Teknoloji 5 Haziran 2024

ASUS, Wi-Fi 7 routerlarını, 5K-8K monitörlerini ve oyuncu ekipmanlarını tanıttı!

ASUS, COMPUTEX 2024 fuarında Yaygın Yapay Zeka ve İnanılmaz Olasılıklar temasıyla yapay zekanın gücünü her alana taşıyacak ürün ve teknolojilerini tanıttı. Güvenilir altyapı çözümlerinden geniş dil modellerine ve özel ayarlara kadar bütüncül bir yaklaşım sergileyen ASUS, yapay zekanın daha erişilebilir ve günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesini hedefliyor.

Bu amaç doğrultusunda ASUS, gerçek zamanlı trilyon parametreli çıkarım ve eğitim için tasarladığı ve raf ölçekli NVIDIA GB200 NVL72 ile güçlendirdiği ASUS ESC AI POD ile yapay zeka altyapısını bir üst seviyeye taşıyor. Şirket ayrıca, üretken yapay zeka görevlerinde maksimum verimlilik sağlayan MGX destekli ve Grace Hopper Supership özellikli sunucularını da tanıttı.

ASUS, Wi-Fi 7 routerlarını, 5K-8K monitörlerini ve oyuncu ekipmanlarını tanıttı! 16

ASUS, yeni nesil WiFi standardı WiFi 7’yi ZenWiFi serisi routerlarıyla COMPUTEX 2024’te görücüye çıkardı. ZenWiFi BT10, 18 Gbps’ye kadar hız ve 560 metreye kadar kapsama alanı sunarak ev ve ofislerde ultra hızlı ve kesintisiz internet deneyimi vadediyor. Daha uygun fiyatlı bir seçenek arayanlar için ise ZenWiFi BD4 modeli dikkat çekiyor.

Şirket, içerik üreticilerine yönelik ProArt serisi ekranlarında da yapay zeka desteğini öne çıkardı. 5K çözünürlük ve %99 DCI-P3 geniş renk gamı sunan ProArt Display 5K PA27JCV ve dünyanın ilk 8K mini LED profesyonel monitörü ProArt Display PA32KCX, profesyonellerin iş akışlarını kolaylaştırmak ve yaratıcılıklarını artırmak için tasarlandı.

ASUS, Wi-Fi 7 routerlarını, 5K-8K monitörlerini ve oyuncu ekipmanlarını tanıttı! 17

Sağlık hizmetleri alanında da ASUS, yapay zeka desteğini artırıyor. ASUS xHIS Yeni Nesil sağlık bilgi platformu ve EndoAim Yapay Zeka Endoskopi Çözümü, tıp uzmanlarının iş akışlarını iyileştirirken, ASUS Ultrason ve VivoWatch gibi cihazlara eklenen yapay zeka özellikleri ise daha kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri sunuyor.

ASUS, Wi-Fi 7 routerlarını, 5K-8K monitörlerini ve oyuncu ekipmanlarını tanıttı! 18

Ayrıca, TUF Gaming serisi oyuncu ekipmanlarında yapay zeka entegrasyonunu ön plana çıkardı. Yeni nesil TUF Gaming router’lar, yapay zeka destekli ağ optimizasyonu ile oyunculara daha düşük gecikme süresi ve daha akıcı bir oyun deneyimi vadediyor.

ASUS, Computex 2024’te NVIDIA ile iş birliği yaparak özel bir yapay zeka deneyim alanı oluşturdu. Bu alanda, GeForce RTX sistemlerinde yapay zekanın oyun, içerik üretimi ve günlük işlerde nasıl kullanılabileceği canlı demolarla gösterildi.

Yapay zeka destekli yazılım çözümlerini de duyurdu. Bu çözümler arasında ASUS AI PC’ler için StoryCube, ProArt serisi için MuseTree ve ASUS Cloud Services için bulut tabanlı yapay zeka asistanı xBrain yer alıyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

May
04
2024
0
ICONIQ Growth raises $5.75B seventh flagship fund

ICONIQ Growth raises $5.75B seventh flagship fund

ICONIQ Growth has raised $5.21 billion across two funds associated with the seventh growth fund family, according to SEC filings....

Spread the love <3
Nis
10
2024
0
Fallout dizisi için sevindiren haber!

Fallout dizisi için sevindiren haber!

Amazon’un heyecanla beklenen Fallout dizisi için beklenmedik bir sürpriz yaşandı. Dizinin yayın tarihi, ani bir kararla başta 12 Nisan olarak...

Spread the love <3
May
24
2024
0
Galaxy Z Fold 6, Z Flip 6, ve Ring lansman tarihi ortaya çıktı!

Galaxy Z Fold 6, Z Flip 6, ve Ring lansman tarihi ortaya çıktı!

Uzun süredir Samsung’un katlanabilir Z serisi ve Ring aksesuarı için birçok sızıntı ve iddia ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda Galaxy Z...

Spread the love <3
Nis
25
2024
0
171: Does Your School Need a Literacy Check-up?

171: Does Your School Need a Literacy Check-up?

Literacy is arguably the most valuable asset we develop in our students, but many classrooms are missing some of the...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?