Teknoloji 6 Haziran 2024

Apple, iPhone 15’in kaç yıl güncelleme alacağını açıkladı!

Apple, iPhone’lar için belirlediği destek süresini resmen açıkladı. Şirket, en son çıkardığı iPhone 15 serisine en az beş yıl güvenlik ve işletim sistemi güncelleme desteği sunacağını taahhüt etti. Ancak Samsung ve Google, yedi yıl boyunca güncelleme garantisi veriyor.

Apple, 2024 yılının Nisan ayında yürürlüğe giren İngiltere’nin Ürün Güvenliği ve Telekomünikasyon Altyapısı (PSTI) düzenlemesi kapsamında, internet bağlantısı olan ürünler için asgari güvenlik güncellemeleri süresini açıklamak zorunda kaldı. Bu düzenleme, özellikle IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazlarının güvenliğini artırmayı hedefliyor.

Apple, iPhone 15’in kaç yıl güncelleme alacağını açıkladı! 14

Apple, bu düzenleme gereği, iPhone 15 Pro Max modelinin ilk satış tarihinden itibaren beş yıl boyunca güvenlik ve işletim siistemi güncellemesi desteği sağlayacağını belirtti. Bu açıklamaya göre iPhone 15 serisi, 22 Eylül 2023 tarihinden başlayarak 22 Eylül 2028’e kadar güncellemeler alacak. Ancak rakiplerine kıyasla bu süre daha kısa. Google ve Samsung, kendi amiral gemisi cihazları için yedi yıl boyunca sadece güvenlik güncellemeleri değil, aynı zamanda işletim sistemi güncellemeleri de sunuyor.

Apple’ın uzun yıllar boyunca cihazlarına destek sunduğu biliniyor. Örneğin, bazı iPhone modelleri altı yıl veya daha fazla süreyle güncelleme aldı. Bu durum, pek çok Android cihazın destek süresini geride bırakıyor. Ancak, Apple’ın resmi olarak beş yıllık bir minimum güncelleme süresi belirlemesi, iPhone 15 kullanıcıları için hayal kırıklığına uğratan bir durum.
Apple, iPhone 16 Pro Max’te bir ilke imza atıyor!

Apple, iPhone 16 Pro Max’te büyük yenilik yapıyor, ultra ince bir çerçeve ve daha geniş ekran geliyor. İşte görüntüleri…

Velhasıl; Apple’ın iPhone 15 için beş yıllık güncelleme garantisi, Samsung ve Google’ın yedi yıllık desteği ile karşılaştırıldığında yetersiz görünebilir. Ancak, Apple kullanıcılarının geçmiş deneyimlere dayanarak cihazlarını daha uzun süre kullanabileceklerini ummaları mümkün. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
07
2024
0
Canoo reveals it paid for CEO’s jet, AT&amp;T leaks records and X announces NSFW plans

Canoo reveals it paid for CEO’s jet, AT&T leaks records and X announces NSFW plans

Heya, folks, welcome to Week in Review (WiR), TechCrunch’s newsletter recapping the noteworthy happenings in tech over the past several...

Spread the love <3
Mar
30
2024
0
📚 Tutorial de React Router 6 desde cero

📚 Tutorial de React Router 6 desde cero

React Router es la biblioteca más famosa de enrutado en React. Con la versión 6 hay muchas cosas que han...

Spread the love <3
Nis
24
2024
0
Framework’s repairability philosophy is set to expand beyond the laptop

Framework’s repairability philosophy is set to expand beyond the laptop

Framework Computer was ahead of the curve. The company was founded in 2019, as 20 U.S. states began exploring potential...

Spread the love <3
May
05
2024
0
What is the Barbara Rhubarb dance and how did it turn into a TikTok trend?

What is the Barbara Rhubarb dance and how did it turn into a TikTok trend?

You may have noticed an unusual German rap song in the background of an increasing number of videos on your...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?