Teknoloji 24 Mayıs 2024

iOS 18 ile iPhone’a yapay zeka devrimi geliyor!

iOS 18 ile iPhone’a yapay zeka devrimi geliyor!

Apple iOS 18 işletim sistemi, yapay zeka tabanlı birçok yenilikçi özellikle iPhone kullanıcılarının karşısına çıkacak ve bu, Apple tarihindeki en önemli güncellemelerden biri olacak.

Yapay zeka, uzun yıllardır iPhone’un geliştirilmesinde önemli bir rol oynuyor. Portre Modu ve fotoğraflardan metin kopyalama gibi birçok özellik, aslında yapay zekanın arka plandaki çalışmaları sayesinde mümkün oluyor. Ancak Apple, yapay zeka konusunda yeni bir döneme giriyor ve bu alanda büyük yenilikler planlıyor.

iOS 18 ile iPhone’a yapay zeka devrimi geliyor!
iOS 18 ile iPhone’a yapay zeka devrimi geliyor! 16

Apple CEO’su Tim Cook, 2024 yılı için yapay zeka güncellemeleri konusunda heyecan verici açıklamalarda bulundu. Cook, “Bu yılın ilerleyen dönemlerinde konuşacağımız bazı şeyler var ki, bunlar için inanılmaz heyecanlıyız” şeklinde açıklamada bulundu.

Apple’ın yeni iOS 18 işletim sistemi, yapay zeka odaklı birçok yenilikle birlikte gelecek. Mark Gurman’a göre Apple’ın Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, şirketin büyük dil modeli ile desteklenen birçok yeni aracı iOS’a entegre etmekle görevlendirildi.

Yeni yapay zeka özellikleri arasında haber özetleri ve bildirimler, sesli not transkripsiyonları, fotoğraf düzenleme araçları ve uygulama önerilerinin iyileştirilmesi gibi işlevler yer alabilir. Ayrıca takvimde etkinliklerin otomatik olarak görüntülenmesi gibi kullanıcı deneyimini artıracak yenilikler de bekleniyor.


iOS 18 ile iPhone’a yapay zeka devrimi geliyor!

iOS 17.5.1 çıktı! Kullanıcıları delirten sorun nihayet çözüldü

iOS 17.5.1 güncellemesi yayınlandı. Apple, galeride silinen fotoğrafların görünmesine yol açan hatayı düzeltti.

Apple’ın bazı özellikleri cihaz üzerinde, bazılarını ise bulut üzerinden işleyeceği belirtiliyor. Cihaz üzerinde yapılan işlemler genellikle daha güvenli ve gizli kabul ediliyor çünkü veriler cihazdan çıkmıyor. Ancak bu daha güçlü işlemciler gerektiriyor. Örneğin Siri’nin sağlıkla ilgili soruları yanıtlayabilmesi sadece Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 gibi en yeni saat modellerinde mümkün.

Bernstein analistleri Toni Sacconaghi ve Daniel Zhu’ya göre, Apple, yeni yapay zeka özelliklerini WWDC yerine Eylül ayında iPhone 16 ile birlikte duyuracak.

Apple, ChatGPT’nin yapımcısı OpenAI ile iş birliği yaparak bu teknolojiyi iOS 18’e entegre etmeyi planlıyor. Bu ortaklık, yapay zeka destekli bir sohbet botunun iPhone’a gelmesine neden olabilir. Google ile yapılan benzer görüşmeler henüz bir ortaklıkla sonuçlanmış değil.

Apple’ın yerel olarak çalışan yeni yapay zeka modellerine odaklandığı ve bulut tabanlı yapay zeka için bir ortak aradığı bildiriliyor. Apple, donanım ve yazılımın birlikte nasıl çalıştığını en iyi şekilde kullanarak yeni özellikler ve teknolojiler yaratmaya önem veriyor. Bu nedenle, veri işleme için üçüncü bir tarafa güvenmek yerine, kendi yerel çözümlerini geliştirmeyi tercih ediyor.


iOS 18 ile iPhone’a yapay zeka devrimi geliyor!

Android ve iOS için yeni emojiler ortaya çıktı!

Android ve iOS, Unicode 16 beta ile yeni emojiler alıyor. Yedi emojinin test süreci resmen başladı. İşte detaylar.

Apple, iOS 18 ile yapay zekayı kullanıcılarına daha güçlü ve kapsamlı bir şekilde sunarak büyük bir yeniliğe imza atacak gibi görünüyor. iPhone kullanıcıları, yapay zeka destekli yeni özelliklerle günlük yaşamlarını daha kolay ve verimli hale getirebilecekler.

Eylül ayında iPhone 16 ile birlikte duyurulması beklenen bu yenilikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
22
2024
0
Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Uzun bir süredir Qualcomm’un Snapdragon 7 serisine yeni bir işlemci eklemesi bekleniyordu. Bugün şirket, en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 7+...

Spread the love <3
May
17
2024
0
M4 iPad Pro bükülme testinde! İnceliği başına bela oldu

M4 iPad Pro bükülme testinde! İnceliği başına bela oldu

Apple’ın geçtiğimiz hafta tanıttığı 11 inç ve 13 inç iPad Pro, sadece 5,3 mm ve 5,1 mm ile şirketin şimdiye...

Spread the love <3
May
29
2024
0

Google, yapay zekayı rakibine kendi eliyle teslim etti!

Bugün Opera, kullanıcıları için sürpriz bir haber verdi. Google Chrome rakibi Opera, Google’ın Gemini AI modellerini mevcut Aria AI uzantısına...

Spread the love <3
Nis
10
2024
0
HomeHQ.ai founders illuminate the path from idea to success at TC Early Stage 2024

HomeHQ.ai founders illuminate the path from idea to success at TC Early Stage 2024

Anticipation is building for TechCrunch Early Stage 2024, where industry leaders and budding entrepreneurs alike are eagerly awaiting a bevy...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?