Teknoloji 5 Haziran 2024

Samsung, bu cihazlara desteğini kesiyor! Artık güncelleme almayacaklar

Samsung, üç adet nispeten yeni Galaxy modeli için yazılım güncelleme desteğini sona erdirdiğini duyurdu. Bu cihazlar artık yeni Android güncellemelerini almayacaklar. Gelin hangi cihazlarmış birlikte bir göz atalım.

Samsung bu hafta Galaxy akıllı telefonları ve tabletleri için Haziran 2024 güvenlik yaması detaylarını yayınladı ve şirket ayrıca güvenlik güncellemeleri alacak cihazların listesinde değişiklikler yaptı. Bu aydan itibaren, Samsung Galaxy A51 5G, Galaxy A41 ve Galaxy M01 için güvenlik güncellemeleri yayınlamayacak.

Samsung, bu cihazlara desteğini kesiyor! Artık güncelleme almayacaklar 14

Galaxy A51 5G, Nisan 2020’de Android 10 işletim sistemiyle piyasaya sürülmüştü ve şu anda Android 13 ile çalışıyor. Galaxy A41 ise Mayıs 2020’de piyasaya sürüldü, yine Android 10 işletim sistemiyle geldi ve Android 12‘ye kadar güncelleme aldı, şimdiye kadar da güvenlik güncellemeleri almaya devam ediyordu. Son olarak Galaxy M01, Haziran 2020’de piyasaya sürüldü ve A41 gibi Android 10’dan Android 12’ye yükseltildi.

Samsung ‘un bu cihazları piyasaya sürdüğünde güncelleme vaatleri kapsamında, bu cihazlar dört yıl boyunca güvenlik ve Android güncellemeleri ile desteklenmişti. Bu dört yıl artık sona erdi, bu yüzden bu cihazlardan birine sahipseniz, değişim zamanı maalesef geldi.
Apple, katlanabilir iPhone için sil baştan yapıyor! İşte yeni tarih

İlk iPhone Fold modeli ne zaman çıkacak? Katlanabilir iPhone için bazı planların suya düştüğü belirtildi. İşte detaylar.

Bahsi geçen cihazlar artık güvenlik güncellemeleri için uygun değil, ancak daha eski Galaxy cihazlarında kritik güvenlik açıkları keşfedilirse bir veya iki güncelleme alabilirler. Ancak bu durum nadiren gerçekleşir, bu yüzden bu telefonların muhtemelen mevcut yazılım sürümünde kalacakları tahmin ediliyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

‘X’, neden İngilizce'deki en güçlü harf olabilir? – BBC.com

Kaynak, Getty ImagesOxford İngilizce Sözlüğü’nde toplamda 308 bin kelime olmasına rağmen, yalnızca 366 kelime “x” harfiyle başlıyor. Bunlardan çok azı...

Spread the love <3
Nis
05
2024
0
Ten years later, Facebook’s Oculus acquisition hasn’t changed the world as expected

Ten years later, Facebook’s Oculus acquisition hasn’t changed the world as expected

Every year, Time Magazine issues a list of the 200 best inventions of the past 12 months. Frankly, I don’t...

Spread the love <3
Nis
24
2024
0
Planet Jupiter Quiz

Planet Jupiter Quiz

You can do this quiz online or print it on paper. It tests some of the material covered on the...

Spread the love <3
Nis
30
2024
0
Razer’ın başı ‘sahte’ Covid maskesi yüzünden belaya girdi!

Razer’ın başı ‘sahte’ Covid maskesi yüzünden belaya girdi!

Razer, COVID-19 salgını döneminde RGB aydınlatmalı N95 maskesi satarak büyük ses getirmişti. Zephyr isimli maskelere yönelik araştırmalar tamamlandı. Buna göre...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?