Teknoloji 17 Mart 2024

Xiaomi’nin elektrikli otomobili, büyük ilgiyle karşılandı!

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefondan dizüstü bilgisayara, giyilebilir cihazlardan televizyonlara, akıllı saatten çantaya kadar birçok ürünün üretimini yapıyor. Kendine “olmadığı masa yok” dedirten Xiaomi, son dönemlerde ise elektrikli sedan otomobili SU7 ile adından söz ettiriyor. Son gelişmelere göreyse merakla beklenen Tesla Model S rakibi Xiaomi SU7 için on binlerce rezervasyon talebi geldi.

Xiaomi SU7 için on binlerce rezervasyon talebi geldi!

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile fiyatı henüz belirlenmeyen SU7 aracının 28 Mart‘ta satışa sunulacağını açıklamıştı. Çin’de 28 şehirdeki 59 mağazada siparişlere hazırlık sürüyorken, bugün yapılan son açıklama, araca talebin büyük olduğunu ortaya koydu.

Xiaomi’nin elektrikli otomobili, büyük ilgiyle karşılandı!
Xiaomi’nin elektrikli otomobili, büyük ilgiyle karşılandı! 12

Xiaomi CEO’su Lei Jun, yaptığı açıklamada satış tarihi duyurusunun ardından bir gün içerisinde 100 binden fazla kişinin mağazalara geldiğini ve SU7 için rezervasyon yapmak istediklerini paylaştı. Görünen o ki şirket, talebe yetişebilmek için yoğun mesai yapacak.


Xiaomi’nin elektrikli otomobili, büyük ilgiyle karşılandı!

Xiaomi, cihazların içine sürpriz hediye sakladı! Hangi modellerde var?

Xiaomi, belirli modeller için 6 aya kadar ücretsiz YouTube Premium erişimi sağlayan bir promosyonla sürpriz fırsat sunuyor.

Jun, SU7‘nin müşterilere mümkün olan en kısa sürede teslim edilmesini sağlamak amacıyla Xiaomi‘nin araç fabrikasındaki kapasiteyi yükseltmek için uğraştıklarını dile getirdi. Öte yandan lansman etkinliği için de hazırlıklarını sürdürüyorlar.

Bununla birlikte Lei Jun, otomobil pazarındaki rekabetin bir hayli yoğun olduğunu ve Xiaomi’nin de bu rekabete hazır olduğunu dile getirdi. Firma, öne geçebilmek için alışılageldiğin dışında farklı teknolojiler üzerinde çalışması gerektiğinin farkında.

Xiaomi SU7 fiyatı ne kadar olacak?

Aracın fiyatı şimdilik belirsiz ve 28 Mart tarihinde satışa sunulduğunda göreceğiz. Çeşitli kaynaklar tarafından ortaya atılan iddialar, Xiaomi SU7 fiyatı için 28 bin doların üstünü işaret ediyor. Bu iddianın doğru olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.

Xiaomi’nin elektrikli otomobili, büyük ilgiyle karşılandı!Shiftdelete.net

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Xiaomi SU7‘den beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Who 'killed' Stalin? Russian communists ask for probe into 'Western involvement' in dictator's death

The Communists of Russia party has asked the security service to investigate whether Western intelligence services were involved in the...

Spread the love <3
Nis
10
2024
0
Truecaller launches a web client for its Android users

Truecaller launches a web client for its Android users

Truecaller has launched a web version of its eponymous caller ID application that brings a range of features, including SMS...

Spread the love <3

Eight children die after eating sea turtle meat

Eight children and a woman have died after eating sea turtle meat in the Zanzibar archipelago. The authorities said that...

Spread the love <3
Mar
02
2024
9
Airdrops illustrate just how much of a disaster Gaza is

Airdrops illustrate just how much of a disaster Gaza is

Airdrops are a last resort. They are inefficient, inaccurate, expensive and dangerous. They are only chosen as an option when...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?