Teknoloji 13 Nisan 2024

Instagram’a ChatGPT rakibi yapay zeka özelliği geliyor!

Instagram’a ChatGPT rakibi yapay zeka özelliği geliyor!

Meta, yapay zeka devriminin biraz gerisinde kalsa da kendi yapay zeka ile sohbet botunu geliştiriyor. Meta kısa süre önce WhatsApp ile karşımıza çıkan Meta AI botunu şimdi de Instagram’da kullanıma açtı.. Ancak şu an için bu Instagram yapay zeka botu henüz deneme aşamasında. Peki ama bu Instagram yapay zeka özelliği neler sunuyor ve nasıl kullanılacak?

Yapay zeka için büyük yatırımlar yapan Meta, sonunda bu yatırımların meyvesini almaya başladı. Buna göre önce WhatsApp için gelen Meta AI sohbet botu artık Instagram’da karşımızda. Şu an için beta kullanıcılarına açılan özellik, yakında tüm Instagram kullanıcıları için açık hale gelecek.

Meta AI ile sohbet etmek bir arkadaşınızla Instagram DM ile yazışmaktan farksız. Ancak şu an için Instagram beta kullanıcılarının hepsinde de bu yapay zeka özelliği bulunmuyor. Instagram’da karşımıza çıkan ve ChatGPT gibi sohbet edebileceğiniz bu yapay zeka, aslında WhatsApp’a eklenenden farklı değil.

Instagram’a ChatGPT rakibi yapay zeka özelliği geliyor!
Instagram’a ChatGPT rakibi yapay zeka özelliği geliyor! 12

Meta’nın bu yapay zeka botunda kendi geliştirdiği bir dili Llama 2 yer alıyor. Bildiğiniz gibi Meta, Llama 3 yapay zeka dilini de geliştirme aşamasında. Instagram DM ile konuştuğunuz yapay zeka tavsiyelerde bulunabiliyor. Yine Meta AI’ye açılır menü ile önceden belirlenmiş isteklerde de bulunmak mümkün.


Instagram’a ChatGPT rakibi yapay zeka özelliği geliyor!

Instagram’dan reşit olmayanlar için yeni özellik!

Meta, Instagram için özel mesajlar üzerinden gönderilen çıplaklık içeren fotoğrafları bulanıklaştıracak güvenlik özelliğini duyurdu.

Meta AI, ChatGPT rakibi olmaktan henüz uzak olsa da Instagram, WhatsApp ve Messenger içinde yapay zeka kullanmak da önemli bir avantaj. Bildiğiniz gibi Instagram yapay özellikleri Meta AI ile sınırlı değil. Daha önce de Instagram hikayeler için yapay zeka destekli yeniden yazma, sanal arkadaş gibi özellikler ortaya çıktı. Ancak bu özellikler de henüz deneme aşamasında.

Bu yeni Instagram yapay zeka mesaj botu özelliği ile şu an için sadece sohbet etmek mümkün. Kısacası ChatGPT’nin ilk zamanlarını hatırlatan mesaj botu, henüz yaratıcı yapay zeka özellikleri sunmuyor. Ancak ileride Meta AI ile gönderi, hikaye ve reels oluşturma için de üretken yapay zeka desteği karşımıza çıkarsa şaşırmamak gerekiyor.

Peki sizce Meta AI, yapay zeka sohbet botu gerçekten de kullanışlı bir yapay zeka özelliği mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
28
2024
0
British troops delivering aid in Gaza &#039;an option&#039;, according to Whitehall sources

British troops delivering aid in Gaza 'an option', according to Whitehall sources

British troops on the ground delivering aid to Gaza is “an option” but there has been no approval for the...

Spread the love <3
May
08
2024
0

2024’te en çok satan akıllı telefonlar açıklandı! Zirve kimin?

Geçtiğimiz gün akıllı telefon pazar paylarını açıklayan Counterpoint, şimdi 2024’ün ilk çeyreğinde en çok satan akıllı telefonları listeledi. Apple ve...

Spread the love <3
Nis
11
2024
0
US government urges Sisense customers to reset credentials after hack

US government urges Sisense customers to reset credentials after hack

U.S. cybersecurity agency CISA is warning Sisense customers to reset their credentials and secrets after the data analytics company reported...

Spread the love <3
May
17
2024
0

TikTok tests 60-minute video uploads as it continues to take on YouTube

TikTok is testing the ability for users to upload 60-minute videos, the company confirmed to TechCrunch on Thursday. The feature...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?