Teknoloji 1 Nisan 2024

Bu oyun stüdyosu 17 yıl sonra bir ilke imza attı!

Halo ve Call of Duty gibi popüler serilerdeki çalışmalarıyla tanınan oyun stüdyosu Certain Affinity, beklenmedik bir açıklamada bulundu. Ekibinin yaklaşık yüzde 10’unu işten çıkardığını duyuran şirket, 17 yıl sonra ilk kez işten çıkarma yaptı.

Certain Affinity CEO’su Max Hoberman yaptığı açıklamada, oyun endüstrisinin karşı karşıya olduğu ekonomik zorlukları ele aldı. Hem yayıncılardan hem de üçüncü taraf yatırımcılardan gelen yeni proje finansmanında yavaşlama olduğunu belirtti.

Bu oyun stüdyosu 17 yıl sonra bir ilke imza attı!
Bu oyun stüdyosu 17 yıl sonra bir ilke imza attı! 12

CEO Hoberman, stüdyonun 17 yıllık tarihinde ilk kez işten çıkarma uygulamak zorunda kaldığını söyledi. Etkilenen çalışanların çoğunun iş operasyonları rollerinde olduğunu ifade etti. Bu da geliştirici ekiplerin güvende olduğunu gösteriyor.


Bu oyun stüdyosu 17 yıl sonra bir ilke imza attı!

Palworld’den beklenmedik 1 Nisan şakası!

Palworld, 1 Nisan için “flört simülasyonu” oyunu geliştirdi. Oyunun geliştiricisi Pocketpair, eleştirilere şakayla karşılık verdi.

Bu gelişme aslında Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer’ın açıklamalarını da destekliyor. Xbox’ın şu anda oyuncu tabanını büyütemediğini belirten Spencer, yatırımcıların yeni oyunlara veya stüdyolara fon sağlama konusunda temkinli davrandıklarını söyledi.

Certain Affinity’nin şu anda Archetype Entertainment ile birlikte Exodus adlı bir bilim-kurgu RPG oyunu üzerinde çalıştığını biliyoruz. Şirket ayrıca Project Loro kod adlı bir birinci şahıs nişancı oyunu da geliştiriyor.

Bu oyun stüdyosu 17 yıl sonra bir ilke imza attı!
Bu oyun stüdyosu 17 yıl sonra bir ilke imza attı! 13

Bu yılın başlarında çıkan söylentiler, stüdyonun Halo battle royale oyunu geliştirdiğini gösteriyordu. Ancak hem Microsoft hem de Certain Affinity bu iddiaları doğrulamayarak söylentileri havada bıraktı.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
28
2024
0
5 Tips for Teaching Reading to English Learners - Education Week

5 Tips for Teaching Reading to English Learners – Education Week

The acronym is EARLY and in this video Elsa Cárdenas-Hagan, a bilingual speech-language pathologist and an associate research professor at...

Spread the love <3
Mar
18
2024
8
Bilimsel Çalışmalarda Dil Engelinin Anadili İngilizce Olmayan Araştırmacılara Bedeli - Klimik

Bilimsel Çalışmalarda Dil Engelinin Anadili İngilizce Olmayan Araştırmacılara Bedeli – Klimik

18 Temmuz 2023 Araştırmacılar, PLoS Biology dergisinde yayımlanan istatistiklerin şaşırtıcı olmayabileceğini, ancak dil engelinin İngilizcesi akıcı olmayan akademisyenlerin kariyerleri üzerindeki...

Spread the love <3
Mar
26
2024
0
Co-Founder Academy’den sınırlı süre için eğitim ve kariyer fırsatı

Co-Founder Academy’den sınırlı süre için eğitim ve kariyer fırsatı

Exitcom Recycling ve Co-Founder Academy iş birliğiyle, mühendislik ve diğer alanlardaki öğrencilere yönelik Exitcom Campus programı, staj ve istihdam fırsatları...

Spread the love <3
Nis
07
2024
0
GPT-5 için geri sayım başladı!

GPT-5 için geri sayım başladı!

OpenAI, Mart 2023’te GPT-4 yapay zeka dil modelini kullanıma sundu. Şu anda ücretli bir şekilde sunulan ChatGPT Plus kullanıcılarının erişebildiği...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?