Teknoloji 29 Mart 2024

ROKETSAN yeni lazer silahını test etti! İşte o görüntüler

Spread the love <3

ROKETSAN, yerli savunma sanayii yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Şirket, yeni nesil mini insansız hava araçlarına ve patlayıcı düzeneklerine karşı koruma sağlayan ROKETSAN ALKA Ağ Yetenekli Silah Sistemi için paylaşımda bulundu. Peki ALKA’nın özellikleri neler?

ALKA Ağ Yetenekli Silah Sistemi lazer ve elektromanyetik dalgalar kullanarak hedefleri etkisiz hale getirebilme özelliğine sahip. Hedef tespit ve takip için radarları ve elektro-optik kameraları kullanıyor. Yapay zeka sayesinde otomatik hedef tespiti ve takibi gerçekleştirebiliyor.

ROKETSAN’ın açıklamalarına göre lazer silahı 750 metre menzile sahip. Ayrıca elektromanyetik silahla birlikte geniş alanda İHA tehditlerini engelleyebiliyor. Sosyal medyada yapılan paylaşımda da silahın testleri gözler önüne serildi.


ROKETSAN yeni lazer silahını test etti! İşte o görüntüler

Google Chrome, yeni özelliği ile kaosu bitiriyor!

Google Chrome, Android kullanıcılarına yönelik, otomatik sekme düzenleme yapacak “tab declutter” adlı yeni bir özellik geliştiriyor.

Sistem aynı zamanda mobil ve sabit kullanıma uygun olarak tasarlandı. Araç üzerine birleşik veya kule ve kabin şeklinde yerleştirilebiliyor. Bu da tek veya iki kişi tarafından kullanılmasını sağlıyor.

  • Lazer silahıyla 750 m tahrip menzili
  • EKS ile mini / mikro İHA tehditlerini engelleme
  • Radar ile alçaktan ve yüksekten uçan IHA tespit ve takip
  • Hedef üzerinde tahrip edilecek bölge seçimi
  • Yapay zeka ile görüntü üzerinden otomatik hedef tespiti ve takibi

ROKETSAN’ın açıklamasına göre ALKA; askeri birlikler, havaalanları, enerji tesisleri, kamu binaları ve meskun mahallerin korunmasında kullanılabilecek. Düşük maliyetli atış özelliğiyle birlikte standart silahlara alternatif olması bekleniyor.

source

You may also like...

Mar
01
2024
F1 temalı Moto X50 Ultra’dan tanıtım videosu geldi!

F1 temalı Moto X50 Ultra’dan tanıtım videosu geldi!

Spread the love <3

Spread the love <3 Motorola, iletişim sektöründe bulunan ilk cep telefonunu ürettiği için teknoloji dünyasında özel bir yere sahip. Zamanın...

Mar
06
2024
Elon Musk, artık dünyanın zengin insanı değil!

Elon Musk, artık dünyanın zengin insanı değil!

Spread the love <3

Spread the love <3 Dünyanın en zengin insanları arasındaki rekabet sürüyor. Son olarak Tesla, SpaceX ve X (Twitter) gibi büyük...

Mar
26
2024
0
Laravel in 100 Seconds

Laravel in 100 Seconds

Spread the love <3

Spread the love <3Laravel is a popular fullstack MVC framework for building web apps with PHP. Learn the fundamentals of...

Yeni web sitesi Bursa Gelincik Karavan’a hayırlı olsun!

Spread the love <3

Spread the love <3Merhaba! Ben Ali, freelance web designer olarak sizlere, Gelincik Karavan firmasının unutulmaz anlarınıza anlam katacağı yeni web...

Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?