Teknoloji 2 Nisan 2024

Microsoft, Office’ten bir uygulamayı çıkarıyor!

Bugün yeni bir Reuters raporuna göre Microsoft, Teams’i küresel düzeyde Office’ten ayırmaya karar verdi. Bu hamle, şirketin AB pazarları için tam olarak aynı şeyi yapmasından yaklaşık yarım yıl sonra gerçekleşti. O dönemde AB’den gelebilecek olası bir antitröst cezasını önlemek istiyordu. Peki şimdi Microsoft Teams platformunun Office uygulaması olmaktan çıkartılmasının asıl sebebi ne?

Bu olay küreselleştiğinden dolayı Teams artık 2017’den bu yana parçası olduğu Microsoft 365 ve Office 365 ile paketlenmeyecek. Ülkemizde de özellikle üniversitelerde kullanılan Teams uygulaması, artık bir Office uygulaması olarak geçmiyor.

Microsoft, Office’ten bir uygulamayı çıkarıyor!
Microsoft, Office’ten bir uygulamayı çıkarıyor! 11

Bir Microsoft sözcüsü konu hakkında şunları söyledi: “Müşterilerimiz için netlik sağlamak amacıyla, geçen yıl Avrupa Ekonomik Alanı ve İsviçre’de Office paketinden kaldırdığımız Teams uygulamasını dünya çapındaki müşteriler için de bu paketten kaldırıyoruz.”

“Bunu yapmak aynı zamanda çok uluslu şirketlere, satın alma işlemlerini coğrafyalar arasında standartlaştırmak istediklerinde daha fazla esneklik sağlayarak Avrupa Komisyonu’ndan gelen geri bildirimleri de dikkate alıyor.”


Microsoft, Office’ten bir uygulamayı çıkarıyor!

Microsoft Copilot mecliste yasaklandı! İşte nedeni

Microsoft Copilot, ABD meclisindeki tüm cihazlarda yasaklandı. Gelin detaylarına hep beraber göz atalım.

Bu nedenle Microsoft, bugünden itibaren Teams’i kullanıcı başına aylık 5,25 ABD doları fiyatla bağımsız bir ürün olarak sunuyor. Ancak Kurumsal düzeydeki fiyatlandırmanın ülkeye, para birimine ve diğer faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde değiştiğini belirtmekte fayda var. Teams olmadan Office fiyatları, tam olarak seçtiğiniz pakete bağlı olarak artık 7,75 ila 54,75 ABD Doları arasında.

Mevcut müşteriler isterlerse mevcut lisans anlaşmalarına devam etmeyi, yenilemeyi, güncellemeyi veya yeni tekliflere geçmeyi seçebiliyorlar. Microsoft’un rakipleri uzun zamandır bu tür ürün ve hizmet paketlerinin şirkete haksız avantaj sağladığını iddia ediyordu. bu yüzden şimdi daha iyi rekabet edip edemeyecekleri merak konusu.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
23
2024
0
Galaxy S24 Ultra kullanıcılarından ilginç iddia!

Galaxy S24 Ultra kullanıcılarından ilginç iddia!

Samsung geçtiğimiz aylarda yeni amiral gemisi Galaxy S24 Ultra modelini kullanıcılarına sundu. Yeni teknolojileriyle birlikte büyük merak uyandıran cihazın iddiaya...

Spread the love <3
Nis
24
2024
0

AMD ve Intel ilk 10’a giremedi! En popüler ekran kartları belli oldu

En çok kullanıcıya sahip olan dijital oyun mağazası Steam, Mart 2024 itibariyle oyunculardan topladığı veriler ışığında en popüler ekran kartlarını...

Spread the love <3
Mar
14
2024
11
Tüm detaylarıyla: Odine halka açılıyor!

Tüm detaylarıyla: Odine halka açılıyor!

Sektörünün geleceğine yön veren yenilikçi çözümleri ve mühendislik gücüyle dikkat çeken ve de yerli ve global alanda faaliyet gösteren telekomünikasyon...

Spread the love <3
Nis
03
2024
0
Three British aid workers were killed in Gaza airstrike, says charity

Three British aid workers were killed in Gaza airstrike, says charity

Three British aid workers were killed by an Israeli airstrike in Gaza, charity World Central Kitchen (WCK) has said. Nationals...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?