Teknoloji 30 Mart 2024

Minecraft resmi PlayStation 5 sürümü geliyor! Peki bu ne demek?

Minecraft, 2020 yılında çıkan PlayStation 5 üzerinde sadece PS4’ün geriye dönük uyumluluk moduyla oynanabiliyordu. Yeni çıkan bir habere göre Microsoft, bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

Şu anda, oyuncular PlayStation 5’te yalnızca geriye dönük uyumluluk sayesinde Minecraft PlayStation 4 sürümünü oynayabiliyorlar. Ancak Microsoft’un, PS5 için özel olarak tasarlanmış bir Minecraft sürümü çıkarmayı planladığı söyleniyor.

Oyunseverler, uzun süredir Minecraft’in yeni nesil konsollar için optimize edilmiş bir sürümünü bekliyorlardı. Şu ana kadar, PlayStation 5’te yalnızca geriye dönük uyumlulukla çalışan PlayStation 4 sürümü mevcuttu. Ancak yeni gelişmeler, oyuncuların yakında PlayStation 5’in gücünden tam olarak yararlanacakları bir Minecraft deneyimine sahip olabileceklerini işaret ediyor.

Bir önceki Xbox Series X|S sürümüne benzer şekilde, PlayStation 5 için geliştirilen Minecraft sürümünün de yüksek çözünürlük ve performans özelliklerine sahip olması bekleniyor. Oyuncular, oyunun daha pürüzsüz ve görsel olarak etkileyici bir deneyim sunmasını umut ediyorlar.


Minecraft resmi PlayStation 5 sürümü geliyor! Peki bu ne demek?

GTA yapımcısı, servet ödeyerek Gearbox’ı satın aldı!

GTA ana şirketi Take-Two, popüler rol yapma serisi Borderlands’in yapımcısı Gearbox stüdyosunu satın aldı.

Bu yeni sürümün, ray tracing gibi gelişmiş grafik özelliklerini destekleyip desteklemeyeceği ise merak konusu. Microsoft, bu teknolojiyi oyunun Xbox sürümünde zaten kullanmaya başlamıştı. Eğer PlayStation 5 için geliştirilen Minecraft sürümü ray tracing gibi yeni teknolojileri desteklerse, oyuncular oyunun daha önce hiç olmadığı kadar gerçekçi ve detaylı bir dünyasına adım atmış olacaklar.

Herhangi bir yeni özellik veya iyileştirme hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak oyuncular, Microsoft’un PlayStation 5 için hazırladığı. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
12
2024
0
Humane’s $699 Ai Pin is now available

Humane’s $699 Ai Pin is now available

Humane today announced the availability of its first product, the Ai Pin. The Bay Area-based hardware startup has been kicking...

Spread the love <3
Mar
26
2024
0
Artık ABD düşünsün: Aselsan AESA radarı ilk uçuşunu gerçekleştirdi!

Artık ABD düşünsün: Aselsan AESA radarı ilk uçuşunu gerçekleştirdi!

Türkiye’nin yerli ve milli savunma sanayi projeleri kapsamında Aselsan büyük rol oynadı. Özellikle telsiz, haberleşme, elektronik harp gibi konularda büyük...

Spread the love <3

Şarjı en uzun giden Xiaomi modelleri belli oldu!

Bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız, birçok faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Ekran, kameralar, bağlantı seçenekleri bir yana batarya da oldukça...

Spread the love <3
Mar
19
2024
0
Uygun fiyatlı vivo T3 5G, Google veri tabanında! İşte özellikleri

Uygun fiyatlı vivo T3 5G, Google veri tabanında! İşte özellikleri

vivo, yakın zamanda uygun fiyatlı yeni Android akıllı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. vivo T3 5G adlı bu model için şimdiye kadar...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?