Teknoloji 17 Mart 2024

LinkedIn oyun sektörüne giriyor! İşte detaylar

Spread the love <3

Elon Musk, X’i (Twitter) süper uygulamaya çevirme planının bir parçası olarak geçtiğimiz günlerde iş ilanı özelliğini aktif ettiklerini duyurdu. Buna karşılık Microsoft, daha fazla kullanıcıya hitap etmek için LinkedIn platformuna oyun ekleme çalışmalarına başladı. İşte detaylar…

LinkedIn, oyun özelliğini test etmeye başladı

Microsoft’un sahibi olduğu LinkedIn, öncelikle profesyonel amaçlarla ağ oluşturmak ve bilgi edinmek isteyen kişiler için kuruldu. Günümüzde iş ilanları için de sıklıkla kullanılan platform, kullanıcıların daha fazla vakit geçirebilmesi için kolları sıvadı.

LinkedIn oyun sektörüne giriyor! İşte detaylar
LinkedIn oyun sektörüne giriyor! İşte detaylar 7

TechCrunch, LinkedIn’in yeni bir oyun deneyimi üzerinde çalıştığını öğrendi ve doğruladı. Bunu, Wordle gibi basit oyunların viral başarıya ve milyonlarca oyuncuya ulaşmasına yardımcı olan aynı bulmaca çılgınlığı dalgasından yararlanarak yapacağı ortaya çıktı.


LinkedIn oyun sektörüne giriyor! İşte detaylar

Instagram, TikTok yasağını fırsat bildi! İşte yeni özellik

Instagram, Reels için Spins isimli bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik ile bir videoyu farklı şekillerde paylaşmak mümkün olacak.

İlk olarak “Queens”, “Inference” ve “Crossclimb” adlı oyunlar ile başlayacak yeni özelliğin ileride yüzlerce oyuna sahip olacağı tahmin ediliyor. Tersine mühendisler, LinkedIn’de oyunlar ile ilgili ipuçlarını bulmayı başardı.

Araştırmacı Nima Owji, LinkedIn’in denediği bir fikrin, oyuncu puanlarının iş yerlerine göre düzenlenmesi ve şirketlerin bu puanlara göre “sıralanması” olduğunu söyledi. LinkedIn sözcüsü, oyun üzerinde çalıştığını doğruladı ancak henüz bir lansman tarihi olmadığını belirtti.

Konu hakkında açıklama yapan LinkedIn sözcüzü, “Biraz eğlencenin kilidini açmak, ilişkileri derinleştirmek ve umarım sohbet fırsatını tetiklemek için LinkedIn deneyimine bulmaca tabanlı oyunlar eklemeye çalışıyoruz. Bizi izlemeye devam edin!” dedi.

source

You may also like...

Nis
12
2024
0

React ile Proje Geliştirmek -13 / React Router v6 (Bölüm 1)

Spread the love <3

Spread the love <3Bu ders Tayfun Erbilen tarafından prototurk.com için hazırlanmıştır. Kanala destek olmak için KATIL üzerinden size uygun …

Nis
03
2024
0
Is the Russian fleet abandoning Crimea?

Is the Russian fleet abandoning Crimea?

Spread the love <3

Spread the love <3 Russia’s Black Sea fleet has almost abandoned Crimea, leaving just one “loser” warship capable of firing...

Mar
28
2024
0
Morocco strengthens English in education - Atalayar EN

Morocco strengthens English in education – Atalayar EN

Spread the love <3

Spread the love <3English continues to gain importance in Morocco to the detriment of other languages such as French and...

Shapps abandoned Ukraine port visit over Russian missile threat

Spread the love <3

Spread the love <3 Grant Shapps was forced to abandon a visit to a port city in Ukraine after British...

Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?