Teknoloji 13 Nisan 2024

Yapay zeka ile üretilmiş ilk kısa metraj film: “Gelecek Durak Paris”

Yapay zeka ile üretilmiş ilk kısa metraj film: “Gelecek Durak Paris”

Son zamanlarda birçok büyük teknoloji şirketi, özellikle TV donanımı işinde olanlar, orijinal içerik üretmeye başladılar. TCL, bu yaz TCLtv+ platformunda ilk özel yapımı olan kısa romantik filmi yayınlamaya hazırlanıyor. Tek sorun şu ki, TCL platformu için orijinal film üretmek için üretken yapay zeka kullanıyor.

TCL, “Next Stop Paris” adını verdiği filmin fragmanını yayınladı ve bunu “ilk yapay zeka destekli aşk hikayesi” olarak tanımlıyor. Bu film için insan yazarlar kullanıldı ve hareket yakalama ile ses performansları için aktörlerden yararlanıldı. Proje üzerinde ABD, Kanada, İngiltere ve Polonya’da sanatçılar çalıştı, ancak ana işi üretken yapay zeka yaptı.

Yapay zeka ile üretilmiş ilk kısa metraj film: “Gelecek Durak Paris”Shiftdelete.net

TCL’nin içerik başkanı Chris Regina, “Bizi orijinal içerikle farklılaşma fırsatı heyecanlandırıyor. AIGC [yapay zeka tarafından üretilen içerik] bizim için bir başlangıç. Bu, bir teknoloji ve donanım şirketinden gelen bir yaklaşım olarak mantıklı ve işte başlayacağımız yer burası” dedi.

Gelecek Durak Paris’in hikayesi, nişanlısının düğün partilerinden birinde biriyle kaçtıktan sonra genç bir kadının yalnız başına Paris’e balayına gitmesini anlatıyor. Trende bir yabancıyla tanışıyor ve ikili birlikte Fransa’nın başkentini keşfediyorlar.

Filmi bir fragmana dayanarak tamamen değerlendirmek adil olmasa da, Next Stop Paris fragmanı hem projeye hem de TCLtv+’a kötü bir ilk izlenim veriyor.


Yapay zeka ile üretilmiş ilk kısa metraj film: “Gelecek Durak Paris”

2024’te vizyona girecek 12 büyük film!

2024’te vizyona girecek olan 12 büyük bütçeli film listemize ve filmlerin çıkış tarihlerine göz atmak için tıklayın!

Karakterlerin görünüşleri fragman boyunca değişiyor ve duygularını yansıtmakta oldukça zorlanıyorlar. Dudak senkronizasyonu hemen hemen yok denecek kadar az ve karakterler oldukça doğal olmayan bir şekilde yürüyorlar. Fragman, adeta bir kabus gibi geliyor insana.

Neyse ki, TCL sadece yapay zeka tarafından üretilen içerikler üzerinde çalışmıyor. Regina, “Geleneksel içerik yapmayı düşünüyoruz. Yani filmler, senaryolu şovlar, senaryosuz içerikler, özel diziler…” diyor. Yani bu deneysel bir proje diyebiliriz.

Siz Gelecek Durak Paris fragmanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
28
2024
0
TECNO SPARK 20 Pro inceleme

TECNO SPARK 20 Pro inceleme

Tecno Mobile, Spark serisinin en yeni üyesi olan Spark 20 Pro’yu tanıttı. Bu yeni telefon, güçlü performansı, etkileyici kamera özellikleri...

Spread the love <3

Russia will not stop with Ukraine, US ambassador warns

Russia will not stop if it wins the war in Ukraine, the US ambassador to the UK has told Sky...

Spread the love <3
Mar
14
2024
10
Apple’da yapay zeka reklam dönemi başlıyor!

Apple’da yapay zeka reklam dönemi başlıyor!

Gelen bilgilere göre, Apple yapay zeka teknolojisini kullanan bir reklam algoritması hazırlıyor. Bu teknoloji sayesinde, daha etkili reklamlar verilerek daha...

Spread the love <3
Nis
23
2024
0
Apple’ın bir şirketi daha satın aldığı ortaya çıktı!

Apple’ın bir şirketi daha satın aldığı ortaya çıktı!

Apple, son yıllarda yapay zeka alanına daha fazla yatırım yaparak burada aktif rol oynamak istiyor. iOS 18 ile birlikte iPhone’ları...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?