Teknoloji 5 Haziran 2024

Microsoft’tan Windows 10 için ters köşe karar!

Microsoft, Windows 10 için beta kanalını yeniden açtı. Bu da önümüzdeki aylarda resmi desteğin kesileceği işletim sistemine yeni özelliklerin geleceği anlamına geliyor. Peki Windows 10 beta ile hangi özellikler sunulacak?

Windows 10 için resmi destek süresi önümüzdeki yılın Ekim ayında sona erecek. İşletim sistemi bu tarihten sonra özellik güncellemesi almayarak tozlu raflara karışacak. Ancak Windows Insider ekibinin açıklamasına göre Microsoft, Windows 10 ile “maksimum değeri” sunmaya hazırlanıyor.

Microsoft’tan Windows 10 için ters köşe karar! 16

Bu kapsamda şirket, Windows 10’un geliştirilmesini kolaylaştırmak için mevcut kullanıcılarını beta kanalına katılmaya davet ediyor. Bu sayede işletim sisteminde test edilen yeni özelliklerin genel dağıtımı daha kolay şekilde yapılabilecek.
Microsoft’tan son çağrı! Bu Windows 10 sürümü tarihe karışıyor

Windows 10 21H2 desteği 11 Haziran’da sonlanıyor. Bu tarihten sonra bilgisayarlar otomatik yükseltilecek. İşte detaylar.

Şirket, Windows 10 için sunulacak yeni özellikleri açıklamadı. Ancak yalnızca Windows 11 için piyasaya sürülen yapay zeka asistanı Copilot’u Windows 10’a da getirmesiyle merak uyandırdı. Bu, Windows 10’un daha fazla yapay zeka özelliği kazanabileceği anlamına geliyor.

Yeniden açılan beta programı aracılığıyla daha fazla güncellemenin sunulması bekleniyor. Ancak Microsoft, Windows 10 için destek sonu tarihinin değişmediğinin altını çizdi. Şirket, beta kanalını tercih etmenin işletim sistemi için desteği uzatmadığını da söyledi.

Microsoft’tan Windows 10 için ters köşe karar! 17

Microsoft halihazırda Windows 10 21H2 sürümü için desteği bırakmış durumda. Bu kapsamda tüm kullanıcıların 22H2’ye geçiş yapması ve 2025’ten sonra ise Windows 11’e yükseltme yapması tavsiye ediliyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
24
2024
0
59: Runaway Youth: How Teachers Can Help

59: Runaway Youth: How Teachers Can Help

How significant is the runaway problem in the U.S.? What resources are out there to prevent running away and help...

Spread the love <3
May
16
2024
0
Google TV to launch AI-generated movie descriptions

Google TV to launch AI-generated movie descriptions

As anticipated, numerous AI-related announcements were made at this year’s Google I/O 2024 conference, including the unveiling of a new...

Spread the love <3
Haz
07
2024
0

ASUS Zenbook S 16 en ince 16 inç laptop!

Günümüzün hızla gelişen teknoloji dünyasında, ASUS sürekli olarak yenilikçi ürünler sunmaya devam ediyor ve en son çıkardığı ASUS Zenbook S...

Spread the love <3
May
09
2024
0
Bye-bye bots: Altera’s game-playing AI agents get backing from Eric Schmidt

Bye-bye bots: Altera’s game-playing AI agents get backing from Eric Schmidt

Autonomous, AI-based players are coming to a gaming experience near you, and a new startup, Altera, is joining the fray to...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?