Teknoloji 16 Mayıs 2024

Yapay zeka özellikleri: AMD Adrenalin 24.5.1 sürücüsü yayınlandı!

Yapay zeka özellikleri: AMD Adrenalin 24.5.1 sürücüsü yayınlandı!

Dünyanın en büyük yarı iletken üreticilerinden biri olan AMD, ekran kartları için yayınladığı yeni AMD Software Adrenalin 24.5.1 sürücüsü ile önemli özellikleri getiriyor ve birçok sorunu çözüyor. Ayrıca 6 oyun için de optimizasyon sunuyor. İşte AMD Software Adrenalin 24.5.1 sürücüsü detayları…

Bugün AMD tarafından yayınlanan en son AMD Software Adrenalin Edition sürücüsü, 24.5.1 WHQL, 6 oyun için optimizasyonlar getirirken, performans sorunlarına da çözüm sunuyor. Ayrıca yapay zeka destekli özellikleri de kullanıma sunan AMD, bilinen sorunlar için hata çözümü getiriyor.

Yapay zeka özellikleri: AMD Adrenalin 24.5.1 sürücüsü yayınlandı!
Yapay zeka özellikleri: AMD Adrenalin 24.5.1 sürücüsü yayınlandı! 5

F1 24, Senua’s Saga: Hellblade II, ve Ghost of Tsushima DIRECTOR’S CUT oyunları için destek sağlayan güncelleme, aynı zamanda Starfield, The Last of Us Part I, Horizon Forbidden West Complete Edition, ve Ghost of Tsushima DIRECTOR’S CUT için genişletilmiş HYPR-Tune desteği sağlıyor.


Yapay zeka özellikleri: AMD Adrenalin 24.5.1 sürücüsü yayınlandı!

AMD ve Intel yarışının kazananı belli oldu! Şaşırtan rakamlar

AMD ve Intel’in yılın ilk çeyreğine ilişkin pazar verileri ortaya çıktı. Bu kapsamda AMD’nin büyüdüğü görülüyor.

AMD’de yapay zeka

 • AMD Adrenalin 24.5.1 Sürümü, en iyi kullanıcı deneyimi için en gelişmiş geliştirmeleri ve optimizasyonları sağlayarak optimum destek ve performansı garanti eder.
 • AMD Yazılımı, önde gelen ISV uygulamalarında yer alan yapay zeka işlevselliğini güçlendirebilir. İçerik Oluşturucular, Adobe Creative Cloud, Blender, DaVinci Resolve, Topaz Photo & Video AI ve daha pek çok içerik oluşturma uygulamasındaki yapay zeka ile geliştirilmiş özellikleri hızlandırmak için AMD Yazılımına güvenebilir.

Radeon’da Yapay Zeka Geliştirme

 • AMD Yazılımı, Linux’ta PyTorch ve ONNX Runtime gibi popüler çerçevelerle daha düşük düzeyde yapay zeka işlevselliği sağlayarak geliştiricilerin, meraklıların ve araştırmacıların belirli Radeon 7000 serisi masaüstü GPU’larda yapay zeka ile çalışmasına olanak tanıyor.

Düzeltilen Sorunlar ve İyileştirmeler:

 • RDNA 3 serisi grafik ürünlerinde World of Warcraft veya World of Warcraft Classic oynarken ara sıra uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
 • Radeon RX 5000 serisi grafik ürünlerinde Overwatch 2 oynarken ara sıra uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
 • Performans Ölçümü Örtüsü etkinken alt-tab yapıldıktan hemen sonra ara sıra takılma yaşanabilir.
 • Hitman: Contracts oynarken dokuların titremesi gözlemlenebilir.
 • Radeon Boost etkinleştirildiğinde Alan Wake 2 oynarken belirli su öğeleri etrafında bozulma gözlemlenebilir.

Bilinen Sorunlar:

 • Fallout 3 ve Fallout: New Vegas başlatılamayabilir.
 • Radeon 7000 serisi grafik ürünlerinde Alien Isolation oynarken siyah bozulma gözlemlenebilir.
 • Radeon Boost etkinleştirildiğinde Dying Light 2 Stay Human: Reloaded Edition oynarken bozulma gözlemlenebilir. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar geçici bir çözüm olarak Radeon Boost’u devre dışı bırakmaları önerilir.
 • AMD Yazılımı: Adrenalin Sürümü Kayıt ve Yayın ve HDR etkinken Ghost of Tsushima DIRECTOR’S CUT oynarken ara sıra oyun içi bozulmalar gözlemlenebilir.
 • Anti-Aliasing etkinleştirildiğinde RDNA 3 serisi grafik ürünlerinde Max Payne 1 ve 2 başlatılamayabilir.
 • AMD Yazılımı: Adrenalin Sürümü Performans Ölçümleri HELLDIVERS 2 oynarken ara sıra güncellenmeyebilir.
 • AMD Yazılımı: Adrenalin Sürümü’nde AV1 kod çözücüsünü kullanarak kayıt yaparken ses ve video ara sıra senkronizasyon dışı olabilir.

Peki ya siz AMD’nin yeni sürücüsü hakkında ne düşünüyorsunuz? Güncelleme yaptınız mı? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
19
2024
0
Apple’ın yeni reklam filmi iPhone 15 kullanıcılarını kızdırdı!

Apple’ın yeni reklam filmi iPhone 15 kullanıcılarını kızdırdı!

Geçen yıl iPhone 15 ailesini tanıtan Apple, özellikle Pro‘larda sağlamlık ve ısınma sorunları nedeniyle kullanıcılardan karışık eleştiriler aldı. ABD’li marka fazla vakit...

Spread the love <3
May
22
2024
0
Nintendo’dan dev hamle! Shiver’i satın aldı

Nintendo’dan dev hamle! Shiver’i satın aldı

Nintendo yine büyük bir hamle yaparak, Shiver Entertainment’ı satın aldı. Ama bu kez işler biraz farklı. Japon devinin genelde stratejik...

Spread the love <3
Tem
19
2024
0

Tesla güncellendi! Hayalet tüketim sorunu çözüldü!

Tesla, elektrikli araç sahiplerinin yüzünü güldürecek harika bir güncelleme yayınladı. Tesla’nın mobil uygulamasının 4.35.0 sürüm numaralı yeni güncellemesi, Tesla araçların...

Spread the love <3
Mar
21
2024
0
Snapdragon 8s Gen 3’ten güç alacak ilk telefonlar belli oldu!

Snapdragon 8s Gen 3’ten güç alacak ilk telefonlar belli oldu!

Mobil işlemci denince akla gelen ilk üreticilerden Qualcomm, geçtiğimiz günlerde Snapdragon 8s Gen 3 yongasını tanıttı. Gerek yapay zeka özelliklerine...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?