Teknoloji 30 Nisan 2024

Mercedes, yeni nesil CarPlay’i desteklemeyecek! İşte nedeni

Mercedes, yeni nesil CarPlay’i desteklemeyecek! İşte nedeni

Mercedes-Benz CEO’su Ola Källenius’un açıklamalarıyla firmanın Apple ile olan geleceği netleşti. Källenius, Mercedes-Benz ‘in bir sonraki nesil CarPlay ‘i destekleyip desteklemeyeceğini duyurdu.

Mercedes-Benz, birçok otomobil markasının aksine yeni nesil Apple CarPlay’i desteklemeyecek. Bunun yerine şirket, gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanan kendi Mercedes-Benz işletim sistemi üzerinde odaklanmış durumda.

Mercedes, yeni nesil CarPlay’i desteklemeyecek! İşte nedeni
Mercedes, yeni nesil CarPlay’i desteklemeyecek! İşte nedeni 12

Källenius, cevabında, Mercedes-Benz’in kendi işletim sistemi olan Mercedes-Benz işletim sistemi üzerinde odaklandığını ve bunun arabanın merkezi sinir sistemi olduğunu belirtti. Bu işletim sisteminin, bilgi-eğlence sisteminden otomasyona, arabanın dış ve iç fonksiyonlarından sürücü sistemi ve pil yönetimine kadar her şeyi içeren bütünsel bir yazılım mimarisi olduğunu vurguladı.

Källenius, Mercedes-Benz’in Google ile işbirliği yaparak “bir arabanın haritasının sürüş destek sistemine nasıl entegre edilmesi gerektiğinin gelecek neslinin” geliştirilmesi konusunda çalıştığını da açıkladı.

Ancak Mercedes-Benz’in yeni nesil CarPlay’i destekleme gibi bir planı olmamasına rağmen, Källenius, şirketin mevcut klasik CarPlay uygulamasını terk etmeyeceğini belirtti. GM’nin aksine Mercedes-Benz, mevcut müşterilerin Apple CarPlay’ı kullanmalarına izin vermeye devam edeceğini söyledi.


Mercedes, yeni nesil CarPlay’i desteklemeyecek! İşte nedeni

Lexus LBX Türkiye’de satışa çıkıyor! İşte fiyatı ve özellikleri

Lexus LBX Türkiye fiyatı resmi olarak belli oldu! Gelin aracın paketlerine ve özelliklerine birlikte göz atalım.

Källenius, “Biz, ‘Eğer müşteri Apple CarPlay kullanmak isterse, ona izin vermeyeceğiz,’ gibi bir düşünceye sahip değiliz. Dolayısıyla Apple CarPlay’e ve Android Auto’ya sahibiz. Bazı fonksiyonlar için bunu tercih ederseniz, arasında geçiş yapabilirsiniz” dedi.

Apple, WWDC 2022’de yeni nesil CarPlay’i duyurduğunda, özelliği benimseyecekleri iddia edilen otomobil üreticilerinin bir listesini sundu. Mercedes-Benz bu listedeydi, ancak şimdi planlarının değiştiği açık. Aston Martin ve Porsche, yeni nesil CarPlay’i destekleyeceklerini doğruladı. Diğer otomobil üreticileri ise henüz bir açıklama yapmış değil.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
17
2024
0
Building the Ultimate Workout Tracker with React Native &amp; MongoDB

Building the Ultimate Workout Tracker with React Native & MongoDB

Let’s build a full-stack fitness app to track your workouts using React Native, Expo, MongoDB, IBM Stepzen, and GraphQL. Spread...

Spread the love <3

Gören bir daha bakıyor! Araplar Togg’u kopyaladı mı?

Son yıllarda Türkiye’nin savunma sanayii ve diğer teknoloji alanındaki ilerleyişi tüm dünyada dikkatleri çekti. Özellikle de Birleşik Arap Emirlikleri gibi...

Spread the love <3
Nis
16
2024
0
Who is Caitlin Clark? The college star who has transformed women&#039;s basketball

Who is Caitlin Clark? The college star who has transformed women's basketball

Caitlin Clark has left an enduring legacy throughout American society and culture – both on and off the basketball court...

Spread the love <3
Nis
22
2024
0
iPhone kullanıcılarının favori özelliği WhatsApp’a geliyor!

iPhone kullanıcılarının favori özelliği WhatsApp’a geliyor!

WhatsApp, Android ve iOS arasında dosya paylaşmayı çok daha kolay hale getirecek. Uygulamanın beta sürümünde test edilen bir özellik, internet...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?