Teknoloji 7 Haziran 2024

Netflix arayüzü değişiyor! Yeni hali işte böyle olacak

Netflix, TV uygulamasını yeniden tasarlamaya hazırlanıyor. Navigasyon barı başta olmak üzere yenilenmiş ana sayfa deneyimi sunmak isteyen şirket, kapsamlı bir düzenlemeye gidecek. Yayın devi içerik isimlerini ve açıklamalarını daha belirgin hale getirmeyi amaçlayan değişiklikleri test ediyor.

Kaynaklara göre Netflix, yeni tasarımla birlikte bir içeriğe ait tüm bilgileri birleştirecek. Birleştirilmiş içeriği, kullanıcılar uzaktan kumandaya üzerine geldiklerinde açılan kutularda gösterecek. İzleyiciler bir film veya diziyi birkaç saniye duraklattığında ise fragmanlar otomatik olarak başlayacak.

Netflix arayüzü değişiyor! Yeni hali işte böyle olacak 16

Mevcut bazı önemli öğeler de kaldırılıyor gibi görünüyor. Sol taraftaki kategoriler menüsü tamamen kaldırılacak. Netflix, bu menü yerine geri düğmesi aracılığıyla erişilebilen Ev, Şovlar ve Filmler sekmesini kullanacak. Bu menüde yer alacak arama simgesi ise içerik aramak ve farklı türlere göz atma imkanı tanıyacak.
700 TL değerindeki oyun ücretsiz oldu!

Epic Games Store’da bu hafta, Marvel’s Midnight Suns ücretsiz olarak oyunculara sunuldu. İşte oynayabileceğiniz son tarih…

Buna ek olarak, geçen yıl mobil cihazlarda kullanıma sunulan “Benim Netflix’im” merkezinin TV uygulamasında da kullanıma sunulması bekleniyor. Bu bölümde kullanıcının izleme geçmişi ve dizi/filmlerdeki ilerleme durumu özetleniyor.

Netflix Ürün İnovosyonu Kıdemli Direktörü Pat Flemming, TV uygulamasındaki bu değişikliklerin göz yorgunluğunu azaltmayı hedeflediğini söyledi. Açıklamasında, “Abonelerin bir başlığın kendileri için doğru olup olmadığını daha kolay anlamalarını istedik” ifadelerini kullandı.

Netflix arayüzü değişiyor! Yeni hali işte böyle olacak 17

Netflix, yenilenmiş ana sayfayı şimdilik belirli abonelerle beta kapsamında test ediyor. Olumlu geri bildirimler alınması halinde, önümüzdeki aylarda daha geniş bir dağıtım söz konusu olacak.

source

Spread the love <3

You may also like...

Herkes geriliyorken o büyüyor! Honor, Avrupa’yı fethetti

Honor, son dönemlerde adından sıkça söz ettiren akıllı telefon üreticilerinden birisi. 2023 yılında yenilikçi ürünleri ve pazar stratejileriyle sektörde öne...

Spread the love <3
May
27
2024
0
Families of Uvalde shooting victims sue Activision and Meta

Families of Uvalde shooting victims sue Activision and Meta

The families of victims of the shooting at Robb Elementary School in Uvalde, Texas are suing Activision and Meta, as...

Spread the love <3
Haz
03
2024
0

Şarj sorunu tarihe karışıyor: 1 dakikada telefonu fulle!

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri en büyük sıkıntılardan biri şarj sorunu ve bunun hiç beklenmedik anlarda karşımıza çıkması. Özellikle biraz...

Spread the love <3
Nis
29
2024
0
115: Time to Take a Look at Your Dress Code

115: Time to Take a Look at Your Dress Code

Many dress codes unfairly target students in certain populations, doing more harm than good. Is your dress code due for...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?