Teknoloji 7 Haziran 2024

Sony’den PS5 Pro için kafa karıştıran hamle!

Sony, bir süredir PlayStation 5 Pro’nun geliştirme süreciyle uğraşıyor. Bu kapsamda PS5’e kıyasla önemli performans artışları sunmak istiyor. Ancak ortaya çıkan son iddialara göre PlayStation 5’in bazı özellikleri gizlenmeye başladı. Örneğin, yeni PlayStation 5 kutusundan 8K logosu bulunmuyor.

Sony, PlayStation 5’in kutusundan 8K desteğine ilişkin tüm ifadeleri sessiz sedasız kaldırmaya başladı. Daha önce konsolun 8K çözünürlüğe çıkış desteği sağladığı lanse ediliyordu. Ancak yenilenen PS5 kutularında yalnızca 4K ve 120Hz oynatmaya vurgu yapılıyor.

Sony’den PS5 Pro için kafa karıştıran hamle! 16

PS5 kutusunun ne kadar süredir yeni tasarımı kullandığı belirsizliğini korusa da, son birkaç ay içinde dağıtıma çıkmış gibi görünüyor. 8K’yı desteklediğini gösteren kutular bazı stoklar hala mevcut. Ancak Sony’nin resmi PlayStation sitesinde yer alan ambalajda 8K logosu bulunmuyor.
Apple pişman! Katlanabilir telefon pazarında boş tezgah kalmadı

Katlanabilir telefonlar tarihi bir rekora doğru ilerliyor, Huawei ve Samsung arasındaki yarış iyice kızıştı. Peki neden yarışa girdiler?

Sony’nin 8K desteğine ilişkin açıklamaları bırakma kararı bilinmiyor. 8K TV’nin pazarı oranı düşük olduğunu düşünürsek, şirket bu özelliği tanıtmanın şimdilik önemli olmadığına karar vermiş olabilir. Birçok oyuncu ise Sony’nin 8K yeteneklerini PlayStation 5 Pro’ya sakladığını düşünüyor.

Tabii 8K logosunun kutudan kaldırılması, PS5’in yeteneklerini etkilemiyor. Konsol hala 4K 120Hz ve 8K çözünürlük desteği sunuyor. İddialara göre PS5 Pro ise normal versiyona kıyasla görüntüleme hızında yüzde 45’lik artış sağlayacak. Ray-tracing performansı ise 3-4 kata kadar daha iyi olacak.

Sony’den PS5 Pro için kafa karıştıran hamle! 17

PlayStation 6 ile birlikte 8K desteğinin daha fazla önem kazanması mümkün gibi görünüyor. Bu da Sony’nin PS5 serisiyle 4K ve 8K’ya pazarlama yapmak istemediği anlamına geliyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
09
2024
8
Android kullanıcıları müjde! Play Store, beklenen özelliğe kavuşuyor

Android kullanıcıları müjde! Play Store, beklenen özelliğe kavuşuyor

Google, son dönemlerde Android işletim sistemine odaklanmış durumda. Geçtiğimiz ay Android 15 için ilk geliştirici ön izleme güncellemesini yayınlayan şirket,...

Spread the love <3
May
17
2024
0
Australia&#039;s richest woman &#039;demands&#039; gallery removes her portrait

Australia's richest woman 'demands' gallery removes her portrait

Australia’s richest woman is reported to have made a demand that her portrait be removed from an exhibition. The portrait...

Spread the love <3

Moscow attack suspects appear in court with one in a wheelchair

Two out of four suspects have pleaded guilty after appearing in court charged with terror offences after the concert hall...

Spread the love <3
Mar
31
2024
0
Top 3 reasons why you should learn React Native

Top 3 reasons why you should learn React Native

Sign up for our talent pool https://airtable.com/shrv5Zju3U2CX8BLF Biz / Sponsorships … Spread the love <3

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?