Teknoloji 24 Mart 2024

WhatsApp için yeni yapay zeka özelliği geliyor!

Spread the love <3

WhatsApp daha önce yapay zeka sohbet botu olarak karşımıza çıkardı. Doğrusu bir sohbet uygulamasından da daha fazlasını beklememek gerekiyor. Ancak WhatsApp, pek de kendinden beklenmeyen bir özellik ile karşımızda. Buna göre yapay zeka ile görsel düzenleme özelliği WhatsApp için geliyor.

WhatsApp yapay zeka ile görsel düzenleme özelliği nasıl kullanılacak?

WhatsApp beta kodlarında önemli bir yapay zeka özelliği otaya çıktı. Bildiğiniz gibi WhatsApp, sadece bir sohbet uygulaması olmanın ötesinde. Buna göre uygulamada küçük ölçekli de olsa fotoğraf düzenleme imkanı da yer alıyor.

İşte Meta, WhatsApp fotoğraf düzenleme aracı için yapay zeka desteği getiriyor. WhatsApp beta 2.24.7.13 kodlarında fark edilen özellik, kullanıcıya yapay zekalı üç fotoğraf düzenleme imkanı sunacak.

WhatsApp için yeni yapay zeka özelliği geliyor!
WhatsApp için yeni yapay zeka özelliği geliyor! 7

Buna göre kullanıcılar yapay zeka aracı ile komut vererek ideal bir arka plan tasarlatabilecek. Bu çok daha kişisel ve yaratıcı bir arka plana kavuşmanızı da sağlayacak. Uygulamada yer alacak diğer bir yapay zeka özelliği ise stil değiştirme. Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta hali hazırda filtre seçenekleri yer alıyor. Bu yapay zeka özelliği ise yeni filtreler ve stiller uygulamanıza yardımcı olacak.


WhatsApp için yeni yapay zeka özelliği geliyor!

WhatsApp’a nihayet beklenen emojiler geliyor!

WhatsApp’ın yeni emoji koleksiyonu, sosyal medyanın renkli ve eğlenceli dünyasını daha da zenginleştirecek. İşte o emojiler…

WhatsApp beta 2.24.7.13 sürümü ile karşımıza çıkan diğer bir araç ise yapay zeka ile genişletme. Bu özellik Photoshop’ta yer alan boşlukları doldur özelliğine benziyor. Paylaşacağınız fotoğrafta arka planda yer alan boşlukları yapay zeka ile doldurmanız bu özellikle mümkün olacak.

WhatsApp beta 2.24.7.13 kodlarında bu özellik yer alıyor olsa da henüz devreye girmiş değil. Ancak geliştiriciler kodlar aracılığıyla bu özelliği devreye almayı başardı.

Şu an için Android beta programında ortaya çıkan yapay zeka özelliği tahminen yakın bir dönemde karşımıza çıkacak. Ancak bu üç yapay zeka özelliğinin ne kadar işe yarar olduğu henüz belli değil. Meta’nın ise Instagram gibi fotoğraf odaklı sosyal medya uygulamalarına yapay zeka desteğini ne zaman sunacağı da merak konusu.

Uygulamanın yapay zeka ile görsel düzenleme özellikleri sizce nasıl olmuş? Gerçekten de bir sohbet uygulaması için bu tür bir özelliğe sizce ihtiyaç var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

source

You may also like...

Mar
06
2024
Alexei Navalny&#039;s widow urges Russians to protest on election day

Alexei Navalny's widow urges Russians to protest on election day

Spread the love <3

Spread the love <3 Yulia Navalnaya has suggested Russians should write Alexei Navalny’s name on their voting ballots and urged...

Mar
20
2024
0
TigerEye founders build on prior startup experience to create business simulation tool

TigerEye founders build on prior startup experience to create business simulation tool

Spread the love <3

Spread the love <3 TigerEye CEO Tracy Young and her husband and CTO Ralph Gootee helped build their previous startup,...

Three arrests after 'gang rape' of influencer on round-the-world motorcycle trip in India

Spread the love <3

Spread the love <3 A Brazilian-Spanish tourist was allegedly gang raped in India and her partner attacked when they were...

Mar
18
2024
Simulations illuminate the path to post-event traffic flow

Simulations illuminate the path to post-event traffic flow

Spread the love <3

Spread the love <3 Posted by Yechen Li and Neha Arora, Software Engineers, Google Research Fifteen minutes. That’s how long...

Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?