Teknoloji 15 Mayıs 2024

Gemini 1.5 Pro ve Gemini Flash fiyatı açıklandı!

Gemini 1.5 Pro ve Gemini Flash fiyatı açıklandı!

Google, I/O 2024 etkinliğinde Google Workspace, Google Fotoğraflar ve Google Asistan ile entegre olacak olan Gemini yapay zekasının yeni sürümü Gemini 1.5 Pro ve Gemini Flash’ı resmen duyurdu ve fiyatlarını da açıkladı.

Gemini 1.5 Pro’nun fiyatı, önceki fiyatına kıyasla yarı yarıya düştü. Bunu iyi bir haber olarak varsayabiliriz ancak bir kötü haberimiz var: Artık token sayısı sınırlı olacak.

Gemini 1.5 Pro ve Gemini Flash fiyatı açıklandı!
Gemini 1.5 Pro ve Gemini Flash fiyatı açıklandı! 5

Gemini 1.5 Pro fiyatı:

  • 1 milyon token başına 7 dolar
  • 128K’ya kadar 1 milyon token başına 3,50 dolar

Gemini 1.5 Flash fiyatı:

  • 128K’ya kadar 1 milyon token başına 0,35 dolar

Önceden Gemini’ın fiyatı 14 dolardı ve token sayınız limitli değildi. Artık daha ucuz fiyatı olmasına rağmen 1 milyon tokenlik genişletilmiş bağlam penceresiyle sınırlı olacak. Ancak buna da pek limitli diyemeyiz zira 1 milyon tokeni bitirmek pek kolay olmayacaktır.

1.5 Pro’dan daha hafif olan Gemini 1.5 Flash, hız ve verimlilik için optimize edilmiş olup yüksek hacimli, yüksek frekanslı görevler için ideal. 1 milyon token’lık genişletilmiş bağlam penceresi sunan 1.5 Flash, özetleme, sohbet uygulamaları, görüntü ve video altyazılama, uzun belgelerden ve tablolardan veri çıkarma gibi görevlerde üstün performans gösteriyor.


Gemini 1.5 Pro ve Gemini Flash fiyatı açıklandı!

Yapay zekada sınırlar zorlanıyor: Google Gemini evrim geçirdi!

Google, Gemini model ailesinde gerçekleştirdiği bir dizi güncellemeyle yapay zeka alanında yeni bir dönem açıyor.

2 milyon token’a genişletilen bağlam penceresi, veri ve algoritmik iyileştirmelerle desteklenen kod oluşturma, mantıksal akıl yürütme ve planlama, çok turlu konuşma ve ses ve görüntü anlama gibi özelliklerde gelişmiş performans sunan Gemini 1.5 Pro, artık rol, format ve stil gibi ürün düzeyinde davranış belirleyicileri de dahil olmak üzere daha karmaşık ve incelikli talimatları takip edebiliyor.

Siz Gemini 1.5 Pro ve Flash fiyatlandırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

SEO Boost Hizmetimiz: Web Sitesini Üst Sıralara Taşıyan Stratejiler

SATIŞLARIMIZI 1 HAFTA İÇERİSİNDE 3’E KATLADIK! Giriş: Her işletme, online varlığını güçlendirmek ve hedef kitlesiyle daha fazla etkileşim sağlamak için...

Spread the love <3

Russia will not stop with Ukraine, US ambassador warns

Russia will not stop if it wins the war in Ukraine, the US ambassador to the UK has told Sky...

Spread the love <3

Google Translate- Google Çeviri Dilleri- İngilizce- Türkçe Çevirme – Yeni Şafak

Açılan sayfada Türkçe kelimeyi yazarak sağ tarafta bulunan İngilizce seçeneği ile çeviri yapabilirsiniz. Aynı zamanda sağ tarafta bulunan ok tuşuyla...

Spread the love <3
Tem
17
2024
0

Wattpad Türkiye’de yasaklandı!

Popüler hikaye platformu Wattpad, 12 Temmuz 2024 tarihli mahkeme kararıyla Türkiye’de erişime engellendi. Platform, Ankara 10. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?