Teknoloji 1 Haziran 2024

iOS 18 için ChatGPT hamlesi! Apple-OpenAI anlaştı mı?

Apple’ın bir süredir iOS 18 geliştirme sürecine hız kattığını biliyoruz. Son zamanların en büyük güncellemesi olacak bu işletim sistemi, aynı zamanda birçok yapay zeka yeniliğini de beraberinde getirecek. Apple ve OpenAI’ın, iOS 18 için ChatGPT desteği üzerinde anlaştığı söyleniyor.

Apple ve OpenAI, Siri asistanını canlandırmak için harekete geçti. İddialara göre ChatGPT dil modeli, önümüzdeki yılın başlarında Siri ile entegre edilecek. iOS 18 ile birlikte devreye alınacak bu güncelleme, Siri’nin ChatGPT altyapısını kazanmasını sağlayacak.

iOS 18 için ChatGPT hamlesi! Apple-OpenAI anlaştı mı? 16

Anlaşma, Apple’ın cihaz üzerindeki yapay zeka modellerine odaklanan mevcut yaklaşımını yansıtıyor. Bir süre boyunca kendi yapay zeka modelini geliştirmekle uğraşan şirket, Google ve OpenAI gibi firmalarla da görüşmeye devam etti.
Orta sınıfa yapay zeka dopingi! MediaTek Dimensity 7300 tanıtıldı

MediaTek Dimensity 7300 serisi yonga setleri görücüye çıktı. Dimensity 7300 ve 7300X mobil platformu neler vadediyor?

Kaynaklar, Apple Makine Öğrenimi ve Yapay Zeka Stratejisi Kıdemli Başkan Yardımcısı John Giannandrea’nın yeni bir sohbet botu sunmaya karşı olduğunu iddia etti. Ancak Siri; Alexa, Copilot ve Google Asistan’ın yeteneklerine ayak uydurmakta zorlandı. Bu da kapsamlı bir güncelleme yapılmasın yol açtı.

Anlaşmaya göre, Siri’nin cihaz üzerinde yanıtlayamadığı sorgular, gizliliği koruyacak şekilde ChatGPT’ye iletilecek. Kendi altyapısını kullanarak cevap oluşturacak model, yanıtı kullanıcıya iletmesi için Siri’ye geri gönderecek. Bu sayede Siri, kullanıcı gizliliğinden ödün vermeden ChatGPT’den faydalanacak.

iOS 18 için ChatGPT hamlesi! Apple-OpenAI anlaştı mı? 17

OpenAI ile ortaklık sağlanması, Siri’nin yeteneklerini önemli ölçüde geliştirecek gibi duruyor. Daha fazla detayın 10 Haziran’da gerçekleşecek WWDC 2024 kapsamında duyurulası bekleniyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
24
2024
0
Campus, a community college startup, receives $23M Series A extension led by Founders Fund

Campus, a community college startup, receives $23M Series A extension led by Founders Fund

Although many students in the United States enter community colleges intending to transfer to four-year universities, only 16% of those...

Spread the love <3
Nis
11
2024
0
Knifeman shot dead by police after killing one person and injuring another in Bordeaux - reports

Knifeman shot dead by police after killing one person and injuring another in Bordeaux – reports

A man armed with a knife has been shot dead by police after fatally stabbing one person and wounding at...

Spread the love <3
Nis
25
2024
0
Milyon liralık kayıp BMW, Apple AirTag ile bulundu!

Milyon liralık kayıp BMW, Apple AirTag ile bulundu!

ABD’de yaşanan bir olaya göre, bir araç sahibi çalınan BMW’sini Apple AirTag ile kurtarmayı başardı. Kaliforniya’daki hırsızlık olayında, polislerin desteği...

Spread the love <3
Şub
29
2024
8
Orta segment karışacak! MediaTek Helio G91 duyuruldu

Orta segment karışacak! MediaTek Helio G91 duyuruldu

Yarı iletken devi MediaTek, pazar payını artırabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda şirket, yeni Helio G91 mobil işlemcisini duyurdu. Orta...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?