Teknoloji 23 Mayıs 2024

Twitch duyurdu: Yetişkin içeriklere sansür geliyor!

Twitch duyurdu: Yetişkin içeriklere sansür geliyor!

Twitch, 2024’ün başında kullanıcılarına sunduğu deneyimi iyileştirecek birçok yeni vaatte bulundu. Popüler yayın platformu bugün sunduğu yeni güncellemeyle kullanıcıların içerik ararken yaşadıkları deneyimi özelleştirecek birkaç filtreleme seçeneğini aktifleştirdi. Yani Twitch, yetişkin içeriklere sansür getiriyor.

Twitch, deneyiminizi kontrol edebileceğiniz yeni bir güncellemeyi bugün kullanıcılarıyla buluşturdu. Güncellemenin en dikkat çeken özelliği ise içerik filtreleme seçeneği oldu. Birçok yaş grubunun aktif olarak kullandığı platformda, özellikle cinsel içerikli yayınlar büyük tepkilere sebep oluyordu. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar ne tarz içeriklerle karşılaşmak istediklerine kendileri karar verecek.

Twitch kullanıcıları “içerik görüntüleme tercihleri” kısmından cinsellik temalı yayınlar gibi hassas içerikleri artık gizleyebilecek. Bunun yanı sıra cinsel temaların etiketli olduğu içeriklerin kapak resimlerini bulanıklaştırma seçeneğini de kullanabilecekler.


Twitch duyurdu: Yetişkin içeriklere sansür geliyor!

Twitch, Türkçe dil desteğini azalttı! Ortalık karıştı

Gündemden düşmeyen Twitch, bu kez de Türkçe dil desteği kararıyla gündeme oturdu. İşte en önemli detaylar…

Peki yeni filtreleme seçeneğini nasıl kullanacağız? Öncelikle mevcut Twitch hesabınıza giriş yapın. Ardından ayarlar > içerik tercihleri kısmından istediğiniz filtreleme seçeneğini aktifleştirebilirsiniz. Bu kısımda cinsel temalar ile birlikte zararlı madde kullanımı, argo/küfür, şiddet, yetişkinlere yönelik oyun içerikleri gibi beş farklı filtreleme seçeneği yer alıyor. Ayrıca cinsel temalar başlığı filtrelendiğinde flulaştırma özelliği de otomatik olarak devreye giriyor.

Yeni tanıtılan özellikle birlikte Twitch kullanıcıları, rahatsız oldukları içeriklerle karşılaşmama seçeneğine sahip olabilecek. Kullanıcılara daha fazla kontrol hakkı tanıyan yeni özelliğin uygulamasında herhangi bir sorunun olup olmadığı ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Siz yeni filtreleme seçeneklerini kullanmayı düşünüyor musunuz?

source

Spread the love <3

You may also like...

Haz
06
2024
0

Star Wars tarzı uzay aracı gerçek oldu! Göreve geliyor

Star Wars hayranlarının hayalleri gerçek oluyor. Sierra Space, Star Wars’tan fırlamış gibi görünen gerçek bir uzay aracı geliştirdi. Bu yeni...

Spread the love <3
Nis
06
2024
0
Dune devam filmi resmen onaylandı: Çıkış tarihi ne zaman?

Dune devam filmi resmen onaylandı: Çıkış tarihi ne zaman?

Dune hayranları arasında yeni bir heyecanlı bekleyiş başlıyor, zira Dune 3’ün resmi olarak geliştirilmekte olduğu duyuruldu. Denis Villeneuve’nin yönetmen koltuğunda...

Spread the love <3
Nis
29
2024
0
Humanoid robots are learning to fall well

Humanoid robots are learning to fall well

The savvy marketers at Boston Dynamics produced two major robotics news cycles last week. The larger of the two was,...

Spread the love <3

Bu köyde herkes İngilizce konuşuyor: Türkiye'de eşi benzeri yok! Bakın 64 yıldır nasıl öğreniyorlar – Yeni Şafak

Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesinin 130 haneli ve 700 nüfuslu Alçık Mahallesi’nin sakinleri, 1960’ta petrol arama şirketlerinin köylerine gelmesiyle bunu büyük...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?