Teknoloji 7 Haziran 2024

Daha önce kullanmayanları şaşırtan teknoloji! İşte Huawei PaperMatte

Huawei’nin geliştirdiği PaperMatte ekran teknolojisi, tablet kullanıcılarının göz sağlığını korumayı hedefleyen bir dizi özelliğe sahip. Bu teknoloji, nano-seviye anti-parlama kazıma teknolojisi kullanarak çevresel ışık girişimini yüzde 97 oranında azaltıyor ve ekran parlamasını minimize ediyor. Bu sayede hem iç hem de dış mekanlarda net bir görüntü elde ediliyor ve uzun süreli kullanımlarda göz yorgunluğu azalıyor.

PaperMatte ekranlar, TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık ve Flicker-Free (Titreşimsizlik) sertifikalarına sahip. Bu sertifikalar, ekranın yaydığı düşük mavi ışık ve titreşimsiz görüntü ile göz yorgunluğunu minimize ettiğini kanıtlıyor.

Daha önce kullanmayanları şaşırtan teknoloji! İşte Huawei PaperMatte 14

Teknolojinin temelini nano ölçekli bir işlemle şekillendirilen ve ekran optimizasyon teknolojilerini içeren çok katmanlı bir yapı oluşturuyor. Bu yapı, parlaklığı azaltarak ve yumuşak ışık yayarak gözler için daha rahat bir deneyim sunuyor.
Bu fiyata değer mi? Huawei Pura 70 Ultra inceleme

Bugün inceleme konuğumuz uzun zamandır beklenen, fiyatı ve özellikleri ile dikkat çeken Huawei Pura 70 Ultra oldu.

Ekran yansıtıcılığı yüzde 2’ye kadar düşürülüyor ve ışık girişiminin yüzde 99’u engelleniyor. Bu da daha net görüntüler ve yüzde 95’e varan ekran geçirgenliği ile yüksek çözünürlükte ve canlı renklerde bir ekran deneyimi sağlıyor.

Huawei, PaperMatte ekran teknolojisini geliştirmek için birçok görsel sağlık laboratuvarı kurdu ve çeşitli tıp fakülteleriyle işbirliği yapıyor. Bu laboratuvarlarda, fotoropterler, kornea topografisi cihazları, fotorometreler ve daha birçok gelişmiş ekipman kullanılarak detaylı araştırmalar gerçekleştirdi.

PaperMatte ekran, nano ölçekli magnetron optik kaplamalara çok katmanlı bir kaplama uygulayan yeni bir süreç kullanıyor. Bu sayede, gelen ışık dalgaları etkileşime girerek birbirlerini iptal ediyor ve ışık yansıması azalırken ışık iletimi artıyor. 27 katmanlı PaperMatte teknolojisi, ekran yansıtıcılığını yüzde 60 azaltıyor ve ekran geçirgenliğini yüzde 95 artırarak daha net ve gerçekçi renkler sunuyor.

Ayrıca kağıt dokusunu simüle eden nano-seviye kazıma teknolojisi sayesinde Huawei M-Pencil ile kağıt üzerinde yazma hissi veriyor. Ultra-hidrofobik yağ direnci filmi ise ekranı parmak izi lekelerine karşı koruyor ve dokunmatik kontrol deneyimini iyileştiriyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

May
22
2024
0
Android 15’e gelecek iki yeni özellik duyuruldu

Android 15’e gelecek iki yeni özellik duyuruldu

Android 15 beta 2 kapsamında sunulacak yenilikler tanıtılmaya devam ediyor. Google, 2021’de hoparlör grupları ve diğer Cast cihazları için işlevsel...

Spread the love <3
Mar
15
2024
10
Stalkerlar üzgün! WhatsApp, yeni özelliğin testlerine başladı

Stalkerlar üzgün! WhatsApp, yeni özelliğin testlerine başladı

İlk olarak 2009 yılında kullanıma sunulan WhatsApp, o seneden beri birçok yeni özellik yayınladı. Meta çatısı altındaki şirket, kullanıcı deneyimini...

Spread the love <3
May
24
2024
0
Kirlenmiyor! Toz tutmayan güneş paneli ürettiler

Kirlenmiyor! Toz tutmayan güneş paneli ürettiler

Çinli güneş teknolojisi şirketi LONGi, kirlenme sorununu ortadan kaldıran ve toz tutmayan güneş paneli üretti. Bu devrimsel paneller, güneş enerjisinin...

Spread the love <3
Mar
24
2024
0
Game of Thrones’un en iyi bölümü seçildi!

Game of Thrones’un en iyi bölümü seçildi!

Game of Thrones, dünya genelinde büyük bir popülerlik kazanan fantastik bir TV serisi. Ancak seri içindeki bölümler arasında özellikle “The...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?