Teknoloji 1 Nisan 2024

iPhone 16 Pro taş gibi olacak! Apple’dan yeni titanyum hamlesi

Apple, iPhone 16 ailesi için çalışmalarını hızlandırmış durumda. İlk kez iPhone 15 Pro ve Pro Max’te kullandığı titanyum kaplamayı daha da dayanıklı hale getirmek istiyor. Buna göre şirketin yeni bir üretim süreci tasarladığı aktarıldı.

Apple’ın iPhone 16 Pro modelleri için kullanılacak titanyum kaplama ve renklendirme sürecini tamamladığı bildirildi. Kaynaklar, Apple’ın iPhone 16 Pro ve Pro Max’te 5. sınıf titanyum kaplama kullanacağını ortaya koydu.

iPhone 16 Pro taş gibi olacak! Apple’dan yeni titanyum hamlesi
iPhone 16 Pro taş gibi olacak! Apple’dan yeni titanyum hamlesi 12

Şirketin geliştirdiği yeni yöntem, iPhone 15 Pro serisindeki mat kaplamaya kıyasla daha parlak bir görünüm sunacak. 16 Pro serisindeki titanyumun, paslanmaz çelikle kaplanan önceki Pro modellerine benzeyeceği düşünülüyor.


iPhone 16 Pro taş gibi olacak! Apple’dan yeni titanyum hamlesi

Pinterest ile Google arasında dev anlaşma!

Eski günlerine dönmek isteyen Pinterest, reklam gelirini artırmak için Google ile yeni bir anlaşma imzaladı. İşte detaylar.

Dayanıklılık açısından titanyum, çizilme konusunda çeliğe göre daha güçlü olmasıyla öne çıkıyor. Parmak izleri daha fazla görünse de, iPhone 16 Pro ile kullanıma bağlı olarak yaşanabilecek çizilmeler önlenebilecek.

Apple’ın ayrıca iPhone 16 Pro için Uzay Siyahı ve Rose Gold olmak üzere iki yeni renk seçeneği sunacağı söylendi. Mavi Titanyum modelinin Rose Gold ile değiştirilerek kullanıcılara daha premium bir hissiyat verilmesi hedefleniyor. Uzay Siyahı ise siyah titanyumun yerini alabilir.

iPhone 16 Pro taş gibi olacak! Apple’dan yeni titanyum hamlesi
iPhone 16 Pro taş gibi olacak! Apple’dan yeni titanyum hamlesi 13

Geçtiğimiz günlerde performans testleri ortaya çıkan iPhone 16 Pro’nun kılıfı da sızdırıldı. İddialar doğrultusunda iPhone 16 Pro gerçekten de yepyeni bir Yakalama Düğmesine sahip olabilir.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
05
2024
0
POCO Tab yakın zamanda gelebilir!

POCO Tab yakın zamanda gelebilir!

En beklenen tablet modellerinden POCO Tab, yakın zamanda kullanıcılarla buluşacak gibi görünüyor. Markanın ilk tableti olacak ürünün, emsallerine oranla daha...

Spread the love <3
Nis
24
2024
0

En az radyasyon yayan akıllı telefonlar belli oldu!

Akıllı telefon satın alırken dikkate almanız gereken birçok önemli faktör bulunuyor. Bunlar arasında kamera kalitesi, batarya ömrü, şarj hızı, ekran...

Spread the love <3

From Microsoft to Amazon to CTO – Quincy Interviews Meme Queen Cassidoo (Cassidy Williams)

In this week’s episode of The freeCodeCamp Podcast, I interview developer-turned-CTO Cassidy Williams, also known as Cassidoo on Twitter and...

Spread the love <3
Nis
09
2024
0
Who is the man expected to be Ireland&#039;s next prime minister?

Who is the man expected to be Ireland's next prime minister?

Simon Harris has said being a dad is “the most important job I have, and ever will have”. In which...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?