Teknoloji 2 Haziran 2024

Bir oyun devi daha iflasın eşiğinde!

Take-Two Interactive, oyun stüdyolarında strateji değişiklikleri yapmaya devam ediyor. Bir süre önce iki stüdyoyu birden kapatan şirketin, şimdi de Private Division için bazı planlara sahip olduğu belirtildi. Oyun geliştirme ve yayıncılığı üstlenen Private Division’ın ya satılacağı ya da kapatılacağı belirtildi.

ABD’de ortaya çıkan iddialara göre Take-Two, Nisan ayı sonunda Private Division çalışanlarına şirketi artık desteklemeyeceğini söyledi. Private Division’ın neredeyse tüm personelinin o dönemde işten çıkarıldığı bildirildi.

Bir oyun devi daha iflasın eşiğinde! 16

Bilmeyenler için Private Division, Take-Two’nun bağımsız geliştiricilerin oyunlarını yayınlamak için 2017 yılında kuruldu. Yayınlanan oyunlardan bazıları arasında Outer Wilds ve Disco Elysium yer alıyordu. Ancak stüdyonun gelirleri beklentileri karşılamıyor gibi görünüyor.




9/10 puanlı aksiyon oyunu Steam’de 200 liraya düştü!

Monster Hunter serisi Steam için indirimde. World, Rise ve genişleme paketlerini içeren tüm yapımlar uygun fiyatla sunuluyor.

Private Division, kapatılmasıyla birlikte yelpazesindeki oyunların da iptal edilmesine yol açabilir. Bunlar arasında Layers of Fear, Bloober Team’in yeni oyunu ve One More Level’ın duyurulmamış bir oyunu bulunuyor.

Şirket içerisinde sadece Tales of the Shire ve Game Freak’e ait küçük bir ekip kaldığı belirtildi. Ancak Take-Two, Private Division’ın küçültülmüş halini farklı bir şirkete satmak için görüşmeler yapıyor. Bu da bağımsız yapımlar için sevindirici bir haber.

Bir oyun devi daha iflasın eşiğinde! 17

Öte yandan Take-Two bir süre önce Kerbal Space Program 2 geliştiricisi Intercept Games’i kapattı. Oyun hakları için Paradox Interactive ile görüşen şirketin, bu görüşmelerden de olumsuz sonuçlar aldığı belirtildi. Bu da Kerbal Space Program’ın tamamen iptal edildiği anlamına geliyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
26
2024
0
Boston Side Events line up at Early Stage with Techstars, Women in Tech, Harvard and more

Boston Side Events line up at Early Stage with Techstars, Women in Tech, Harvard and more

Early Stage Round Table Hosted By: 9point8 Collective and OrrickTime: April 24, 4 p.m. to 6:30 p.m.Description: Join 9point8 Collective and Orrick for a...

Spread the love <3

TechCrunch Minute: Solana is ushering in a new round of memecoin mania

Blockchain is back and Bitcoin is hot, the Ethereum blockchain is seeing price gains, and lots of folks are stoked...

Spread the love <3
Mar
28
2024
0
Apple WWDC 2024’ten neler bekleniyor?

Apple WWDC 2024’ten neler bekleniyor?

Apple’ın yeni ürünlerini tanıtmak için her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Worldwide Developer Conference (WWDC) için tarih verildi. 10-14 Haziran tarihleri...

Spread the love <3
May
17
2024
0
React Native vs Flutter in 2024 - Make the RIGHT Choice (Difference Explained)

React Native vs Flutter in 2024 – Make the RIGHT Choice (Difference Explained)

Today I will compare React Native vs Flutter. Among the most widely used cross-platform tools, these two are the most...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?