Teknoloji 3 Haziran 2024

Tablet ve PC bir arada! ASUS ProArt serileri tanıtıldı

Computex 2024’te ASUS, profesyonelleri hedefleyen yeni ProArt PC serisini tanıttı. Bu seride üç farklı cihaz var: ProArt P16, PX13 ve PZ13. Her biri farklı form faktörlerinde geliyor ve AI destekli, OLED ekranlı bu makineler, yaratıcı işler için de oldukça ideal. İşte yeni serilerin tüm detayları…

İlk olarak ProArt P16 ile başlayalım. Bu cihaz, içerik oluşturucular için ideal olan geleneksel bir dizüstü bilgisayar. 4K OLED paneli ile muhteşem bir ekran deneyimi sunuyor, ancak sadece 60Hz yenileme hızına sahip. Editörler için Pantone onaylı ve yüzde 100 DCI-P3 renk kapsamı sunuyor, yani renk doğruluğu konusunda endişe etmeyeceksiniz.

Tablet ve PC bir arada! ASUS ProArt serileri tanıtıldı 20

Performans açısından bakıldığında, P16, AMD’nin yeni Ryzen 9 AI 300 işlemcileri (diğer adıyla “Strix Point”) ile donatılmış ve 70 watt’a kadar çalışabiliyor. Bu, Copilot+ PC’lerinde yapay zeka işlemleri için 50 trilyon işlem/saniye (TOPS) NPU performansı sunuyor. Ayrıca, bu laptop Nvidia GeForce RTX 4070 GPU’yu 105 watt’a kadar destekleyebiliyor. 64GB’a kadar bellek ve 4TB depolama kapasitesi ile P16, yaratıcı işleriniz için mükemmel bir seçim.
MacBook’a büyük rakip! ASUS Zenbook S 16 tanıtıldı

MacBook’a rakip ASUS ZenBook S 16 Computex 2024’te tanıtıldı. İnce ve hafif tasarımıyla dikkat çeken laptop, özellikleriyle de çok konuşuldu.

Fiziksel tasarım açısından, P16 oldukça sade görünebilir, ancak hoş sürprizler de sunuyor. Sadece 0.58 inç kalınlığında ve 1,800 gram ağırlığında. ASUS, önceki ProArt PCmodellerinde gördüğümüz fiziksel kadranı, dokunmatik yüzeyin sol üst köşesine yerleştirilmiş dijital bir KadranPad’e dönüştürmüş.

Tablet ve PC bir arada! ASUS ProArt serileri tanıtıldı 21

ProArt PX13 ise, 13.3 inçlik ekranıyla 2’si 1 arada dönüştürülebilir bir laptop. Yaratıcı profesyoneller için hem taşınabilir hem de güçlü bir seçenek. Sadece 0.62 inç kalınlığında ve 1,360 gram ağırlığında. Dijital KadranPad burada da mevcut, bu da kompakt boyutuna rağmen kullanışlılığını artırıyor.

PX13, 3K OLED paneli ile geliyor ve aynı Pantone onaylı renk kapsamına sahip. Bağlantı seçenekleri arasında USB Type-A, iki USB Type-C portu ve microSD kart yuvası bulunuyor. Ayrıca Wi-Fi 7 desteği de mevcut. İç donanımda ise yine AMD’nin en son Ryzen AI 300 işlemcileri ve RTX 4070 GPU bulunuyor. Bu cihaz, 32GB’a kadar bellek ve 2TB SSD depolama kapasitesine sahip.

Shiftdelete.net

Gelelim ASUS ProArt PZ13’e. Bu cihaz, Surface benzeri bir tablet ve tamamen taşınabilirlik ön planda tutulmuş. 13 inçlik 3K OLED ekranı ve manyetik klavyesi ile birlikte geliyor. Yalnızca 0.35 inç kalınlığında ve 850 gram ağırlığında. Bu cihaz, Qualcomm Snapdragon X tabanlı ve 20 watt TDP ile sınırlı. Ayrı bir GPU yok, ancak yine de 45 TOPS performans sunarak Copilot+ PC olarak nitelendiriliyor.

PZ13, iki USB Type-C portu, bir SD kart okuyucusu ve Wi-Fi 7 desteği ile geliyor. Kompakt ve dayanıklı yapısıyla, sürekli hareket halinde olan yaratıcı profesyoneller için ideal bir seçenek. P16 büyük ekran ve yüksek performans isteyenler için, PX13 ise, hem kolay taşınsın hem de güçlü olsun diyenler için iyi seçenekler. Bu cihazlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın…

source

Spread the love <3

You may also like...

React Router 6 – Full Course

This course will teach you to build real-world apps with React Router 6. Click here to get to the interactive...

Spread the love <3
Mar
24
2024
0
Nigerian army rescues students more than two weeks after mass school abduction

Nigerian army rescues students more than two weeks after mass school abduction

More than 100 students and staff kidnapped by gunmen from a school in Nigeria more than two weeks ago have...

Spread the love <3
Nis
30
2024
0
Women join Iran&#039;s &#039;ambassadors of kindness&#039; who snatch other women from the streets

Women join Iran's 'ambassadors of kindness' who snatch other women from the streets

In Tehran’s Revolution Square, two women clad in long black full hijab approach another woman, dressed in jeans, a long-sleeved...

Spread the love <3
Mar
17
2024
10
Moments after volcano&#039;s mushroom cloud filled the sky a text read: &#039;Evacuate. Leave the area immediately&#039;

Moments after volcano's mushroom cloud filled the sky a text read: 'Evacuate. Leave the area immediately'

The alarm came loud and long – piercing and insistent. And when I opened our hotel bedroom door seconds later,...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?