Eğitim / Elt Materials 26 Mayıs 2024

EF Education First’ten dünyanın ilk ücretsiz standart İngilizce dil testi – Teknolojioku

Günümüzde hemen herkes bir işe veya üniversiteye giriş, kişisel gelişim gibi farklı amaçlarla dünyanın dört bir yanında kabul edilen İngilizce testleriyle İngilizce seviyelerini belgeliyor. Bu amaca yönelik kullanılan geleneksel testlerden birinden sertifika alabilmek için yalnızca belirlenen zaman ve yerlerde ve sınav başına 300 dolardan başlayan fiyatlarla yapılan testlere girmek gerekiyor. Bu sınavlara girmek için bazen kısa süreliğine başka bir şehre, hatta başka bir ülkeye yolculuk yapmayı göze almak gerekiyor.
EF Education First hazırladığı EFSET testiyle, dünya çapında İngilizce öğrenmekte olan iki milyara yakın insanın hayatını kolaylaştırmayı ve hiçbir maliyet olmaksızın en doğru şekilde İngilizce seviyelerini ölçmelerine olanak tanımayı hedefliyor. Yedi gün 24 saat online olarak erişime açık olan EFSET testiyle, İngilizce öğrenmekte olan öğrenciler son derece üst düzey bir standart İngilizce testine ücretsiz erişim kazanıyor.
EFSET daha önce geniş ölçekli İngilizce testi uygulamalarının oldukça maliyetli olduğu okullar, özel ve kamu kuruluşları gibi yerler için de önem taşıyor. EF, önümüzdeki yıllarda EFSET’i resmi olarak kabul gören İngilizce sertifikası olarak tanımayı planlayan kuruluşlarla birlikte çalışmayı hedefliyor. Böylece EF, milyonlarca öğrenci ve çalışan için bulunmaz bir fırsat sunacak.
EFSET, yalnızca üst düzey, ücretsiz ve online bir İngilizce dil testine erişim sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda test içeriğini sınav olan öğrencinin doğru ve yanlış verdiği cevap kalıplarına göre anlık olarak belirleyebilen Bilgisayarlı Adaptif Çok Aşamalı Test uygulamasının kullanıldığı ilk standart İngilizce dil testi olma özelliğini taşıyor. Bu özellik başlangıçtan ileri seviyeye tüm yeterlik düzeylerinde doğru ölçüm yapılmasını sağlıyor.
Dünya çapında kabul edilen öncelikli standart olan Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırılması CEFR’ye uyumlu olan EF not baremi, 0-100 arasında puanlamasıyla net ve anlaşılması kolay bir ölçüm sağlıyor.
EF Education First’ün araştırma ve inovasyondan sorumlu kolu olan EF Learning Labs Direktörü Yerrie Kim şöyle konuşuyor: “EFSET, standart dil sertifika testleri konusunda uzun zamandır kabul edilegelmiş varsayımları yıkıyor. İngilizce becerilerini nerede, ne zaman ve niçin sınava tabi tutacakları konusunda karar verme gücünü testi yapanın elinden alıp öğrencinin eline veriyor.
EF Learning Labs, EFSET’i geliştirirken dünyanın tanınmış sertifika sınavlarının hazırlanmasında rol oynamış olan, dil değerlendirme, büyük ölçekli test teknikleri ve psikometri alanında önde gelen uzmanları ile işbirliği yaptı.
Twti indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.
© 2010 – 2024 Teknolojioku.com – Teknoloji Haberleri. Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
22
2024
0
Why is AI so bad at spelling? Because image generators aren’t actually reading text

Why is AI so bad at spelling? Because image generators aren’t actually reading text

AIs are easily acing the SAT, defeating chess grandmasters and debugging code like it’s nothing. But put an AI up...

Spread the love <3
Mar
25
2024
0
“Yapay zekanın babasından” korkutan açıklamalar!

“Yapay zekanın babasından” korkutan açıklamalar!

Yapay zeka geçtiğimiz yıldan bu yana teknolojinin her sektöründe kendine yer buldu. Bu kapsamda ise yapay zeka güvenliği oldukça önemli...

Spread the love <3

Localize Your Websites with Crowdin

Reaching a global audience is crucial for the success of any online platform, whether it is an app or a...

Spread the love <3

Hodri Meydan: A1 İngilizce Kelime Testinde Kaç Doğru Yapabilirsin? – Onedio

İngilizce bilenlerden misin? İşte bunu kanıtlamanın en basit yolu!Senin için hazırladığımız İngilizce A1 kelime testinde göster kendini.Haydi teste! yalnız “news”...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?