Teknoloji 26 Mart 2024

Apple Pencil, Vision Pro desteği ile gelebilir

Yeni bir söylentiye göre Apple’ın Vision Pro ‘ya Apple Pencil desteği getirebileceği konuşuluyor. Şu anda Apple Vision Pro’nun metin girişi için sanal klavye, Siri veya ayrı bir Bluetooth klavye kullanma gibi farklı seçenekleri bulunuyor.

Yeni söylenti, konuyla ilgili bilgisi olan ve ismini vermek istemeyen bir kaynağa dayanıyor. Haber, çok detaya girmese de Apple’ın visionOS desteği olan yeni bir Apple Pencil’i dahili olarak test ettiğini belirtiyor. Bu özellik, metin girişi için çalışabilir ve Freeform ve Pixelmator gibi uygulamalarda çizim yapma gibi işlevleri içerebilir.

Apple Pencil, Vision Pro desteği ile gelebilir
Apple Pencil, Vision Pro desteği ile gelebilir 11

Yenilenmiş iPad Pro serisiyle birlikte yeni bir Apple Pencil’in piyasaya sürüleceğine dair de söylentiler var. Ancak Apple haberlerinin doğruluğuyla bilinen MacRumors, visionOS’u destekleyip desteklemeyeceğini henüz doğrulamadığını belirtiyor.

Apple’ın visionOS 2.0’ı Haziran’daki WWDC etkinliğinde duyurması bekleniyor. Ayrıca Apple’ın Apple Vision Pro-Apple Pencil uyumluluğunu visionOS 1.2 gibi daha önce bir yazılım güncellemesiyle de eklemesi mümkün olabilir. visionOS 2’nin Haziran’da duyurulması beklenirken, en erken Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenmiyor.


Apple Pencil, Vision Pro desteği ile gelebilir

Apple Vision Pro, ABD dışına çıkıyor! İlk durağı açıklandı

Apple, ilk karma gerçeklik gözlüğü Apple Vision Pro’yu ABD dışına çıkarmaya hazırlanıyor. Peki hangi ülkede satışa sunulacak?

Kullanıcılar visionOS 2.0 ile birlikte Apple’ın masa yüzeyi algılama gibi bir özellik eklemesini ve böylece bir kullanıcı bir uygulama penceresini masa yüzeyine yakın bir yere sürüklediğinde pencerenin yüzeye düz bir şekilde oturmasını umuyor. Sizce Vision Pro’nun Pencil entegrasyonu ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
30
2024
0
Yeni iPad mini ile bizi neler bekliyor? İşte detaylar

Yeni iPad mini ile bizi neler bekliyor? İşte detaylar

Eylül 2021’de tanıtılan 6. nesil iPad mini sonrasında gözler bu yıl tanıtılacak yeni modele çevrildi. 2024’ün üçüncü çeyreğinde tanıtılacağı tahmin...

Spread the love <3
Mar
21
2024
0
Amber launches Tesla warranty service to help owners of aging EVs

Amber launches Tesla warranty service to help owners of aging EVs

Owners of aging EVs aren’t exactly flush with options if something breaks after the original warranty expires. One Bay Area...

Spread the love <3
May
17
2024
0

Pitch Deck Teardown: Goodcarbon’s $5.5M seed deck

Carbon credits (and the trading thereof) is big business, but it can be needlessly complicated to get those resolved. Goodcarbon...

Spread the love <3
Nis
19
2024
0
&#039;Bollard Man&#039; who confronted Sydney killer given Australian residency

'Bollard Man' who confronted Sydney killer given Australian residency

A French construction worker who confronted the Sydney mall attacker has been made an Australian permanent resident as a reward...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?