellikleri!

Yeni Tesla Model 3 Performance fiyatı ve özellikleri!

Tesla, güncellenmiş yeni Model 3 Performance’ı tanıttı. İlk olarak ABD’de siparişe açılan yeni model, daha güçlü motorlar ve sportif yeteneklerle...

Spread the love <3
May
28
2024
0

A Guide to the Node.js Event Loop

Node.js is an open-source JavaScript runtime environment that allows you to run JavaScript outside the browser. Although Node.js is single-threaded,...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?