Teknoloji 8 Haziran 2024

Apple WWDC 2024: Yapay zeka, iOS 18 ve dahası!

Apple, önümüzdeki günlerde düzenleyeceği WWDC 2024 kapsamında yazılımlarıyla ilgili birçok yenilik duyurmaya hazırlanıyor. Yapay zeka destekli iOS 18/iPadOS 18’e ek olarak Apple Vision Pro gibi ürünler hakkında güncellemeler açıklanacak. İşte Apple WWDC 2024 kapsamında tanıtılacak ürünler.

Google ve Microsoft gibi devler geçtiğimiz ay yapay zeka odaklı etkinlikler düzenledi. Bu kapsamda Apple, 10 Haziran tarihinde WWDC 2024 ile yapay zekaya yönelik yeniliklerini paylaşacak. Etkinlikte Siri’nin kapsamlı güncellemesi dikkat çekecek gibi duruyor.
5G’yi unutun! Türkiye’nin 5.5G’ye geçiş tarihi ortaya çıktı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın açıklamasına göre Türkiye, 2026’da doğrudan 5.5G teknolojisine geçecek.

iOS 18 ve iPadOS 18 güncellemeleriyle birlikte Apple, RCS mesajlaşma desteği sunacak. SMS’in yerini alacak bu özellik, Android cihazlarla okundu ve reaksiyon ekleme desteği sunacak. Güncellemenin ayrıca Apple Haritalar’da özel rotalar, Notlar’da ses kaydı ve daha özelleştirilebilir ana ekrana yer vermesi bekleniyor.

Apple WWDC 2024: Yapay zeka, iOS 18 ve dahası! 16

Apple Music, OpenAI araçlarını kullanarak yapay zeka tarafından oluşturulan çalma listeleri de sunabilir. Yerel Apple uygulamaları da yapay zeka işlevlerinden faydalanabilir gibi duruyor.

iOS 18 güncellemesinin bir parçası olarak Siri’nin çok daha gelişmiş bir yapay zekaya kavuşması bekleniyor. Son raporlar, Apple’ın OpenAI ile anlaştığını ve Siri altyapısında ChatGPT sunacağını ortaya koydu.

Bu kapsamda Siri’nin çok daha iyi yanıtlar, transkripsiyon ve fotoğraf düzenleme gibi görevleri yapabileceği düşünülüyor.

Apple WWDC 2024: Yapay zeka, iOS 18 ve dahası! 17

Apple, iOS’ta yer vereceği bazı yenilikleri ile macOS 15 ile de sunabilir. Buna göre Ayarlar bölümünde Genel sekmesinin yükselmesi ve Ses ve Bildirim seçeneklerinin aşağıya çekilmesi mümkün görünüyor. Siri simgesi de tek renkli bir sembol olarak yeniden tasarlanabilir.

Donanım tarafında ise iPhone veya Watch beklenmiyor. Ancak Apple’ın Mac’lerin M3 veya M4 versiyonlarını duyurabileceği düşünülüyor. USB-C destekli AirPods Max ve yenilenmiş Apple TV de bekleniyor. Vision Pro ayrıca ABD dışındaki yeni pazarlara açılabilir.

source

Spread the love <3

You may also like...

May
06
2024
0
Samsung Galaxy S25 serisinin pil ömrü uzuyor!

Samsung Galaxy S25 serisinin pil ömrü uzuyor!

Samsung, gelecek yılın amiral gemisi Galaxy S25 serisi için yeni bir özellik olan Battery AI ile telefonlara ekstra pil ömrü...

Spread the love <3
Şub
28
2024
14
Hiçbiri Tdk Doğru Yazılışı... Hiçbiri Mi, Hiç Biri Mi Nasıl Yazılır?

Hiçbiri Tdk Doğru Yazılışı… Hiçbiri Mi, Hiç Biri Mi Nasıl Yazılır?

Hiçbiri TDK Doğru Yazılışı TDK’ya göre kelimelerin doğru yazılışları kişilerle paylaşılıyor. Kişiler bu doğru yazılışları görerek, yazılarını daha kaliteli bir...

Spread the love <3
Mar
11
2024
15
Türkiye’de çok satar! vivo Y03 özellikleri ve tasarımı sızdı

Türkiye’de çok satar! vivo Y03 özellikleri ve tasarımı sızdı

vivo, uygun fiyatlı Android modeli Y03‘ü tanıtmaya hazırlanıyor. Marka, bunun için gün saymaya başladı. Son olarak vivo Y03 modelinin özellikleri...

Spread the love <3
May
10
2024
0
120Hz OLED ekran: Moto G Stylus 5G tanıtıldı!

120Hz OLED ekran: Moto G Stylus 5G tanıtıldı!

Motorola her ne kadar ülkemizde aktif olarak cihazlarını tanıtmasa da, Amerika pazarında hala büyük bir kitleye hitap ediyor. Bulunduğu pazarda...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?