Teknoloji 30 Nisan 2024

Popüler retro oyun emülatörü iPad’e geliyor!

Popüler retro oyun emülatörü iPad’e geliyor!

Retro oyun tutkunlarının bildiği üzere geçtiğimiz haftalarda App Store’da artık emülatörler indirmeye açıldı. Bunun üzerine bir güzel gelişme daha yaşandı. Popüler retro oyun emülatörü Delta, iPad’lere geliyor. Delta’nın iPad versiyonu geliştirici Riley Testut tarafından neredeyse tamamlanmış durumda.

Geçtiğimiz hafta sonu Threads platformunda yapılan bir duyuruyla Testut, Delta’nın iPad için neredeyse tamamlandığını ve sadece kontrol cihazı görünümlerinin tamamlanması ve bazı hataların düzeltilmesi gerektiğini belirtti. Başlangıçta Delta’nın iPad’e getirilmesi geliştirme öncelikleri arasında yer almıyordu çünkü planlar, emülatörün çıkışını sınırlı bir şekilde alternatif uygulama mağazası AltStore PAL aracılığıyla gerçekleştirmekti ve bu platform iPad’i desteklemiyordu.

Автор публикации @rileytestut

Посмотреть в Threads

Ancak Apple’ın yıllar önceki politikasını değiştirerek bu ayın başlarında retro oyun emülatörlerine App Store’da izin vereceğini duyurmasıyla birlikte, Testut’un planları da değişti. Delta, 17 Nisan’da ABD ve diğer ülkelerde App Store’da ücretsiz olarak sunuldu ve kullanıcılar, geliştiriciyi Patreon aracılığıyla destekleyerek geliştirme aşamasına katkıda bulundular.

Delta, App Store’daki çıkışından bu yana büyük ilgi gördü. NES, SNES, N64, Nintendo DS, Game Boy ve Game Boy Advance gibi klasik retro oyunları oynamak isteyen kullanıcılar, Delta’nın sunduğu imkanlardan faydalanmak için adeta sıraya girdi. Emülatör, popüler oyun kontrol cihazlarıyla uyumlu çalışıyor ve hileleri, kayıt durumlarını, yedeklemeleri, senkronizasyonu ve çok daha fazlasını destekliyor.


Popüler retro oyun emülatörü iPad’e geliyor!

GTA 5’in iptal edilen DLC’si yıllar sonra ortaya çıktı!

Rockstar Games’in planlarının arasında GTA 5 için iptal edilen bir DLC olduğu ortaya çıktı. Gelin detaylara birlikte göz atalım!

Delta’nın iPad’e gelmesiyle birlikte oyuncular daha büyük bir ekranda retro oyunların tadını çıkarabilecekler. Hızlı ileri sarma seçeneği, sürekli basılması gereken düğmeler için “tut” düğmesi ve Haptic Touch desteği gibi özellikler, iPad kullanıcıları için de sunulacak.

Delta iPad uygulaması, Delta 1.6’nın App Store’da sunulmasıyla birlikte gelecek. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
28
2024
0
Prison sentence sought for football chief who kissed female player without consent

Prison sentence sought for football chief who kissed female player without consent

A Spanish prosecutor is reportedly seeking a prison sentence for the former football boss who kissed a female player after...

Spread the love <3

İngilizce öğreniminde ortak problemimiz – Sabah

Globalleşen günümüz dünyasında yabancı dil bilmenin öneminin daha da arttığını görüyoruz. Özellikle İngilizce, gençlerimizin eğitim ve iş hayatlarında başarılı olmaları...

Spread the love <3
May
07
2024
0
Yeni kamera tasarımı: Sony Xperia 1 VI tanıtım görselleri sızdırıldı!

Yeni kamera tasarımı: Sony Xperia 1 VI tanıtım görselleri sızdırıldı!

Her geçen gün yeni bir cihaz eklenen Android piyasasında eskiden adını sıklıkla duyduğumuz Sony, şimdi de yeni bir Xperia modelini...

Spread the love <3
Nis
10
2024
0
Learn English for free - Nation Thailand

Learn English for free – Nation Thailand

Now the app has arrived in Thailand with a free English language course created for Thai speakers.The learning tool will...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?