Teknoloji 30 Mart 2024

Bir iPhone 16 kılıfı daha ortaya çıktı! Büyük değişiklikler yolda

Spread the love <3

iPhone 16, üçüncü taraf kılıf üreticileri tarafından erken sızdırılan tasarım detayları sayesinde ufak ufak gün yüzüne çıkmaya başladı. Kılıf üreticileri genellikle Apple’ın yeni cihazlarının tasarımlarını önceden bilirler, böylece resmi olarak cihazı tanıttığında aksesuarlarını hızla piyasaya sürebilirler.

X’te yaptığı sızıntılarıyla tanınan Sonny Dickson, sözde iPhone 16 kılıfı fotoğraflarını paylaştı. Bazı kullanıcılar, bu kılıfların iPhone X/Xs modellerine benzediğini iddia etse de Apple’ın bu tasarıma geri döneceği söyleniyor. Görsellerde, eskisinden daha büyük bir kamera kısmı olduğu gözlemleniyor.

iPhone 16 tasarımında dikey olarak hizalı bir kamera tasarımına dair söylentiler daha önce de gündeme gelmişti. Dedikodulara göre Apple, standart iPhone kullanıcılarının da Mekansal Video gibi özelliklerden faydalanabilmesi için önceki dikey tasarımdan vazgeçiyor.

Bu kayıt özelliği, iPhone 15 Pro modelleriyle birlikte piyasaya sürüldü ve kullanıcıların 3D videoları Apple Vision Pro üzerinde izlemelerini sağladı. Bu teknolojiyi kullanarak videoları kaydetmek için, Apple ana kamera ve ultra geniş açılı kamera arasında dikey bir hizalama gerektiriyor; aksi takdirde şirket 3D görünüm teknolojisini uygulayamıyor.


Bir iPhone 16 kılıfı daha ortaya çıktı! Büyük değişiklikler yolda

iPhone 16 Pro kılıfı bir sürprizle ortaya çıktı!

Apple’ın gelecek varisi iPhone 16 serisi ile ilgili bilgiler çoğalıyor. Şimdi de iPhone 16 Pro kılıfı bir sürprizle kendini gösterdi.

Apple, kameraları en son iPhone 12 modelinde dikey hizalamıştı.  Önceki sızıntılarda standart iPhone 16 kılıfı, cihazın yeni düğmelere sahip olacağını göstermişti. Eylem ve Yakalama düğmeleri, iPhone 15 Pro modelleri için özel olarak sunulan Eylem Düğmesi’nin yanı sıra tüm iPhone’larda kullanılabilir olacak gibi görünüyor.

Bu yeni düğmelerle, kullanıcılar bir eylem seçebilecek ve Yakalama Düğmesi yalnızca kamera işlevleriyle sınırlı olacak. Ancak bu düğmenin özelleştirilebilir olup olmayacağı henüz net değil.

Siz sızıntıyla ortaya çıkan yeni kamera düzen hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı lütfen unutmayın.

source

You may also like...

Mar
26
2024
0
&#039;A developing mass casualty event&#039;: Bridge collapses after being hit by ship

'A developing mass casualty event': Bridge collapses after being hit by ship

Spread the love <3

Spread the love <3 A major bridge has collapsed in the US city of Baltimore after it was hit by...

Mar
20
2024
0
Samsung Galaxy Ring’in yeni özelliği ortaya çıktı!

Samsung Galaxy Ring’in yeni özelliği ortaya çıktı!

Spread the love <3

Spread the love <3 Samsung, MWC 2024’te Galaxy Ring’i ön gösterimle tanıttı ve bu akıllı yüzüğün özellikleri hakkında az bilgi...

Şub
28
2024
Sınıf geçme puanı kaç oldu? İşte Türkçe dersi sınıf geçme notu

Sınıf geçme puanı kaç oldu? İşte Türkçe dersi sınıf geçme notu

Spread the love <3

Spread the love <3 Türkçe dersi sınıf geçme notu yeniden belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı bazı değişiklikler Resmi Gazete’de yayınlandı....

Nis
17
2024
0

Nokia’nın yerini alacak HMD telefonları ortaya çıktı!

Spread the love <3

Spread the love <3 Nokia telefonların lisans sahibi olan HMD, kendi markasını öne çıkarmak için çalışmalarını hızlandırdı. Bir süredir sızıntılarla...

Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?