Teknoloji 31 Mart 2024

Xiaomi, yeni nesil mobil bağlantıya adım atıyor

Spread the love <3

Mobil iletişim teknolojisinin geleceği adına heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Xiaomi, OPPO ve Vivo gibi büyük teknoloji şirketleri arasında yapılan 5.5G teknolojisi yarışına katılarak, yeni nesil mobil bağlantıya yönelik adımlar atmaya hazırlanıyor.

Son haberlere göre, Xiaomi, Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi ile güçlendirilmiş cihazlar için Over-the-Air (Havadan) güncellemeler aracılığıyla 5.5G güncellemeleri sunmaya hazırlanıyor. Ayrıca Çin Mobile’ın Xiaomi 14 Ultra’yı test ettiği ve bu testlerde 5132 Mbps’ye kadar hızlara ulaşıldığı belirtiliyor.

Xiaomi, yeni nesil mobil bağlantıya adım atıyor
Xiaomi, yeni nesil mobil bağlantıya adım atıyor 12

5.5G, mevcut 5G teknolojisinden gelecekteki 6G’ye geçişin bir köprüsü olarak değerlendiriliyor. Bu teknoloji, indirme hızlarında on kat artış, düşük gecikme süresi, geliştirilmiş konumlandırma ve önceki versiyonlara göre daha yüksek ağ güvenilirliği gibi önemli iyileştirmeler sunuyor.

En yeni Snapdragon 8 Gen 3 ve Dimensity 9300 işlemcilerle donatılan akıllı telefonlar, 5.5G’yi destekleme kapasitesine sahip. Xiaomi’nin bu hamlesi, OPPO’nun Find X7 serisinde tam 5.5G desteğini duyurmasının ve Vivo’nun uyumlu cihazlarının ilk serisini açıklamasının ardından geldi.

Xiaomi’nin mobil iletişimdeki ilerlemelerin ötesinde, şirketin bağlı araçlar konusunda da iddialı adımlar atmaya başladığı görülüyor. Tianyancha tarafından keşfedilen bir patent başvurusuna göre, Xiaomi’nin araçtan uydu iletişimine olan ilgisi artıyor.


Xiaomi, yeni nesil mobil bağlantıya adım atıyor

5.5G destekleyen ilk telefon Oppo Find X7 oldu!

Oppo Find X7 5.5G destekleyen ilk telefon olma yolunda ilerliyor. Bu teknoloji nasıl gelişti ve nasıl entegre edilecek?

Bu teknoloji, Xiaomi arabalarında uydu iletişiminin kalitesini ve güvenilirliğini artırarak gelişmiş navigasyon ve acil durum yanıt yetenekleri sunabilir. Ancak, bu özelliğin gelecekteki Xiaomi modellerine entegre edilip edilmeyeceği veya mevcut Xiaomi SU7 gibi modeller için bir yükseltme olarak sunulup sunulmayacağı hakkında henüz net bilgi bulunmuyor.

Uydu iletişimine dayalı bağlı araçlar konsepti yeni değil. Çinli otomobil üreticisi Geely Holding, alt şirketi Geespace aracılığıyla Geely Gelecek Hareketlilik Yıldız Kümesi ağının bir parçası olarak 11 düşük yörüngeli uydunun piyasaya sürdü.


Xiaomi, yeni nesil mobil bağlantıya adım atıyor

5.5G destekleyen vivo modelleri ortaya çıktı!

5.5G desteği sunan vivo modelleri ortaya çıktı. İşte vivo 5.5G güncellemesi ile karşımıza çıkan indirme ve yükleme hızları.

Bu uydular, sürücüsüz araçlar için iletişim, navigasyon ve uzaktan algılama entegrasyonunu hedefliyor. Geely’nin Zeekr 001 FR ve Zeekr 007 gibi araba modelleri, yerleşik uydu iletişimi özelliğine sahip olarak yüksek hassasiyetli konumlandırma ve tüketici elektroniği ürünleriyle bağlantı sağlayabiliyor.

Geely, 2025 yılına kadar yörüngede 72 uyduya sahip olmayı hedefliyor ve toplamda 240 uyduyu yıldız kümesinde bulundurmayı planlıyor.

source

You may also like...

Nis
15
2024
0
Yapay zekanın etkileri! Togg ile tatil yolu! Teknoloji Muhabbeti #26

Yapay zekanın etkileri! Togg ile tatil yolu! Teknoloji Muhabbeti #26

Spread the love <3

Spread the love <3 Bayram tatilinde İstanbul’dan Antalya’ya Togg ile uzun yol deneyimi yaşarken haftalık teknoloji gündemini de sizler için...

Nis
16
2024
0
Tesla Cybertruck teslimatları ertelendi! Araç sahipleri isyan ediyor

Tesla Cybertruck teslimatları ertelendi! Araç sahipleri isyan ediyor

Spread the love <3

Spread the love <3 Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticilerinden Tesla, Kasım 2023’te elektrikli kamyonet modeli Cybertruck‘ı tanıttı. Birkaç yıldır...

React Native’s Secret Superpower

Spread the love <3

Spread the love <3I think React Native’s biggest benefits are often missed. Decided I should talk about it more Check...

PHP É uma Linguagem Engraçada 🤡 #shorts #php #javascript

Spread the love <3

Spread the love <3PHP é uma linguagem de programação de código aberto amplamente utilizada para o desenvolvimento de aplicações web.

Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?