Teknoloji 23 Mayıs 2024

Microsoft anlaştı! Sesinizi taklit ederek arama yanıtlayacak

Microsoft anlaştı! Sesinizi taklit ederek arama yanıtlayacak

Truecaller ve Microsoft, AI destekli ses taklidi ile arama yanıtlama deneyimini yepyeni bir seviyeye taşıyacak bir işbirliğine imza attı. Artık Truecaller’ın yapay zeka destekli asistanı sayesinde, aramaları kendi sesinizle yanıtlayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte özelliğin tüm detayları…

Bu yapay zeka destekli özellik, Microsoft’un Azure AI Speech teknolojisiyle mümkün oluyor. Truecaller kullanıcıları, uygulama üzerinden kısa bir ses kaydı yaparak dijital bir ses kopyası oluşturuyor. Bu dijital ses kopyası, gerçek sesinizin tıpatıp aynısı oluyor. Böylece, AI destekli asistan arama geldiğinde sizin sesinizle yanıtlayabiliyor.

Microsoft anlaştı! Sesinizi taklit ederek arama yanıtlayacak
Microsoft anlaştı! Sesinizi taklit ederek arama yanıtlayacak 16

Örneğin, meşgulken telefonunuz çaldı ve yanıtlayamıyorsunuz. Truecaller asistanı devreye giriyor ve “Hey Truecaller, bu aramayı yanıtla!” dediğinizde, sizin sesinizle arayan kişiye selam veriyor ve mesajını alıyor. Bu özellik, sadece selam vermekle de kalmıyor, aynı zamanda daha karmaşık yanıtları da sizin sesinizle oluşturabiliyor.


Microsoft anlaştı! Sesinizi taklit ederek arama yanıtlayacak

Apple’a çıkışı gösterdi! İşte Microsoft Surface Etkinliği’nde tanıtılanlar

Microsoft Surface Etkinliği ile, heyecan verici Copilot özelliklerini ve yapay zeka destekli bilgisayarları tanıttı. İşte en önemlileri…

Düşünsenize, bir toplantıdasınız veya araba kullanıyorsunuz ve telefonunuz çalıyor. Artık telefona dokunmanıza bile gerek yok. Truecaller asistanı, aramaları sizin yerinize yanıtlayabiliyor. Bilinmeyen numaralar mı arıyor? Truecaller asistanı, bu numaraları sizin adınıza filtreliyor ve gerekirse mesajlarını alıyor. Böylece, sadece önemli aramalara odaklanabiliyorsunuz.

Ayrıca, asistan aramaları kaydedebiliyor ve size sesli mesajlar bırakabiliyor. Bu da demek oluyor ki, kaçırdığınız hiçbir bilgi yok. Asistan, gelen aramaları sizin adınıza yönlendirerek, sizi gereksiz meşguliyetten kurtarıyor. Truecaller’ın AI destekli özelliği, sadece arama yanıtlamayla sınırlı değil.

Microsoft anlaştı! Sesinizi taklit ederek arama yanıtlayacak
Microsoft anlaştı! Sesinizi taklit ederek arama yanıtlayacak 17

Microsoft’un Personal Voice teknolojisi sayesinde, asistanınız sesinizi tanıyabilecek ve size özel yanıtlar oluşturabilecek. Örneğin, bir restoran rezervasyonu yaparken veya bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle konuşurken, asistanınız sizin sesinizi kullanarak işlem yapabilir.

Bu özellik, aynı zamanda çeşitli uygulamalarla da entegre edilebiliyor. Örneğin, mesajlaşma uygulamalarında veya sosyal medya platformlarında, asistanınız sizin sesinizle yanıtlar oluşturabilir. Bu da demek oluyor ki, dijital dünyada tamamen size özgü bir sesle var olabilirsiniz. Peki bu özellik ne zaman geliyor?

AI destekli arama yanıtlama özelliği, önümüzdeki haftalarda ABD, Kanada, Avustralya, Güney Afrika, Hindistan, İsveç ve Şili’deki kullanıcılar için kullanıma sunulacak. İlk olarak halka açık beta kullanıcılarına sunulacak. Daha sonra uygun pazarlardaki tüm kullanıcılara açılacak.

Truecaller ve Microsoft’un bu işbirliği, telefon kullanımınızı devrimsel bir değişikliğe yol açabilir. Dikkat ederseniz, teknoloji artık bir şeyleri dokunmadan yapabileceğimiz şekle doğru evriliyor. Teknolojinin hayatımızı nasıl kolaylaştırdığına bir kez daha şahit oluyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
09
2024
10
Olive oil most stolen item in Spanish supermarkets as gangs target &#039;liquid gold&#039;

Olive oil most stolen item in Spanish supermarkets as gangs target 'liquid gold'

Olive oil is now the most stolen product in supermarkets in Spanish regions covering about half the country, according to...

Spread the love <3
May
25
2024
0
Apple imzalı yeni Beats pill hoparlörleri ortaya çıktı!

Apple imzalı yeni Beats pill hoparlörleri ortaya çıktı!

Apple ‘ın uzun süredir beklenen yeni Beats Pill hoparlörü, çeşitli düzenleyici kurumların onaylarından geçti ve görüntüleri de ortaya çıktı. Cihaz,...

Spread the love <3

Truth Social SPAC could pay Trump’s astronomical legal bills – if board OKs it

Donald Trump’s beleaguered SPAC deal is finally going through, and just in time to pay nearly half a billion dollars...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?