Teknoloji 1 Haziran 2024

İnovasyonda Kadın Projesi 8. Yılında!

KADEM’in; TÜBİTAK, Marmara Teknokent, Yıldız Teknopark, Bilişim Vadisi ve KOSGEB, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Bilişim Vadisi, Islamic Cooperation Youth Forum, Fonangels, KAGİDER, İstanbul Teknopark, StartupCentrum, TT Ventures, Halk Yatırım, Albaraka Garaj, APY Ventures işbirliği ile hayata geçirdiği projeye kadın girişimciler, 29 Mayıs– 12 Temmuz 2024 tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Projenin temel hedefi, kadın girişimciliğini desteklemek, kadınlara inovatif fikirlerini ve projelerini, istihdam potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için rehberlik etmek.

İnovasyonda Kadın Projesi 8. Yılında! 12

30 kadın girişimci eğitim alacak

İlk başvuru sürecinin sonunda, hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucu kampa katılmaya hak kazanan 30 girişimci kadına mentorluk ve tecrübe paylaşımı ile birlikte bir hafta süren kapsamlı eğitimler sunulmaktadır.

Ödül töreniyle birlikte 15-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek kampta, ön elemeleri geçen inovatif yönü, değer önerisi ve ticarileşme potansiyeli en yüksek 30 kadın girişimciye Girişimcilik Ekosistemi ve Start-Up Analizi, Proje Yönetimi ve Maliyet Analizi, İş Planı Hazırlama, Marka Stratejileri, Pazarlama İlkeleri, İş ve Ticaret Hukuku, Patent ve Marka Tescili, Etkili İletişim Teknikleri ve Tasarım Odaklı Düşünme, Yatırımcı İlişkileri ve Büyüme Stratejileri gibi pek çok konuda eğitim verilecek.

Kamptan mezun olan kadın girişimciler yatırımcılarla buluşma, kurumsal firmalarla görüşme, network oluşturma, ulusal ve uluslararası etkinliklere katılma gibi imkânlar bulacaklar.

Toplamda 1 milyon TL ödül!

Kamp sonunda hakem heyetinin değerlendirmeleri sonunda seçilen 6 başarılı girişimci adayına bir yıl içinde belirtilen şartları sağlaması durumunda para ödülü verilecek.

FİKİR AŞAMASI VE ÖN KULUÇKA KATEGORİSİ

Üçüncülük Ödülü: 100 bin TL

İkincilik Ödülü: 175 bin TL

Birincilik Ödülü: 225 bin TL

Birinciye Ayrıca Uluslararası Önemli Girişimcilik Etkinliklerinden Birine Katılım Desteği (Web Summit, Slush, CES vb.)

KULUÇKA KATEGORİSİ

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ: 100 bin TL

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ: 175 bin TL

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ 225 bin TL

Birinciye Ayrıca Uluslararası Önemli Girişimcilik Etkinliklerinden Birine Katılım Desteği (Web Summit, Slush, CES vb)

2015 yılından bu yana devam eden İnovasyonda Kadın projesine şimdiye kadar 2 binin üstünde kadın girişimci başvurdu. 200’den fazla kadın girişimci inovasyon kampına katıldı. Kamplar sonunda finale kalarak ödül ve sertifika alan 36 kadın girişimciden 16’sı kendi şirketini kurdu ve 6’sı yatırım aldı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı ve farklı sektörlerde önemli başarılara imza attı.

İnovasyonda Kadın Projesi hakkında daha fazla bilgi buradan alınabilir.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
21
2024
0
NVIDIA GeForce 551.86 sürücüsü yayında! Neler değişti?

NVIDIA GeForce 551.86 sürücüsü yayında! Neler değişti?

Yapay zeka alanında önemli başarılara imza atan NVIDIA, öte yandan mevcut ekran kartları için yazılım geliştirme çalışmalarını da sürdürüyor. Bu...

Spread the love <3
Nis
12
2024
0
US says Russian hackers stole federal government emails during Microsoft cyberattack

US says Russian hackers stole federal government emails during Microsoft cyberattack

U.S. Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA) has confirmed that Russian government-backed hackers stole emails from several U.S. federal agencies...

Spread the love <3
Mar
09
2024
11
Autobot ile Web Sitende Otomatik İçerik Yayınlama

Autobot ile Web Sitende Otomatik İçerik Yayınlama

Web siteniz için düzenli içerik yayınlamak, ziyaretçilerin ilgisini çekmek ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için önemlidir. Ancak...

Spread the love <3
Nis
25
2024
0
32: How and Why We Should Let Our Students Fail

32: How and Why We Should Let Our Students Fail

Is it better to rescue our kids every time they make mistakes, or let them experience the consequences of their...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?