Teknoloji 1 Nisan 2024

Su ve sabunla yıkanabilen yaşlı telefonu geliyor!

Spread the love <3

Bir zamanların lider elektronik üreticisi Sharp, bu kez satışa sunduğu özel yaşlı telefonu ile gündem oldu. Basio Active 2 adını alan bu model su ve sabun ile kolayca yıkanabilirken, alkollü mendille bile silinebiliyor. Yeni arama kayıt sistemiyle bilinmeyen numaralardan arayan kişiler otomatik olarak kaydedilirken, üst düzey güvenlik tedbirleri sayesinde sakıncalı görülen numaralar da anında engelleniyor.

Bu özelliklerin, yaşlıları birçok dolandırıcılık vakasından koruması bekleniyor. Mobil dünyada büyük bir ses getiren cihaz, beklenen talebi gördüğü takdirde çok daha gelişmiş modelleriyle karşımıza çıkabilir. İşte konu hakkındaki tüm detaylar…

Cihazın fiziksel tuşlara sahip olması da yaşlı vatandaşlar tarafından oldukça olumlu karşılanırken, ürünün arayüzü kullanım kolaylığını ön plana alıyor ve görülmesi daha kolay ikonlar içeriyor. Yaşlıların diğer telefonlarda yaşadıkları sorunlar uzun süre gözlemlendikten sonra ortaya konulan bu yeniliklerin, emsal modeller için de önemli bir örnek olması bekleniyor. Ayrıca cihazda yapay zekadan gücünü alan bir telesekreter de mevcut olacak.

Su ve sabunla yıkanabilen yaşlı telefonu geliyor!
Su ve sabunla yıkanabilen yaşlı telefonu geliyor! 7

Üründe 50MP bir ana kamera ve 8MP ön kamera da yer almakta. Yeni nesil teknolojilerden gücünü alan kameralar optimum çekim modunu otomatik olarak belirliyor. Snapdragon 695 işlemciye sahip cihazın, 4 GB’lik RAM seviyesi ve 64 GB’lik bir depolama alanı sunacağı belirtiliyor.

Pil kapasitesi 4.000 mAh olarak öne çıkarken, NFC ve eSIM desteği de bu modelle birlikte gelecek. IP68 standardına uygun olan Basio Active 2, su ve toza karşı önemli bir dayanıklılık sağlıyor. Ana vatanı Japonya’da 276 dolarlık satış fiyatıyla piyasaya çıkan cihazın, Türkiye’de satılıp satılmayacağı şu an için belli değil.


Su ve sabunla yıkanabilen yaşlı telefonu geliyor!

Üçe katlanabilen telefon geliyor!

Akıllı telefon pazarından silinmek istenen Huawei, üçe katlanan telefon üzerinde çalışıyor. Şirketin patent aldığı ortaya çıktı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yaşlı telefonu Basio Active 2 beklenen başarıyı yakalayabilecek mi? Siz böyle bir telefon kullanır mıydınız? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

source

You may also like...

Mar
28
2024
0
Google will now let you use AI to build travel itineraries for your vacations

Google will now let you use AI to build travel itineraries for your vacations

Spread the love <3

Spread the love <3 As we inch toward the summer holidays, Google is announcing a slate of travel updates that...

Google, yeni İngilizce özel ders aracıyla Duolingo'yu hedef alıyor? – TechInside

Spread the love <3

Spread the love <3Google, yeni İngilizce özel ders aracıyla Duolingo’yu hedef alıyor?  TechInsidesource

Mar
28
2024
0
Morocco strengthens English in education - Atalayar EN

Morocco strengthens English in education – Atalayar EN

Spread the love <3

Spread the love <3English continues to gain importance in Morocco to the detriment of other languages such as French and...

Yapay zeka modellerine yazılım dopingi!

Spread the love <3

Spread the love <3 NVIDIA tarafından düzenlenen GTC konferansında yapay zeka modellerinin neler başarabileceği gözler önüne serildi. Bellek girişimi MemVerge,...

Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?