Teknoloji 7 Haziran 2024

Tetris, 40 yılın ardından yenilenmiş olarak geri dönüyor!

Tüm zamanların en popüler oyunlarından biri olan Tetris, 40. yaşını kutluyor. Bu kapsamda Tetris’in hak sahibi The Tetris Company ve mobil oyun geliştiricisi playSTUDIOS, mevcut oyunlara yeni bir güncelleme sundu. playSTUDIOS ayıca yepyeni bir Tetris bulmaca oyunu da yayınladı.

Tetris konsepti ilk olarak 1984 yılında Alexey Pajitnov tarafından geliştirildi. Kırk yıl sonra playSTUDIOS ise Tetris’i yeni nesillere tanıtmaya devam ediyor. Temel oynanışı koruyarak oyunu yenileyen stüdyo, geçtiğimiz yıldan bu yana Tetris’in mobil haklarını yönetiyor.

Tetris, 40 yılın ardından yenilenmiş olarak geri dönüyor! 16

Şirket ilk olarak bulmaca hayranlarına yönelik olarak Tetris Block Puzzle’ı piyasaya sürdü. Android ve iOS‘a standart Tetris mekaniklerini getiren bu yapım, zaman içinde çeşitli modlar ile genişledi. Günümüzde binlerce oyuncuya hitap etmeye devam ediyor.
Sony’den PS5 Pro için kafa karıştıran hamle!

PlayStation 5 kutusundan 8K logosu kalktı. Birçok kişi bu kararın PS5 Pro’da kullanılmak üzere alındığını düşünüyor.

Tetris mobil oyunu, 40. yıla özel olarak yenilenen animasyonlar, ses efektleri ve oyun modlarıyla yenilendi. Bu modlar arasında daha hızlı Maraton ve hedef odaklı Macera modları bulunuyor. Güncellemelerin ana odak noktalarından biri de myVIP programı aracılığıyla Tetris oyuncularını ödüllendirmek olacak.

Oyuncular artık Tetris Block Puzzle ve Tetris oyunu üzerinden özel ürünler, Tetris’in geliştiriciyle tanışma gibi çekilişlere katılabilecek. Ayrıca eğlence kartları için kullanılabilecek puanlar da sunuluyor.

Tetris, 40 yılın ardından yenilenmiş olarak geri dönüyor! 17

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz Tetris serisinin gelişimini nasıl yorumluyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda yazmayı unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

May
31
2024
0

PlayStation State of Play’de oyun şöleni! İşte öne çıkanlar

Sony tarafından düzenlenen son State of Play etkinliği kapsamında PlayStation 5 ve PlayStation VR 2 için çıkış yapacak tüm oyunlar...

Spread the love <3
May
29
2024
0

No maaş, no dert! Starbucks 100 robot çalışanı işe aldı

Kahve devinden “no para, yes hizmet” hamlesi. Güney Kore’nin teknoloji devi Naver, tam anlamıyla geleceğin Starbucks’ını inşa etti. Peki, bu...

Spread the love <3
Nis
15
2024
0
Israelis are used to living under threat - but this is new

Israelis are used to living under threat – but this is new

It’s a new day in Israel but the unprecedented attack by Iran has left this country feeling shaken. Schools and...

Spread the love <3
Nis
25
2024
0
Compound Sentence Examples

Compound Sentence Examples

EnglishClub : Learn English : Grammar : Sentence Structure : Compound Sentences : Compound Sentence Examples Now look at some...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?