Teknoloji 3 Haziran 2024

Bu özellik telefon kırdırtır! Instagram’a reklam molası geliyor

Meta’dan, oldukça ilginç ve bir o kadar da sinir bozucu bir özellik geliyor. Instagram, kullanıcıların akışlarını kaydırırken aniden beliren ve en az 3-5 saniye boyunca atlanamayan reklamlar olan “Ad Breaks” (Reklam Molası) özelliğini test etmeye başladı. İşte, Instagram keyfimizi bozan özelliğin detayları…

Meta, yani Facebook ve Instagram’ın sahibi olan şirket, her zaman reklamlara dayanarak ayakta kaldı. Şimdi ise Instagram, yeni özelliği olan Reklam Molası ile gezinme keyfinizi kesintiye uğratarak, sizi mecburi reklamlara maruz bırakıyor.

Bu özellik telefon kırdırtır! Instagram’a reklam molası geliyor 16

Instagram son zamanlarda gizlilik kuralları ve TikTok’un yükselişi gibi faktörler yüzünden para kazanmakta biraz zorlanıyor. Bu yüzden de, kullanıcıları sinir etme pahasına Reklam Molası gibi farklı yollar deniyor. Uygulama içi satın alımlar, abonelikler derken şimdi de atlanamayan reklam molası.
Meta’dan havalı güncelleme! Ray-Ban gözlüğü Instagram’da paylaşım yapacak

Meta, yenilikçi güncellemesi ile Ray-Ban akıllı gözlüklerinin artık Instagram paylaşımı yapmasını kolaylaştırdı.

Meta, yoğun şikayetlere rağmen bu yeni özellik hakkında hiçbir resmi açıklama yapmadı. Bu durum da haliyle kullanıcıları ciddi anlamda çileden çıkardı. Reddit ve X (eski adıyla Twitter) kullanıcılarının bu konuda döktüğü gözyaşları ve haykırışlarıyla dolup taşıyor. İşte birkaç örnek:

Bu özellik telefon kırdırtır! Instagram’a reklam molası geliyor 17

Bir Reddit kullanıcısı, “İki gündür çıldırdığımı sanıyordum çünkü şu anda bu benim başıma geliyor… ve hoşça kal Instagram. Buna ihtiyacım yok,” diye isyan etti. Başka bir kullanıcı ise, bu özelliği kullanıcıları yabancılaştırabilecekkorkunç bir iş kararıolarak eleştirdi. Bir Twitter kullanıcısı “Bu reklam araları yüzünden TikTok’a geçiyorumdedi.

Şu anda Instagram Reklam Molası özelliği sadece küçük bir kullanıcı grubunda test ediliyor. Meta, kullanıcıların tepkilerini ölçmek ve reklam gelirlerini artırıp artırmadığını görmek için bu testi yapıyor. Peki bu test sonuçları ne olacak?

Kullanıcılar gerçekten Instagram’ı terk edecek mi yoksa bu yeni özelliğe alışacak mı? Bekleyip göreceğiz. Siz ne düşünüyorsunuz? Instagram’ın bu yeni özelliği sizce de fazla mı can sıkıcı? Yoksa zamanla alışır mıyız? Yorumlarınızı bizimle paylaşın ve bu konuda ne düşündüğünüzü tartışalım.

source

Spread the love <3

You may also like...

May
17
2024
0
Uygun fiyatlı 12GB RAM: Redmi Note 13R tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Uygun fiyatlı 12GB RAM: Redmi Note 13R tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Android telefonlara bir yenisi daha eklendi. Xiaomi tarafından sessizce tanıtılan yeni Redmi telefon, firmanın en yeni uygun fiyatlı 5G telefonu...

Spread the love <3
Mar
14
2024
13
Huawei’nin bilgisayar hayali kısa mı sürdü?

Huawei’nin bilgisayar hayali kısa mı sürdü?

Intel ve Huawei arasında beklenmedik gelişmeler yaşanıyor. Çinli şirkete dizüstü bilgisayar işlemcileri tedarik eden Intel, ihracat lisanslarından birini bu yıl...

Spread the love <3
May
01
2024
0
Sam’s Club’s AI-powered exit tech reaches 20% of stores

Sam’s Club’s AI-powered exit tech reaches 20% of stores

Amazon may be scaling back its AI-powered Just Walk Out checkout-free tech in its stores in favor of smart shopping...

Spread the love <3
Mar
30
2024
0
Chocolate prices could soar as changing climate patterns worsen cocoa crisis

Chocolate prices could soar as changing climate patterns worsen cocoa crisis

This Easter, chocolate lovers will no doubt have noticed they had to pay more for their eggs. Now, the cost...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?