Teknoloji 7 Haziran 2024

Google’ın yazılım destek süresi Apple’ı resmi olarak geride bırakıyor!

Google, geçtiğimiz sonbaharda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’yu tanıtırken etkinlikte tüm kullanıcılara 8 yıllık yazılım desteği sözünü verdi. Herkesi çok eden bu söz Pixel’in yazılım desteğinin Apple’dan daha fazla olduğu anlamına geliyordu. Apple’ın resmi yazılım destek süresi ise telefonun satışa çıktığı tarihten itibaren 5 yıldır.

Samsung’da Apple’a karşı hızlı bir hamle yaptı ve akıllı telefonlarının yazılım desteğini 7 yıla çıkardı. Bu sayede iki şirket, Android‘in uzun ömürlü akıllı telefon arayan herkes için güvenilir liman olacağını gösterdi. Apple’ın resmi doğrulaması ile iPhone’ların sadece 5 yıl güncelleme aldığı kanıtlanıyor. Android blog yazarlarından Mishaal Rahman yakın zamanda Apple’ın Birleşik Krallık’a verdiği belgeleri inceledi. Şirket yakın zamanda Birleşik Krallık’ın ürün güvenliği ve telekomünikasyon altyapısına yeni bir belge yükledi.

Google’ın yazılım destek süresi Apple’ı resmi olarak geride bırakıyor! 14

PSTI olarak da bilinen bu sistemin mantığı, internete bağlı cihazlar satan herhangi bir şirketi müşteriler için hem güvenlik, hem de destek politikalarını özel olarak detaylandırmaya zorlamaktır. Bu sayede müşterilerin hakları her zaman korunur. Yüklenen belgede Apple, cihazlarının çıktığı tarihten itibaren 5 yıl güncelleme aldığını belirtiyor. Lakin Apple her zaman 5 yıl ile sınırlı kalmıyor. Şu anda iOS 17 güncellemesi alan en eski telefonlar iPhone XR ve iPhone XS neredeyse 6 yıllık cihazlar ve bazı kaynağı belirsiz sızıntılar bu cihazların iOS 18’i bile alabileceğini söylüyor.
Bir canavar doğuyor! İşte Google Pixel 9 performans testi

Google Pixel 9, Pixel 9 Pro ve Pixel 9 Pro XL’ın performans test sonuçları ortaya çıktı ve sonuçlar oldukça etkileyici.

Ancak resmi bilgilere göre konuştuğumuzda Pixel’in yazılım destek süresi 8 yıl ile birinci, Samsung’un yazılım destek süresi 7 yıl ile ikinci sıraya yerleşirken Apple ile 5 yıl ile üçüncü sıraya yerleşiyor. Android’ler iPhone’lara göre iki veya üç yıl daha fazla yazılım desteğine sahip oluyor. Forumlardaki bazı Android kullanıcıları bu durumu avantaj olarak görüyor olsa bile bazı Apple kullanıcıları Android telefonların haddinden fazla zorlandığını belirtiyor.

Sizin tercihiniz hangisinden yana? Bir yanda Apple’ın iOS işletim sistemi, diğer yanda Google’ın Android işletim sistemi. Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda yazmayı unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
30
2024
0
124: A Closer Look at Open Educational Resources

124: A Closer Look at Open Educational Resources

OERs have gotten really good over the last few years, but in order to steer clear of the crap, you...

Spread the love <3
Mar
08
2024
11
Freedom and democracy &#039;under attack at home and overseas&#039;: Biden&#039;s State of the Union warning

Freedom and democracy 'under attack at home and overseas': Biden's State of the Union warning

Joe Biden has said freedom and democracy are “under attack” both in the US and abroad as he gave one...

Spread the love <3

Базы данных SQL уроки для начинающих. SELECT, JOINS, GROUP BY, INSERT, UPDATE, WHERE

В этом ролике мы кратко пройдемся по теории реляционных баз данных и рассмотрим язык запросов SQL на примере … Spread...

Spread the love <3
Nis
28
2024
0
Xiaomi, dört modelin güncelleme desteğini sonlandırdı!

Xiaomi, dört modelin güncelleme desteğini sonlandırdı!

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, ürün yelpazesini sürekli olarak genişletiyor. Amiral gemilerinden giriş segmente kadar geniş kapsamlı seçenekler...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?