Teknoloji 5 Haziran 2024

Apple’dan sonra Oppo da telefonlarına yapay zeka getirecek!

Oppo, yapay zeka özelliklerini pahalı telefonlarına özel olarak saklamayacağını, fiyatı ne olursa olsun yapay zeka özelliklerini tüm cihazlarına getireceğini açıkladı. Şirkete göre, yapay zeka araçlarının üst segment Find serisi telefonlarına, Reno serisine ve hatta bazı F ve A serisi cihazlara ulaşacağı belirtiliyor.

Bu ciddi bir taahhüt, çünkü Oppo cihazları arasında büyük farklılıklar bulunuyor. Oppo, işlemci tarafında hem Qualcomm hem de MediaTek ile çalışıyor ve bazıları Google Hizmetleri olmadan Android kullanıyor, bu da üretilmiş yapay zeka özelliklerinin tutarlı bir şekilde çalışmasını sağlamak için bir zorluk oluşturuyor.

Apple’dan sonra Oppo da telefonlarına yapay zeka getirecek! 14

Find ve Reno serisine yapay zeka özelliklerini getirmek çok da zor değil, ancak aynı özelliklerin daha ucuz F ve A serisi telefonlara gelmesi pek beklenmiyordu. Ancak Oppo, işlemcilerdeki farkların hangi cihazların uygulanabilir olacağını etkileyeceğini kabul ediyor, bu da her F ve A serisi telefonunun değil, sadece bazılarının yeni özelliklere sahip olacağı anlamına geliyor.

Oppo, Gemini Nano özelliklerini bir sonraki Find X cihazına ve Reno 12 ailesine getirmek için Google ile çalışıyor ve hesaplama verimliliğini ve depolamayı artırmak için MediaTek ile işbirliği yapıyor. Şirket ayrıca, doğal ses ve metin dönüştürme için yapay zekayı kullanmak ve masaüstü makineler ile akıllı telefonlar arasındaki bağlantıları iyileştirmek için Microsoft ile çalışıyor.
Corning, orta seviye telefonlar için yeni Gorilla Glass’ı tanıttı!

Corning, orta segment akıllı telefonları hedefleyen yeni Gorilla Glass 7i modelini tanıttı! İşte detaylar…

Her ne kadar çok ilginç olsa da güncellemeler ve hangi araçların tam olarak telefonlara sunulacağına dair kesin detaylar bilinmiyor. Oppo, yapay zeka Silgi gibi üretken yapay zeka araçlarına odaklandı ve bu özelliklerin akıllı telefonlarına gelecek başlıca yapay zeka aracı olacağı izlenimini verdi.

Oppo telefon sahiplerinin bu yıl 50 milyonunun yapay zeka araçlarına erişim sağlayacağına dair açıklamasının dışında, yazılım güncellemeleri için yayın tarihleri verilmedi. Ayrıca dil desteği ve bölgesel farklılıkların hangi cihazların yapay zeka araçlarına sahip olacağını nasıl etkileyeceği ve gelecekte belirli yapay zeka hizmetlerinden ücret talep edilip edilmeyeceği bilinmiyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

May
24
2024
0
Pass the AWS Certified Solutions Architect - Associate Certification

Pass the AWS Certified Solutions Architect – Associate Certification

Are you trying to earn the AWS Certified Solutions Architect – Associate certification? We just released a course on the...

Spread the love <3
Nis
10
2024
0
React Native Full Stack App | React Native Project | Full Tutorial | Expo, HyGraph

React Native Full Stack App | React Native Project | Full Tutorial | Expo, HyGraph

React Native Full Stack App | React Native Project | Full Tutorial | Expo, HyGraph “Master React Native Home Service...

Spread the love <3
Nis
16
2024
0
Who is Caitlin Clark? The college star who has transformed women&#039;s basketball

Who is Caitlin Clark? The college star who has transformed women's basketball

Caitlin Clark has left an enduring legacy throughout American society and culture – both on and off the basketball court...

Spread the love <3
Mar
20
2024
0
Nvidia CEO wants enterprise to think ‘AI factory,’ not data center

Nvidia CEO wants enterprise to think ‘AI factory,’ not data center

In Monday’s keynote at Nvidia’s GTC 2024 event, CEO Jensen Huang kept repeating the phrase “AI factory.” “In the last...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?