Teknoloji 4 Nisan 2024

Windows 10 kullanmaya devam etmek çok pahalıya mal olacak!

Microsoft, 14 Ekim 2025’te Windows 10 güncelleme desteğini sona erdirecek. Ancak işletim sistemini 11’e yükseltmek istemeyenler için de bir alternatif sundu. Buna göre Microsoft, bir tür abonelik sistemi üzerinde çalışıyor. Ancak açıklanan Windows 10 abonelik ücretleri cep yakıyor.

Windows 7’de de gördüğümüz abonelik sistemi Windows 10 ile yeniden hayatımıza giriyor. Bildiğiniz gibi Microsoft, 14 Ekim 2025 yılına kadar Windows 10 güncelleme desteği verecek. Ancak bu tarihten sonra Windows 10 kullanan bilgisayarlar tehlikelere açık olacak.

Microsoft, özellikle işletmelerin bu durumda mağdur olmaması için bir abonelik sistemi açıkladı. Aslında bu sistem Aralık ayında ilk defa ortaya çıktı. Bugün ise kurumlar için Windows 10 abonelik ücretleri ortaya çıktı.

Windows 10 kullanmaya devam etmek çok pahalıya mal olacak!
Windows 10 kullanmaya devam etmek çok pahalıya mal olacak! 11

Son tüketiciler için de bir abonelik sistemi ortaya çıkacak gibi görünüyor. Ancak kurumlar için açıklanan ücretler oldukça yüksek. Buna göre Windows 10 kullanmaya devam etmek için ilk yıl 61 dolar ücret ödemeniz gerekiyor. İşin can sıkan tarafı ise bu ücretin ikinci yıl iki katı olan 122 dolara, üçüncü yıl ise 244 dolara çıkması.


Windows 10 kullanmaya devam etmek çok pahalıya mal olacak!

‘Yapay zeka balonu’ patladı! Windows 11 neden kullanılmıyor?

En çok kullanılan Windows sürümü hangisi? Windows 11, iki aylık yükselişin ardından yeniden düşüşe geçti. İşte detaylar.

Böylece Windows 10 güncellemesi almaya devam etmek isteyen bir kurum üç yıl 427 dolar gibi yüksek bir maliyetle karşı karşıya kalıyor. Tabii ki aboneliğe katılmak zorunlu değil. Ancak bu abonelik Windows 10 için güncelleme almanızı sağlayacak.

Windows 10 için güncelleme desteğinin kesilmesi, işletim sisteminin saldırılara da açık olması anlamına geliyor. Microsoft, bu aboneliğe üye olanların ise güvenlik açıklarını kapatmaya devam edecek. Burada asıl sıkıntı ise kurumların Windows 11’e geçme zorluğu.

Bazı kurumlar daha eski ve basit programları kaldıran bilgisayarlarla Windows kullanıyor. Ancak Windows 11 kullanmak için belli donanımsal şartların yerine gelmesi gerekiyor. Özellikle eski bilgisayar kullanan kurumlar için Windows 11’e geçmek kolay olmayacak gibi görünüyor. Ancak Windows 10 kullanmaya devam etmek için de yüklü bir fatura ödemek gerekiyor.

Peki sizce bu yeni abonelik sistemi ücretleri yüksek mi? Bu abonelik sisteminin son kullanıcıya da gelme ihtimalini nasıl buluyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
18
2024
0
How to Build a Dynamic Dropdown Component in React – React Compound Component Pattern Explained

How to Build a Dynamic Dropdown Component in React – React Compound Component Pattern Explained

Dropdowns have been part of the internet since its inception—they’re an unsung hero of user interaction, silently facilitating countless actions...

Spread the love <3
Şub
28
2024
15
Hammadde Nasıl Yazılır? Hammadde Tdk Doğru Yazılışı... Hammadde Mi Ham Madde Mi?

Hammadde Nasıl Yazılır? Hammadde Tdk Doğru Yazılışı… Hammadde Mi Ham Madde Mi?

Hammadde Nasıl Yazılır? Birbirinden farklı anlamlarda olan sözcükler ayrı yazılmalıdır. Çünkü her iki kelimenin ayrı anlamları mevcuttur. Hammadde sözcüğü ayrı...

Spread the love <3
Nis
10
2024
0
BBC Learning English - The English We Speak / Dad dancing - bbc.co.uk

BBC Learning English – The English We Speak / Dad dancing – bbc.co.uk

BBC Learning English – The English We Speak / Dad dancing  bbc.co.uksource Spread the love <3

Spread the love <3
Mar
14
2024
15
Zirve şaşırttı! En iyi ekrana sahip akıllı telefonlar

Zirve şaşırttı! En iyi ekrana sahip akıllı telefonlar

Bir telefon satın almadan önce dikkat edilen birçok kriter bulunuyor. Kimileri kamera veya pile, kimileri ise işlemciye veya RAM kapasitesine daha çok...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?