Teknoloji 1 Haziran 2024

OpenAI, ChatGPT manipülasyonuna dur dedi! İşte o ülkeler

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan ChatGPT, her sorgu sonucunda yeni çıkarımlar yapıyor. Bu da yapay zeka modelinin öğrenmesine ve daha doğru cevaplar vermesine olanak tanıyor. Ancak OpenAI, GPT’yi aldatmak için çalışan ekipler olduğunu ve operasyonlarını sonlandırdığını açıkladı.

Son iki yılın verilerini inceleyen OpenAI, ChatGPT’nin bazı ekipler tarafından aldatıcı şekilde kullanıldığını tespit etti. Devlet destekli beş gizli operasyonu çökerten şirket; Rusya, Çin, İran ve İsrail kaynaklı ağlara dikkat çekti.

OpenAI, ChatGPT manipülasyonuna dur dedi! İşte o ülkeler 16

Bu operasyonların, GPT-3.5 ve GPT-4 gibi yapay zeka modellerini yanıltıcı cevaplar oluşturmak için kullandığını söyledi. Örgütlerin gerçek kimlikleri veya niyetleri açıklanmamış olsa da, kamuoyunu ve siyasi sonuçları manipüle etmeyi hedeflediği dile getirildi.
Facebook, yapay zekayla geri dönüyor! TikTok’u yenecek mi?

Facebook, yapay zeka güncellemesi kapsamında genç kullanıcıların yeniden radarına girmek istiyor. İşte detaylar.

Şirketin açıklamasına göre “Doppelganger” adlı bir Rus operasyonu sahte haber manşetleri oluşturdu. Haberleri sosyal medya gönderilerine dönüştürdü ve Ukrayna’ya desteği baltalamak için birden fazla dilde yorumlar hazırladı. Bir başka Rus grubu ise Ukrayna, Moldova, ABD ve Baltık ülkelerini hedef aldı.

Facebook ve Instagram’daki yanıltıcı çalışmalarıyla tanınan “Spamouflage” adlı Çinli ağ ise operasyonlarını ChatGPT kullanarak genişletiyordu. Araştırma yapmak ve sosyal platformlarda çok dilli içerik oluşturmak için yapay zeka modelini kullandı.

OpenAI, ChatGPT manipülasyonuna dur dedi! İşte o ülkeler 17

OpenAI, soruşturma ekibinin örgütlere erişimi ve finansmanı kesmek için çalıştığını ifade etti. Bu kapsamda teknoloji şirketleri, sivil toplum kuruluşları ve hükümetler ile birlikte olduğunun da altını çizdi.

source

Spread the love <3

You may also like...

May
17
2024
0
App Store’da retro oyun zamanı: İşte iPhone için yayınlanan oyun emülatörleri!

App Store’da retro oyun zamanı: İşte iPhone için yayınlanan oyun emülatörleri!

Kullanıcıları memnun etmek için yeni özellikler getiren Apple, Nisan ayında App Store üzerinde retro oyun emülatörlerine izin vereceğini duyurmuştu. Birçok...

Spread the love <3
May
03
2024
0
How to Run SQL-Like Queries on C/C++ Files

How to Run SQL-Like Queries on C/C++ Files

Hello everyone! I’m a Software engineer who’s interested in low-level programming, compilers, and tool development. At the end of 2023,...

Spread the love <3
Şub
28
2024
9
Kılavuz Tdk Doğru Yazılışı... Kılavuz Mu, Klavuz Mu Nasıl Yazılır?

Kılavuz Tdk Doğru Yazılışı… Kılavuz Mu, Klavuz Mu Nasıl Yazılır?

Kılavuz TDK Doğru Yazılışı TDK’ya göre bu kelimenin doğru yazılışı şu şekildedir: ”Kılavuz” Kelime fiil halinde kullanıldığında ise rehberlik etmek,...

Spread the love <3
Mar
03
2024
9
Xiaomi Smart Band 8 Pro kutu açılımı!

Xiaomi Smart Band 8 Pro kutu açılımı!

Xiaomi, popüler akıllı bileklik serisinin en yeni üyesi olan Smart Band 8 Pro’yu tanıttı. Daha büyük ve daha parlak bir...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?