Teknoloji 16 Mayıs 2024

Mercedes platformu durduruldu! EQE ve EQS bekleneni vermedi

Alman otomotiv devi Mercedes’ten şaşırtıcı ve beklenmedik bir haber geldi. Mercedes, lüks elektrikli araçlar için planladığı yeni platformu olan MB.EA Large’ın geliştirilmesini durdurdu. Bu platform, aslında 2028’de piyasaya sürülecek olan büyük bir yenilik olarak görülüyordu, ama görünüşe göre planlar değişti. İşte platformun durdurulmasının arkasındaki mantıklı nedenler…

Mercedes’in elektrikli araçlara özel bu platformu durdurma kararı almasının arkasında birkaç neden var. İlk olarak, EQE ve EQS modellerinin satışları beklentileri karşılamıyor. Bu durum da haliyle, Mercedes’i biraz zorlamış olmalı. Mercedes’in bu elektrikli araçları, şirketin elektrikli araç piyasasındaki en güçlü kozlarından birisi ve satışların düşük olması, gelecek planlarını sorgulamalarına neden olmuş durumda.

Mercedes platformu durduruldu! EQE ve EQS bekleneni vermedi 16

Bu yüzden şirket elektrikli araçlardan çok, içten yanmalı motor ve hibrit modellere daha fazla yatırım yapma kararı aldı. Ayrıca, yeni platformlara olan yatırımlarını da gözden geçirmeye karar verdiler. MB.EA Large platformu geliştirmesinin durdurulması, Mercedes’e 4 ila 6 milyar euro arasında bir tasarruf sağlayacak.
Yok artık! Mercedes’ten 1 milyar dolarlık kule

Mercedes-Benz, Dubai’de lüks konut sektörüne giriş yapıyor. Burj Khalifa manzaralı daireleri fiyatıyla dikkat çekiyor.

Bu, küçük bir rakam değil. Bu tasarruf şirketin diğer alanlara, özellikle de güncellenmekte olan EVA2 platformuna yatırım yapmasına zemin hazırlayacak. Platformun güncellenmiş versiyonu, 800 volt gibi bir değere ulaşacak ve daha verimli, kompakt piller kullanacak. Yani, Mercedes bu alanda geri adım atmıyor, sadece kaynaklarını daha verimli kullanma yoluna gidiyor.

Mercedes platformu durduruldu! EQE ve EQS bekleneni vermedi 17

Mercedes, yeni nesil S Sınıfı, GLE ve GLS modellerini Plug-in motorlarla geliştirirken, elektrikli araç modellerini de güncellenmiş EVA2 platformu üzerinde sunmaya devam edecek. Yani, elektrikli araçlara olan bağlılıkları tamamen bitmiyor, sadece daha akılcı bir yaklaşım sergiliyorlar.

Mercedes’in bu stratejik değişikliği, elektrikli otomotiv endüstrisinde büyük yankı uyandırdı. Bu karar, diğer otomobil üreticileri için de muhtemelen çok şey ifade ediyor. Mercedes, elektrikli araç stratejisinde bu platformu durdurarak bir u dönüş yaparken, biz teknoloji ve otomobil tutkunları olarak bu gelişmeleri merakla takip ediyoruz.

Mercedes’in bu yeni rotası, otomotiv dünyasında nasıl bir etki yaratacak, hep birlikte göreceğiz. Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
28
2024
0
&#039;Like a teacher there 24/7&#039;: ChatGPT tool supports English education at Japan univ. - The Mainichi - The Mainichi

'Like a teacher there 24/7': ChatGPT tool supports English education at Japan univ. – The Mainichi – The Mainichi

Please view the main text area of the page by skipping the main menu.The page may not be displayed properly...

Spread the love <3
May
06
2024
0
Yemek kartı nedir ve ne işe yarar?

Yemek kartı nedir ve ne işe yarar?

İşveren tarafından çalışanlara yemek ücreti verilmesi halinde bu ücret farklı şekillerde sunulabilir. Bu seçeneklerden biri de kullanım kolaylığı ve vergi...

Spread the love <3
Nis
27
2024
0
Why are tens of thousands protesting against tourism in the Canary Islands?

Why are tens of thousands protesting against tourism in the Canary Islands?

A wave of demonstrations have swept the Canary Islands as locals protested against a tourism model they say has plundered...

Spread the love <3
May
09
2024
0

Google brings a variation on ‘Circle to Search’ to iPhone users

Google has found a way to bring a variation of its clever “Circle to Search” gesture to iPhone users. The...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?