Teknoloji 3 Nisan 2024

Discord, YouTube hilesi mi yaptı? 1 Nisan şakası videosu inceleniyor

Sohbet platformu Discord, özel olarak yüklediği 1 Nisan şakası YouTube videosu, bir günde bir milyardan fazla görüntülenme sayısına ulaştı. YouTube hilesi yaptığı düşünülen video sadece 17 saniye uzunluğunda. Kısa sürede rekor izlenmeye ulaşan video inceleniyor. İşte detaylar…

Normalde bu tarz bir konuya sınırlı ilgi olacağı düşünülse de, 1 Nisan şakası videosu, popüler içerik üreticileri gibi Mr. Beast’i bile geride bırakarak hızla büyüdü. Bu video oyunlarında sıkça rastlanan “Loot box” özelliğinin chat ve streaming uygulamasına geleceğini şaka yollu tanıtıyor. Bu rekor görüntülenme sayısının ardından, izleyiciler Discord’un videoyu tekrar tekrar oynatan bir “viewbot” hile mekanizması oluşturmuş olabileceğini düşünüyor.

Discord, YouTube hilesi mi yaptı? 1 Nisan şakası videosu inceleniyorShiftdelete.net

IGN’e göre, bir web geliştiricisi olan Marvin Witt, Discord’un uygulama içindeki “toast” bildiriminde Loot box videosunu tekrar eden bir “çalışan YouTube (hilesi) view botu” oluşturduğunu tahmin ediyor. Discord’un YouTube kanalında 1.5 milyon abonesi var ve genellikle her birkaç ayda bir yeni özelliklerle ilgili videolar paylaşıyor.


Discord, YouTube hilesi mi yaptı? 1 Nisan şakası videosu inceleniyor

Discord artık reklam yayınlayacak!

Gelen son bilgilere göre, Discord da yakın zamanda reklam yayınlamaya başlayacak. İşte en önemli detaylar…

Örneğin, Ekim ayında paylaşılan güncelleme videosu sadece 5 milyon görüntülenme almıştı. YouTube hilesi yapıldığı iddia edilen 1 Nisan şakası videosu hakkında, izleyiciler Discord’un tuhaf video yükselişini esprili bir şekilde yorumladılar. İzleyicilerin önemli bir kısmı, YouTube ve Discord’dan yorum talebinde bulundu ve cevap bekliyor.

Discord’un şaka videosu, YouTube’da en çok izlenen video olmaktan uzak; bu unvanı, 2016’da platforma yüklenen ve şu anda 14 milyardan fazla görüntülenmeye sahip “Baby Shark Video”ya ait. Discord videosunun en dikkat çekici yanı ise bu kadar yüksek görüntülenme sayısına ne kadar hızlı ulaştığı.

Discord, YouTube hilesi mi yaptı? 1 Nisan şakası videosu inceleniyor
Discord, YouTube hilesi mi yaptı? 1 Nisan şakası videosu inceleniyor 12

Bu, bir günde bir milyar görüntülenme, Discord’un hile yapmış olabileceği ihtimalini güçlendiriyor. Bu olağandışı durum, dijital platformlarda içeriklerin nasıl viral hale gelebileceğine dair ilginç bir örnek teşkil ediyor ve aynı zamanda teknolojinin, özellikle sosyal medya mekanizmalarının nasıl manipüle edilebileceğine dair soruları gündeme getiriyor.

Discord ve YouTube’un bu duruma nasıl tepki vereceği ve bu tür olayların önlenmesi için alınacak önlemler, dijital platformların şeffaflığı ve güvenilirliği açısından önem taşıyor. Bu olay, aynı zamanda, internette yayınlanan içeriğin doğruluğunu ve kaynağını sorgulamanın önemini de hatırlatıyor.

Sizce Discord, YouTube hilesi yapmış olabilir mi? Görüşleriniz aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Huawei’nin uygun fiyatlı telefonu için ilk bilgiler geldi!

ABD yaptırımlarının gölgesinde çalışmalarını sürdüren Huawei cephesinde yeni modellerin kullanıcıların beğenisine sunulması için çalışmalar devam ediyor. Son gelen raporlar üreticinin...

Spread the love <3
Mar
28
2024
0
Polonya, Amazon’a cezayı kesti!

Polonya, Amazon’a cezayı kesti!

Polonya yönetimi, Amazon hakkında büyük bir karar aldı. Şirketin ülkedeki müşterileri yanıltmaya çalıştığına karar veren yönetim, firmayı yaklaşık 8 milyon...

Spread the love <3
Mar
30
2024
0
Meet Palmsy, the fake social network where your posts stay on your device forever

Meet Palmsy, the fake social network where your posts stay on your device forever

When you sign up to a new social network, you have zero friends, zero followers, zero likes. But as you...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?